RECENZIA: Genesis Radium 200 je skvelý mikrofón za babku

RECENZIA: Genesis Radium 200 je skvelý mikrofón za babku

 

Niektoré integrované mikrofóny v headsetoch nie sú z hľadiska výstupného zvuku tým pravým orechovým. Štandardne buď veľmi šumia, alebo snímajú tlmene. Tento problém sa rozhodla vyriešiť spoločnosť Genesis s ich externým stolovým mikrofónom Radium 200. Poďte sa na neho pozrieť spolu s nami.

Obsah balenia a prvý dojem

Mikrofón Radium 200 prichádza v retail balení a jeho dizajn sa nijako neodlišuje od ostatných produktov značky. V jeho útrobách nájdeme samotný mikrofón, manuál a pop filter.

Vonkajšia konštrukcia mikrofónu je výhradne z čierneho a červeného plastu. Samotné rameno mikrofónu má dostatočne nastaviteľnú výšku. Pod ramenom je umiestnený hardvérový ovládač intenzity snímaného zvuku, ten sa dá aj stlačiť a vtedy dôjde k stíšeniu. Mikrofón svieti načerveno a tým signalizuje, že sníma zvuk. Po stíšení tlačidlom dôjde k vypnutiu osvetlenia.

Radium 200 sa k počítaču pripája pomocou USB portu. Na zadnej strane tela je vyvedený USB 2.0 port a 3.5mm jack, ktorý bude takto bližšie k používateľovi.

Zvukový prejav

Z celkových výsledkov testu som bol úprimne príjemné prekvapený. Zvuk mikrofónu je veľmi čistý a vierohodne reprodukovaný s jemným množstvom šumu v pozadí. Keďže sa mikrofón pripája pomocou USB prostredníctvom DAC, zvuk je možné v operačnom systéme Windows upravovať v reálnom čase a odstrániť tak aj tento nadbytočný šum.

Naše hodnotenie

Nový mikrofón Radium 200 od spoločnosti Genesis za necelých 30 eur možno iba chváliť. Nie som si istý, či by som ho označil za streamovací, rozhodne však na komunikáciu so spoluhráčmi viac než dostačuje. Navyše potešia aj fyzické ovládacie prvky priamo na základni.

Klady

  • cena/výkon

Zápory

  • nič podstatné

Informácie o produkte

Genesis Radium 200

  • Kategória: Mikrofóny
  • Orientačná cena: 30 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk