• Hlavná stránka
  • HW
  • Recenzie
  • RECENZIA: TRUST GXT 252+ EMITA Plus streaming microphone je komplexné riešenie pre tých, ktorí chcú svoj hlas zaznamenať vo výbornej kvalite, za priaznivú cenu
RECENZIA: TRUST GXT 252+ EMITA Plus streaming microphone je komplexné riešenie pre tých, ktorí chcú svoj hlas zaznamenať vo výbornej kvalite, za priaznivú cenu

RECENZIA: TRUST GXT 252+ EMITA Plus streaming microphone je komplexné riešenie pre tých, ktorí chcú svoj hlas zaznamenať vo výbornej kvalite, za priaznivú cenu

Spoločnosť TRUST, existujúca od roku 1983, je medzi rekreačnými i profesionálnymi hráčmi počítačových hier už veľmi známy pojem. Tento výrobca sa špecializuje na cenovo dostupnejšie produkty, ktoré sú však konkurencieschopné aj profesionálnym, drahším značkám. V dnešnej dobe streamov, let’s playov a podcastov je nevyhnutné mať dobrý aparát na čo najkvalitnejšie zaznamenanie zvuku. TRUST sa rozhodli túto výzvu zobrať vážne a predstavili set mikrofónu a príslušenstva TRUST GXT 252+ EMITA Plus, aby mal zákazník všetko potrebné v jednom balíčku.

Obal a jeho obsah

Tento set prichádza zabalený v tenkej ozdobnej škatuli, ktorá používateľom predstavuje základné parametre produktu a zoznam vecí nachádzajúcich sa v balení. Ozdobná škatuľa skrýva hrubšiu, jasne červenú, s hashtagom #buildingchampions, ktorá prekvapuje bohatým obsahom, chráneným, penou vystlaným vnútrom - mikrofón TRUST GXT 252, pavúková kolíska na mikrofón, nastavovateľný ramenový stolný držiak so zabudovaným 2,9 metrovým USB káblom, základňa a pop-filter pre stolný držiak, malá trojnožka, 1,8 metrový USB kábel pre použitie s trojnožkou, penový pop-filter pre nasadenie priamo na mikrofón, produktová dokumentácia vrátane návodu na použitie a malá nálepka s logom GXT.

Prvé dojmy a spracovanie

Továrenské spracovanie produktov v tomto sete je na veľmi dobrej úrovni. Telo mikrofónu je síce o niekoľko gramov ľahšie ako profesionálne štúdiové kondenzátorové mikrofóny, avšak vypracovanie a pocit z mikrofónu je robustný. Mikrofón nedisponuje hardvérovým ovládaním, čo môže niektorým používateľom chýbať. Bohužiaľ, penový pop-filter na mikrofón je vyrobený z lacnej, tvrdšej peny, avšak svoju úlohu plní vynikajúco, navyše tento detail zaznamenajú hlavne osoby pohybujúce sa v kruhu profesionálnych štúdiových mikrofónov, ktoré sú zvyknuté na jemné mäkké penové filtre. Používateľ má dve možnosti konfigurácie - malú trojnožku a veľký ramenový stolný držiak. Stolný držiak, ktorý sa upevňuje na stôl, je pevný a veľmi veľkým estetickým aj praktickým plusom je to, že obsahuje vstavaný, nevyberateľný USB kábel. Na spodnej strane je zakončený kovovou nožičkou, ktorá sa vsúva do kovovej základne pripevnenej na stole; na vrchu nájdeme závit na uchytenie pavúkovej kolísky mikrofónu. TRUST s touto kolískou zvolil naozaj najlepšie možné riešenie uchytenia, pretože vďaka nemu sú eliminované nepríjemné zvuky kovového dunenia z vibrácii alebo prípadného buchnutia do stola, či do stojanu. Používateľ má možnosť si na telo stolného držiaku namontovať plne nastaviteľný okrúhly pop-filter s logom GXT, pričom takáto konfigurácia je obzvlášť vhodná pre nahrávanie spevu a vokálov.

Zákazníci, ktorí si kúpia tento set, ho budú používať prevažne v konfigurácii s ramenovým stolným držiakom, avšak je skvelé mať aj možnosť použiť malú trojnožku. Mikrofón na spodnej strane disponuje závitom, ktorý je určený na upevnenie mikrofónu do trojnožky. Jediná škoda je, že trojnožka nemá polohovateľné nožičky, tie musia byť počas používania plne roztiahnuté, aby mikrofón stabilne udržali, na čo je potrebných zhruba 33 cm2 voľnej plochy na stole. Používateľom, ktorí chcú mikrofón používať hlavne v konfigurácii „mikrofón položený na stole“, odporúčame, aby si pred kúpou tejto zostavy pozreli aj TRUST GXT 252 Emita (bez označenia PLUS), nakoľko obsahuje takmer rovnaký mikrofón, avšak stojan pribalený v sete GXT 252 je vhodnejší pre konfiguráciu „mikrofón na stole“ a určite poteší aj prenosný hliníkový kufrík.

Kvalita príslušenstva od TRUST je na výbornej úrovni, nemá však zmysel porovnávať ho s profesionálnym štúdiovým vybavením, pretože jeden kus takéhoto vybavenia má prevažne oveľa vyššiu obstarávaciu cenu ako celý set TRUST GTX 252+ Emita Plus dokopy.

Používanie

Kondenzátorový mikrofón TRUST GXT 252+ je vhodný na nahrávanie hovoreného slova, streamov, podcastov, dabingu, spevu, vokálov a akustických nástrojov. Pre svoju kardioidnú charakteristiku je mikrofón najcitlivejší na prednej strane, vstupný zvuk teda treba smerovať spredu, zadná časť mikrofónu zaznamenáva zvuky niekoľkonásobne tichšie ako predná. Počas používania pri hraní multiplayerových hier mikrofón exceloval, spoluhráči si veľmi pochvaľovali kvalitu zvuku, ktorá bola počuť už v prvých sekundách strávených na Discorde a v hrách, zároveň je citeľne lepšia ako zvuk z mikrofónov herných headsetov. Mikrofón však naozaj milo prekvapil aj pri nahrávaní akustických nástrojov, môžeme konštatovať, že podal lepší výkon ako niektoré lacné štúdiové mikrofóny špecializované na takéto nahrávanie. Výhrady nemáme ani k používaniu príslušenstva dodávanému k mikrofónu, stojan sa dá za chvíľku nastaviť do požadovanej polohy, ktorú perfektne drží, samovoľne sa neuvoľňuje, pop-filter svoju úlohu plní skvelo...

Naše hodnotenie

TRUST GXT 252+ Emita Plus v nás zanechal príjemné pocity spokojnosti a musíme konštatovať, že mikrofón je vo svojej cenovej relácii naozaj vynikajúcim produktom, kvalita zvuku je vzhľadom na cenu na vysokej úrovni. Obrovským plusom je tiež dodávané príslušenstvo v balení, ktoré používateľovi odstraňuje problém akejkoľvek chýbajúcej súčasti nahrávacieho aparátu.

Klady

  • výborná kvalita zvuku
  • balenie obsahuje všetko potrebné

Zápory

  • chýba hardvérové tlačidlo na stlmenie mikrofónu
  • trojnožka musí mať úplne roztiahnuté nožičky, nie sú polohovateľné

Informácie o produkte

TRUST GXT 252+ EMITA Plus streaming microphone

  • Kategória: Mikrofóny
  • Orientačná cena: 120 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TRUST

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk