RECENZIA: Genesis Radon 200, výkon a dizajn na úkor pohodlnosti

RECENZIA: Genesis Radon 200, výkon a dizajn na úkor pohodlnosti

 

Keď sa mi do rúk dostane hráčsky headset, ktorý o sebe tvrdí, že je z odolných materiálov, má pohodlnú konštrukciu a skvelý zvuk, navyše virtuálny 7.1 zvuk, tak si pomyslím, že ma bude určite stáť aspoň 1 obličku. Ak ale vidím nízku cenu, ktorú má headset Radon 200 od Genesis, som dosť skeptická. Úprimne, znie to príliš dobre. O to viac som však v takomto prípade bola zvedavá, ako sa slúchadlá v skutočnosti správajú a aký je ich zvuk.

Dizajn

Začnem dizajnom slúchadiel, ich vonkajšou stranou, ktorá po pripojení k počítaču svieti na červeno cez akúsi mriežku. Čelenka slúchadiel je zvrchu vystlaná mäkkým vankúšikom, ktorý ladí s vnútrom náušníkov, aj keď sa materiál správa trochu inak. Farby headsetu sú čierna a červená, pričom červenej nenájdete veľa a je viac použitá na vnútornej strane, respektíve v podsvietených detailoch. Čierny mikrofón, nenápadne uložený súbežne s telom slúchadiel, je tak, ako aj zbytok konštrukcie z čierneho matného plastu, čo vidím ako výhodu, lebo na ňom nezanechávate odtlačky. Podsvietenie headsetu je len v červenej farbe, a nedá sa vypnúť, ani regulovať – fajn, ak vám nevadí, že svietite v tme, lebo červené svetlo vyzerá efektne.

Pohodlnosť

Najprv spomeniem pozitíva – opletený dvojmetrový kábel obsahuje „diaľkové ovládanie”, ktoré má len reguláciu hlasitosti a zapnutie/vypnutie mikrofónu, takže vás nebudú obťažovať zbytočné tlačidlá. Mikrofón na headsete pôsobí veľmi solídne a s možnosťou vyklápania tak, ako je to u Radon 200, vám nebude prekážať ani keď ho práve nepoužívate. Problematická súčasť tohto headsetu sú jeho náušníky, respektíve ich veľkosť a materiál. Viem, že je nosenie slúchadiel čiastočne subjektívna záležitosť a pohodlie závisí aj od tvaru a veľkosti hlavy, ale tento headset mi je skrátka nepohodlný. Náušníky sú síce zvnútra vystlané eko kožou, ale materiál je v porovnaní s čelenkou tvrdší, menej poddajný, a nesedia na ušiach tak dobre, ako iné slúchadlá od Genesis. A čo je horšie, už po niekoľkých minútach sú pre mňa slúchadlá vyslovene nepríjemné a tlačia.

Zvuk

Rovnako dôležitý ako (ne)pohodlie pri nosení je, samozrejme, zvuk, pri ktorom je podľa výrobcu cez zvukovú kartu vytváraný efekt 7.1 zvuku. V praxi si týmto tvrdením nie som úplne istá. Zvuk sa nesie akoby zďaleka, až som mala pocit, že ho počujem zo vzdialeného rohu miestnosti, a napriek môjmu neustálemu zvyšovaniu hlasitosti sa nedostavil wow efekt. Možno by v prípade čistejšieho zvuku lepšie fungovala virtuálna 7.1 a vírenie hlasov či efektov dokola. Zvuk ako taký však nie je zlý, len skrátka nie je výnimočný. Pri používaní mikrofónu sa prenáša hlas pomerne čisto a neznie skreslene, avšak do mikrofónu sa dostávajú sčasti aj okolité zvuky z miestnosti.

Naše hodnotenie

Ako som spomínala v úvode, v opise výrobcu, kde je spomenutý nielen virtuálny 7.1 zvuk, ale aj pohodlné nosenie a odolná konštrukcia, pričom má headset nízku cenu, jednoducho niečo nesedelo. V prípade headsetu Radon 200 šiel výkon a dizajn na úkor pohodlnosti. Čo sa týka zvuku, ten nie je úplne ohurujúci, ale je primeraný cene slúchadiel. Z hľadiska praktickosti a dizajnu sú však slúchadlá pôsobivé a estetické, materiály a konštrukcia vyzerajú pevne a trvanlivo. Headset Radon 200 hodnotím na 3 z 5, pričom strhávam bod za nepohodlnosť a 1 bod za zvuk mikrofónu aj slúchadiel dokopy.

Klady

  • príjemný dizajn
  • podsvietenie slúchadiel
  • obstojný zvuk vo všeobecnosti

Zápory

  • mikrofón ma veľký záber a berie zvuky z okolia
  • virtuálny 7.1 zvuk veľmi nepočuť
  • nepohodlné náušníky

Informácie o produkte

Genesis Radon 200

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 400 g
  • Orientačná cena: 20 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk