RECENZIA: Creative Muvo Play - Konkurencia pre trochu drahšie reproduktory

RECENZIA: Creative Muvo Play - Konkurencia pre trochu drahšie reproduktory

 

Bezdrôtové reproduktory sa tešia svojej popularite už nejaký ten piatok a takmer deň čo deň môžeme počuť nejaký ten „reprák“ v akcii, najmä na uliciach, kde sú obľúbené medzi tínedžermi, avšak počuť ich môžeme aj u každého, kto takéto zariadenie potrebuje. Predsa len, nie každý má peniaze a miesto na kvalitnú reprosústavu. Vtedy prichádzajú bezdrôtové zvukové zariadenia, ktoré sa hodia na oslavy, domáce počúvanie, ale využitie nájdu aj u ľudí v práci, kde poslúžia ako malé prenosné rádio alebo prostriedok na prehrávanie akýchkoľvek zvukových stôp. V dnešnej recenzii si povieme niečo o reproduktore Muvo Play od firmy Creative.

BALENIE

V balení môžeme nájsť zopár papierov, USB-C kábel na nabíjanie a šnúrku k reproduktoru. Všetko je opatrne zabalené tak, aby nedošlo k poškodeniu. V tomto musím Creative určite pochváliť, jednoduchá škatuľa, či už z vonkajšej alebo vnútornej strany. Vnútri sa nachádzal ešte aj reproduktor zabalený vo fólii.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Po vybratí produktu z fólie som uvidel reproduktor veľmi podobný modelom od značky JBL, avšak nižší a hrubší. Okrem toho Creative použili rovnaký dizajn ako pri modeli Flip 3 alebo 4 od konkurenčnej spoločnosti JBL. To im ale nemám dôvod zazlievať, pretože použitie podobných materiálov a veľmi podobného dizajnu má svoje čaro. Reproduktor vyzerá vkusne a pekne, dizajnu nemám čo vytknúť. Materiály použité na jeho výrobu sa tiež od drahších modelov konkurencie až tak nelíšia.

POUŽÍVANIE

Keď som prvýkrát zapol Muvo Play, privítal ma nie veľmi príjemný hlas, ktorý v preklade vravel niečo ako: „Párovací režim, čakám na pripojenie zariadenia.“ To mi spočiatku veľmi nevadilo, no po chvíli to začalo byť vcelku otravné a nepríjemné na počúvanie. Jednoducho to považujem za zbytočnosť a pri reproduktoroch to nepotrebujem, proste sa pozriem na telefón a vidím, či som pripojený alebo nie.

Ďalšiu nevýhodu vidím v pridávaní hlasitosti. Nie že by som nebol spokojný s hlasitosťou zariadenia alebo mi vadila príliš nízka úroveň zvuku, ale všimol som si, že medzi jednotlivými stupňami sú niekedy priveľké zvukové medzery. Jednoduchšie povedané, keď som mal Muvo Play na nízkej hlasitosti a zvýšil som ju o jeden stupeň, zvýšila sa o veľa, no keď som ho mal už na vyššej hlasitosti a znovu som ju pridal, nezvýšila sa takmer o nič.

Ale čo by to bolo za recenziu, keby som zariadenie iba kritizoval. Samozrejme má aj svoje silné stránky. Napríklad čistota zvuku a vyladené stredy a výšky, ktoré mi veľmi ladili a príjemne sa počúvali. Reproduktor síce trocha absentoval silnejšie basy, no to by mi až tak nevadilo, pretože pokiaľ sa nachádzate približne jeden až dva metre od neho, basy sú celkom v poriadku, no keď ho máte na druhej strane miestnosti, trochu poľavujú a nie je ich počuť výrazne. Celkovo by som ale kvalitu zvuku vzhľadom na cenu zhodnotil ako nadpriemernú a úplne postačujúcu, pretože v porovnaní s drahšími reproduktormi (JBL Flip 3 a 4) som veľký rozdiel v kvalite zvuku nepostrehol.

Oceniť musím aj vodotesnosť, ochranný certifikát IPX7, najnovší Bluetooth 5.0 a vysokú výdrž batérie, ktorá sa pri strednej hlasitosti šplhá až na približne 11 hodín. No a keďže mi došli na testovanie dva reproduktory, chcel som vyskúšať aj ich vzájomnú konektivitu. Na to som ale potreboval pomoc od manuálu, pretože mi to prišlo trochu zložité. Nebolo to však nič, čo by sa nedalo zvládnuť a onedlho som si vychutnával hudbu z oboch Muvo Playov naraz.

Hmotnosť reproduktora tiež nebola najväčšia. 360 gramov bolo celkom zvládnuteľné, hlavne vzhľadom na to, čo všetko vo svojom vnútri obsahuje a z akých materiálov je vyrobený.

Naše hodnotenie

Muvo Play od firmy Creative by som celkovo zhodnotil ako nadpriemerný reproduktor, ktorý vás prekvapí svojím zvukom a kvalitou spracovania. Štýlový dizajn, nízka cena a jednoduchá konektivita sú určite hlavné plusy. Povedzme si na rovinu, za reproduktor, ktorý toto všetko ponúka, si ani nemusíte poriadne plesnúť po peňaženke, pretože jeho cena začína na približne 35 eurách. Mne nakoniec neostáva nič iné, ako zariadenie odporúčať.

Klady

 • kvalita spracovania
 • cena
 • vodotesnosť
 • zvuk

Zápory

 • skoky v hlasitosti
 • hlas pri zapnutí reproduktoru

Informácie o produkte

Creative Muvo Play

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 80 mm
 • Výška: 80 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 110 mm
 • Hmotnosť: 360 g
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk