RECENZIA: Logitech G PRO X - Dizajnovo nenápadné slúchadlá

RECENZIA: Logitech G PRO X - Dizajnovo nenápadné slúchadlá

 

„Znej ako profík a počuj ako profík.“ Toto je motto, s ktorým boli uvedené slúchadlá PRO X od Logitechu. Nedávne odkúpenie spoločnosti Blue Microphones prináša svoje ovocie. Nové slúchadlá PRO X sľubujú okrem špičkového zvuku aj skvelý odnímateľný mikrofón, ktorý vznikol v spolupráci s touto novozískanou spoločnosťou.

Páči sa mi prístup Logitechu k dizajnu svojich zariadení, ku ktorému inklinuje niekoľko posledných produktov. Elegantný, a pri tom veľmi funkčný a pohodlný. Presne takto by som opísal slúchadlá PRO X. Celočierna konštrukcia je vytvorená z mäkčeného plastu spolu s kožou a lesklým elementom v podobe loga G na mušliach.

Hlavový most s vyrazeným logom G navrchu má veľký rozsah, hlavne do výšky. Po nasadení cítiť dosť silný prítlak, avšak vďaka vzdušnej pamäťovej pene vám neprekáža. V balení nájdete aj náhradné velúrové náušníky, ak by ste sa rozhodli pre zmenu po použití tých kožených.

Po pripojení k počítaču pomocou 3,5 mm jacka môžete slúchadlá ihneď používať. V balení sa nachádza aj USB zvuková karta s DAC pre konfiguráciu zvuku v Logitech G Software.

Slúchadlá nie sú vôbec ťažké a majú hmotnosť 338 gramov. Do ľavej mušle sa pripája mikrofón, ktorý je odnímateľný.

Zvuk slúchadiel v režime stereo je na perfektnej úrovni. Príjemne hlboké basy a vyvážené výšky a stredy sú pre PRO X charakteristické. S využitím priestorového zvuku budete počuť kroky nepriateľov naozaj zreteľne a taktiež dotvorí atmosféru v hororovej hre. Avšak slúchadlá G935, tiež od Logitechu, sú o stupeň lepšie. Miestami som mal pocit, že sa priestorový zvuk čiastočne zlieva. Vďaka prítlaku a náušníkom slúchadlá izolujú zvuky okolia.

Softvér Logitech G HUB ponúkne rozsiahle možnosti úprav výsledného zvuku najmä vďaka prednastaveným profilom a ekvalizéru. Taktiež možno aktivovať virtuálny priestorový zvuk a individuálne konfigurovať jeho aspekty. To isté platí aj pre mikrofón.

Zvuk mikrofónu je vzhľadom na slúchadlá perfektný. Vonkajšie ruchy sú dobre odfiltrované a nebadať ani náznaky šumu.

V softvéri je niekoľko prednastavených profilov zvuku, niektoré z nich však zvuk skôr výrazne zhoršili ako zlepšili.

Za cenu 120 € nedostanete len slúchadlá, ale aj bohaté príslušenstvo. Konkrétne ide o látkovú taštičku na prenos slúchadiel, náhradné velúrové náušníky, USB DAC, 2 m pripojovací kábel s prepínačom stíšenia mikrofónu a ovládaním hlasitosti, kábel pre mobily s tlačidlom na ovládanie hovorov, Y rozdeľovač pre mikrofón a slúchadlá.

Naše hodnotenie

Okrem bezdrôtovosti, ktorá nie je bežná v tejto cenovej hladine, sa nemám pri slúchadlách PRO X od Logitechu na čo sťažovať. Za cenu 120 €, v rámci ktorej má väčšina hráčov celý set periférií, nielen samotné slúchadlá, dostaneme prémiový produkt s rozsiahlym príslušenstvom. Okrem dobrého zvuku ponúknu PRO X aj krištáľovo čistý vstup z mikrofónu.

Bolo by dobré vyšperkovať kvalitu priestorového zvuku, na čo stačí obyčajná aktualizácia softvéru, poprípade firmvéru.

Klady

  • konštrukcia
  • zvukový výstup
  • dizajn
  • mikrofón

Zápory

  • nedoladený priestorový zvuk

Informácie o produkte

Logitech G PRO X

  • Kategória: Prepínače a smerovače
  • Hmotnosť: 320 g
  • Orientačná cena: 120 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk