RECENZIA: Genesis Krypton 300 je vhodná pre menej náročných hráčov

RECENZIA: Genesis Krypton 300 je vhodná pre menej náročných hráčov

 

Ak ma pamäť neklame, toto nie je prvá myš z radu Krypton, ktorú som testovala. Pokiaľ som správne pochopila číslovanie a označenie od výrobcu Genesis, táto konkrétna myš je štvrtou z deviatich v sérii, pričom platí, že čím vyššie číslo, tým má myš lepšie parametre. Čo to presne znamená pre Krypton 300?

Dizajn

V prípade Krypton 300 ide o symetrickú myš určenú pravákom aj ľavákom, ktorej základ je v čiernej farbe. Ešte nezapojená v počítači pôsobí nenápadne, ale po pripojení v tme celkom vyniknú jej detaily. Podsvietenie si vďaka softvéru môžete nastaviť na RGB škálu, takže máte k dispozícii 16 miliónov farieb. Svetlo prechádza cez logo výrobcu na spodnej strane, koliesko na myši a zaujímavú plochu na úplnom spodku pripomínajúcu vetraciu mriežku. Na oboch stranách tela myši sa nachádzajú tmavošedé pogumované plochy so vzorom, ktorý som na myšiach ešte nevidela, a mne osobne sa veľmi páči.

Výkon

Od čoho by mal viac závisieť výkon myši, ak nie od jej senzora? A3050, ktorý Krypton 300 obsahuje, umožňuje prepínanie DPI od 500 do 4000 s deklarovaným maximálnym FPS 6666 (neviem, či toto myslel výrobca ako vtip). Senzor, ktorý použil výrobca, nám teda spolu s číslom 300 v sérii Krypton (kde najvyššia hodnota je 800 a najnižšia 110) napovedá o umiestnení myši v kategórii nie úplne profesionálneho príslušenstva – dá sa povedať, že je myš navrhnutá skôr pre menej náročných hráčov. Znamená to však, že je jej výkon zlý? Určite nie. Vďaka jednoduchému a zrozumiteľnému softvéru si môžete na myši uložiť 5 profilov, ktorého súčasťou sú módy s rôznym DPI, ku ktorým priradíte vlastné farby, nastavenie funkcií tlačidiel na myši (viete sem priradiť aj dvojklik a trojklik) aj ukladanie makier. Farebné podsvietenie má, tak ako to väčšinou býva, aj efekty ako dýchanie, blikanie a podobne a tiež nastaviteľný jas. Profily prepínate s pomocou dvoch tlačidiel pod kolieskom, prepínanie je veľmi plynulé a pohodlné.

Pohodlnosť

Krypton 300 váži 94 gramov, je pomerne ľahká a dobre sa kĺže po podložke. Napriek jej symetrickému dizajnu má umiestnené dve menšie tlačidlá len na ľavom boku – pri práci a hraní je možné, že o ne nechtiac zavadíte rukou, nie je to však nič hrozné. Myš je pomerne dlhá a možno je určená skôr pre väčšie ruky, pretože mne je už po niekoľkých minútach nie úplne pohodlná a jej sklon mi pri používaní tiež nepomáha. Na pravej strane by som prijala nejakú vystúpenú plochu, vďaka ktorej by som si mala kam uložiť prsty, ktoré nepoužívam, ale to je asi problém ambidextróznych myší, pri ktorých je uprednostnený symetrický dizajn pred väčším komfortom používateľov.

Naše hodnotenie

Je táto myš vhodná úplne pre každého? Dovolím si povedať, že nie – z hľadiska pohodlnosti môže byť problém jej dlhé telo a symetrický dizajn, vďaka ktorému si nemôžete uložiť ruku tak, ako by to bolo prirodzené. Ak máte vysoké nároky a hľadáte profesionálnu myš, tiež vám odporúčam radšej hľadať niečo iné. Ale pre menej náročných hráčov, ktorých poteší dizajn myši a možnosť prispôsobenia profilov, makier a podsvietenia, je určite vhodná, a v tom prípade vás zrejme poteší aj jej cena.

Klady

  • príjemný dizajn
  • podsvietenie RGB farbami
  • nastaviteľné profily a makrá

Zápory

  • nepohodlný úchop
  • DPI škála 500-4000

Informácie o produkte

Genesis Krypton 300 2019

  • Kategória: Myši
  • Hmotnosť: 94 g
  • Orientačná cena: 20 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk