RECENZIA: Marvo Scorpion HG9046 Gaming Headset, za málo peňazí veľa muziky

RECENZIA: Marvo Scorpion HG9046 Gaming Headset, za málo peňazí veľa muziky

 

Určite sa pri výbere správneho headsetu k počítaču pozeráte na množstvo parametrov, ktoré by dokázali určiť, či je pre vás produkt vhodný. Dôležité je jeho spracovanie, dizajn, cena a všelijaké zvukové parametre, ktorým aj tak väčšina z nás nerozumie. Zvykneme uprednostňovať skôr známejšie značky s vyššou cenovkou. No niekedy sa stane, že nejaká spoločnosť spraví naozaj vydarený kúsok za dobrú cenu, ktorý si málokto všimne a zakúpi, čím danú firmu podporí. S takýmto niečím prišla firma Marvo, keď vytvorila headset rady Scorpion a modelového čísla HG9046, ktorému sa v dnešnej recenzii pozrieme na zúbok.

BALENIE, SPRACOVANIE A DIZAJN

V balení som okrem slúchadiel nenašiel v podstate nič dôležité. Tie na mňa hneď vyskočili a v tom momente som zistil, že majú naozaj okúzľujúci dizajn. Najväčšou vychytávkou pritom boli určite podsvietené ušnice, teda ich vnútro ponúkajúce až sedem nastaviteľných farieb, ktoré bolo cez priesvitný plast dokonale vidieť. Spoločnosť Marvo sa s dizajnom headsetu naozaj pozoruhodne vyhrala.

Čo sa týka spracovania, pri výrobe týchto slúchadiel bol prevažne použitý plast, ľahké kovy a opracovaná, nie veľmi kvalitne vyzerajúca koža na ušniciach a na vonkajšej strane vrchnej časti produktu. Celkovo by som to spracovanie nezhodnotil ako nekvalitné, ale vzhľadom na ich cenu si myslím, že sa to dalo zvládnuť aspoň o chlp lepšie. To, čo pripája zariadenie k počítaču, je pogumovaný 2,2 metrový USB kábel s integrovanou zvukovou kartou, na ktorej môžeme upravovať hlasitosť.

POUŽÍVANIE

Pri zapojení slúchadiel a ich následnom nasadení som si všimol, že sú naozaj pohodlné a na hlave mi pevne držia aj pri pohybe. Pri tom ma ale vôbec netlačili, pretože ich ušnice doliehajú okolo uší a vrchná časť je pohodlne prispôsobivá, takže headset sadne určite každému z vás. Ďalšie prekvapenie, ktoré ma dostalo možno trochu viac, bola kvalita zvuku, ktorá bola na danú cenovú úroveň priam excelentná. Mal som na ušiach viacero headsetov, ktoré boli aj takmer dvojnásobne drahšie, no kvalitou sa tomuto nevyrovnali. Nie je to ale nič dokonalé. Chýbajú výraznejšie basy a trochu tlmené sú aj výšky, no oceňujem 7.1 surround zvuk, ktorý minimálne pri hrách dosahuje trochu nadpriemernú čistotu. Čo sa týka kvality mikrofónu, tak síce nie je skvelá či chvályhodná, no dá sa ním dorozumieť so spoluhráčmi.

Naše hodnotenie

Scorpion HG9046 od spoločnosti Marvo je podľa môjho názoru obstojný a hlavne cenovo dostupný headset, ktorý vás ničím neurazí, naopak prekvapí svojím dizajnom a podsvietením, rovnako ako komfortom a s privretými očami aj kvalitou zvuku. Za cenu, ktorá začína na približne 40 eurách, dostanete slúchadlá, ktoré by som celkovým spracovaním, možnosťami a kvalitou radil k nadpriemerným. V podstate im nemám čo závažné vytknúť a vrelo ich odporúčam každému hráčovi, ktorý do svojho gaming setupu nechce investovať stovky eur a nebojí sa vkročiť do neznáma a vyskúšať nové značky.

Klady

  • podsvietenie
  • dizajn
  • cena
  • komfort

Zápory

  • spracovanie

Informácie o produkte

Marvo Scorpion HG9046 Gaming Headset

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Marvo

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk