RECENZIA: MSI Immerse GH30 headset - keď nejde len o dizajn

RECENZIA: MSI Immerse GH30 headset - keď nejde len o dizajn

 

Značku MSI snáď netreba veľmi predstavovať. Najznámejšia je asi svojimi notebookmi a PC komponentami, ale nezaostáva ani za konkurenciou vo svojej línii hráčskeho príslušenstva. Ku mne sa dostal na testovanie headset Immerse GH30 (toto teda nie je veľmi priateľský názov) a, úprimne, bola som na neho veľmi zvedavá.

Dizajn

V prvom rade oceňujem už aj spôsob, akým boli slúchadlá zabalené a chránené počas cesty ku mne. Nie je úplným štandardom, že má hráčske príslušenstvo takto pekne premyslené balenie a tento headset mal napríklad ešte aj mini plastový chránič na konektor, čo som videla prvýkrát. Prvý dobrý dojem tak na mňa spravili ani nie slúchadlá, ale ešte len ich balenie. Ale poďme k obsahu – pomerne veľká konštrukcia slúchadiel vyzerá pevne a čakala by som u nich vyššiu hmotnosť, ale napriek ich masívnejšiemu telu sú ľahké. Veľké náušníky potiahnuté mäkkou koženkou sa dajú sklápať. Tento headset nemá podsvietenie a mám pocit, že to bol možno aj celý zámer výrobcu, v zmysle „sústredíme sa na dôležité veci, žiadne hlúposti navyše.”

Pohodlnosť

Možno ste stihli zaregistrovať, že nemám rada slúchadlá, ktoré sú vyrábané na malé hlavy a tlačia do hlavy čelenkou alebo náušníkmi. Toto našťastie nie je prípad Immerse GH30. Tie mi od prvého momentu ako som si ich nasadila sedia na hlave bez tlačenia a zvierania hlavy. Áno, stále to opakujem, že pohodlnosť je do istej miery subjektívna, ale určite nie som jediný človek s väčšou hlavou, ktorému dve tretiny slúchadiel skrátka nesedia. Ale späť k tomuto headsetu. Veľkosť náušníkov a tvar čelenky je dobre vymyslený a vďaka tomu slúchadlá dobre sedia na hlave. Mäkké náušníky mi pekne obopli uši, takže som si už pred ich zapojením povedala, že to zrejme bude mať vplyv na filtrovanie hluku z okolia. Oceňujem naozaj dlhý kábel s ovládačom hlasitosti a tlačidlom pre zapnutie/vypnutie mikrofónu.

Výkon

Ako som spomínala, tvar náušníkov napomáha k filtrovaniu zvukov z okolia, a zároveň neprepúšťa zvuky smerom von, resp. ak áno, tak dosť obmedzene. Ak by som sedela so slúchadlami pri niekom napríklad v MHD, zrejme by môj spolusediaci počul, že počúvam hudbu, ale pravdepodobne by nemal šancu zistiť akú pesničku. Zvuk je, a neviem to napísať menej nadšene, plný, čistý a veľmi príjemný. Žiadne šumy ani príliš hlučné basy ma nečakali, nemusela som počúvať veci pri zbytočne vysokej hlasitosti, skrátka nemám tomuto headsetu čo vytknúť, a to nielen z hľadiska zvuku.

Naše hodnotenie

Musím sa priznať, že sa mi tento headset naozaj veľmi zapáčil. Od sofistikovaného dizajnu s funkciou sklápania, cez pohodlné náušníky a dobre navrhnutú konštrukciu, ktorá príjemne sedí na hlave, až po plný a čistý zvuk. Niekto by mohol tvrdiť, že nevýhodou je ich cena, ja si však myslím, že je veľmi rozumne opodstatnená. Rozhodne odporúčam!

Klady

  • veľmi pohodlné nosenie
  • sklápacia konštrukcia
  • sofistikovaný dizajn
  • plný a čistý zvuk
  • pekné a bezpečné balenie

Zápory

  • nenašla som

Informácie o produkte

MSI Immerse GH30 headset

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 222 g
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk