RECENZIA: Razer Kraken X - Za nízku sumu perfektné slúchadlá

RECENZIA: Razer Kraken X - Za nízku sumu perfektné slúchadlá

 

Každý z vás pozná určite značku Razer. Tá sa na poli herných periférií radí medzi špičky. Táto spoločnosť vie vždy prekvapiť svojich zákazníkov. Jedným z najznámejších kúskov ich dielne boli slúchadlá Razer Kraken, ktoré za posledné roky mnohokrát upravili do podoby nových verzií. Vznikali profesionálne herné slúchadlá, ale aj obyčajné na cestovanie, do mobilu, konzoly, ale aj k počítaču. V dnešnej recenzii sa pozrieme na slúchadlá Kraken X, ktoré disponujú zaujímavými vlastnosťami za ešte zaujímavejšiu cenu.

BALENIE

Po otvorení tejto štýlovej škatule, v ktorej hlavná vec, na ktorú som sa tešil, bola zobrazená na prednej i zadnej strane, som našiel okrem slúchadiel a splitteru k 3,5 mm jacku aj nálepku loga spoločnosti, používateľskú príručku a papierik s kódom na aktivovanie 7.1 Surround Soundu. Zatiaľ by som svoj prvý dojem zhodnotil ako slušný.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Čo sa spracovania týka, spoločnosť Razer stavila na kvalitný matný plast a povrch ušníc pokryla koženkou. Celkovo na mňa spracovanie pôsobí primerane cene, možno aj o niečo lepšie. S týmto všetkým sa zmestili do hmotnosti približne 250 gramov. Spomenúť nakoniec musím aj kardioidný mikrofón, ktorý má moderný dizajn a disponuje naozaj jednoduchou ohybnosťou, a kábel dlhý 1,3 metra s dodaným splitterom.

Týmto sa pomaly dostávame k dizajnu samotného produktu. Ten by som zhodnotil ako štýlový, pričom Razer nedá dopustiť na ich mierne herný look, ktorý je tu cítiť. Predsa len sa jedná o spoločnosť, ktorá tvorí prevažne herné produkty. Typický vonkajší tvar ušníc a logo navrchu slúchadlám iba pridáva na kráse. Na ľavej ušnici je ešte koliesko na nastavenie hlasitosti a tlačidlo na rýchle stlmenie mikrofónu.

POUŽÍVANIE

Po odskúšaní slúchadiel som nebol doslova ničím prekvapený ani ničím urazený. Očakával som presne toľko, koľko som od slúchadiel dostal a na nič sa nemôžem sťažovať. Presne vyladené výšky, stredy aj hĺbky boli úplne v poriadku. Čo sa pohodlnosti týka, tiež som nespozoroval nič zlé. Výrobcovia dokonca mysleli aj na ľudí s okuliarmi a vankúšiky spolu s ušnicami okuliarom dokonale prispôsobili, čo na mňa, ako na „okuliarnika“ zanechalo pekný dojem. Ani po pár hodinách neustáleho používania som necítil nič nepríjemné.

O pripojenie sa stará jeden 3,5 mm jack s možnosťou použitia rozdvojky k počítaču, aby ste mohli využiť slúchadlá aj mikrofón na plno. Kraken X môžete pripojiť ku všetkým konzolám, mobilným telefónom aj k počítaču. Pochváliť musím samozrejme 7.1 Surround Sound a ohybný kardioidný mikrofón, ktorého kvalita je tiež postačujúca.

Naše hodnotenie

Razer Kraken X sú výborné a cenovo dostupné slúchadlá, ktoré vás rozhodne ničím nesklamú. Skvelé vybavenie, pekný a elegantný dizajn, kvalitné spracovanie a obstojná kvalita zvuku, to sú hlavné vlastnosti tohoto produktu. S cenou začínajúcou na 50 eurách ich môžem vrelo odporúčať každému, kto chce mať slúchadlá ku konzole, mobilu, ale aj k počítaču a pri tom si chce vychutnať skvelú kvalitu a presvedčiť sa, že Razer naozaj vytvára jedny z najlepších herných produktov a periférií.

Klady

  • kvalita
  • spracovanie tela
  • dizajn
  • cena

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

Rezer Kraken X

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 250 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Razer

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk