RECENZIA: Cooler Master MH752 sú skvelé slúchadlá od netradičného výrobcu

RECENZIA: Cooler Master MH752 sú skvelé slúchadlá od netradičného výrobcu

 

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sa pozrieme na test nejakého zaujímavého chladiča na procesory, prípadne na nejaký AIO kit vodného chladenia. Áno, Cooler Master je spoločnosť, ktorá je v počítačovom svete známa najmä produktami zabezpečujúcimi chladenie počítačových komponentov. Značka sa tentokrát pustila do trocha iného sveta, pozrieme sa na herné slúchadlá.

Balenie

Balenie pôsobí prémiovým dojmom. Krabica je pomerne veľká a ťažká. Po jej otvorení nájdeme vo vytvarovanej penovej vložke samotné slúchadlá a mikrofón, ovládač a kabeláž. Kábel má dĺžku 1,5 metra. Samozrejmosťou je používateľský manuál. Poteší aj pekné čierne semišové puzdro.

Dizajn a ergonómia

Dizajn slúchadiel ničím nevybočuje z priemeru, slúchadlá sú celé čierne a ani tvarovanie nijako zvlášť nezaujme. Z kvality vyhotovenia sme mali najskôr obavy, keďže Cooler Master ponúka väčšinou lacnejšie riešenia založené na kompromisoch, v tomto prípade boli ale obavy úplne zbytočné. Kvalita je jedným slovom špičková. Slúchadlá sú ľahké, ale veľmi pevné, vyhotovené z kvalitných materiálov. Náušníky sú z príjemného mäkkého materiálu, taktiež čelenka. Nastaviteľnosť polohy je maximálne dostatočná a vyhovujúca. Toto všetko má za následok špičkovú ergonómiu. Slúchadlá neprekážajú a nijako netlačia ani po pár hodinách používania. Povrchová úprava materiálov a lícovanie je takisto príkladné. Pozlátené koncovky konektorov sú, našťastie, v tomto prípade štandardom. Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú na ovládači.

Zvuk a používateľské dojmy

Zvuková stránka bola spočiatku pre nás sklamaním, po nainštalovaní softwaru od CM sa ale situácia dosť zlepšila. Po prepnutí do herného módu získa zvukový výstup úplne iný rozmer - zvýraznia sa basy a celkovo zvuk pôsobí veľmi kvalitne. Tento mód odporúčame používať aj pri pozeraní filmov. Neodporúčame ale veľmi používať režim simulácie priestorového zvuku 7.1, ktorý sa prepína priamo na ovládači, nefunguje príliš dobre. Tento mód CM úplne nevyšiel. Celkovo hodnotíme zvukový prejav slúchadiel ako nadpriemerný, k špičke mu ale ešte niečo chýba. Mikrofón je štandardný, kvalitou patrí k lepšiemu priemeru.

Naše hodnotenie

Slúchadlá od netradičného výrobcu sa podarili. Skvelé spracovanie, ešte lepšia ergonómia, nadpriemerný zvuk. Na druhej strane je cenovka, ktorá začína na 90 eurách. Kúpa je to rozhodne zaujímavá, aj keď budú mať v tejto cenovej kategórii rozhodne zdatných konkurentov.

Klady

  • špičkové spracovanie a použité materiály
  • skvelá ergonómia
  • výborný mikrofón

Zápory

  • 7.1 priestorový zvuk nie je moc kvalitný
  • jednoduchší software
  • k zvukovej špičke ešte niečo chýba

Informácie o produkte

Cooler Master MH752

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 340 g
  • Orientačná cena: 90 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cooler Master

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk