RECENZIA: LAMAX Vibe1 - Kompaktný bluetoothový reproduktor, ktorému nevadí ošpliechanie vodou

RECENZIA: LAMAX Vibe1 - Kompaktný bluetoothový reproduktor, ktorému nevadí ošpliechanie vodou

 

Spoločnosť LAMAX svojím pôsobením na trhu od roku 2014, je už dnes veľmi známym pojmom, ktorý pozná každý používateľ bluetoothových reproduktorov, slúchadiel, akčných kamier i kamier do auta a inej inteligentnej elektroniky. Víziou spoločnosti je predávať malú kvalitnú elektroniku s vysokou úžitkovou hodnotou, ktorou chce zvýšiť kvalitu života svojich zákazníkov, poskytovať solídnu zákaznícku podporu, a tiež pružne reagovať na najaktuálnejšie požiadavky trhu. Našu redakciu navštívil bluetoothový prenosný reproduktor LAMAX Vibe1, ktorý sme podrobne otestovali.

Obal a jeho obsah

Reproduktor prichádza zabalený v jednoduchej, avšak peknej kartónovej krabičke. V nej sa nachádza reproduktor, šnúrka na zavesenie, nabíjací USB kábel dlhý 60 cm, AUX kábel s 3,5 mm jackmi dlhý 60 cm, produktová dokumentácia a ozdobné samolepky s logom značky LAMAX. Balenie pôsobí primerane vzhľadom k cene produktu.

Prvé dojmy a spracovanie

Na prvý pohľad pôsobí tento valcovitý reproduktor robustne. Ľavá a pravá strana horizontálne uloženého tela reproduktora je potiahnutá gumou a nachádzajú sa tu bočné reproduktory. Zvyšok tela je potiahnutý hrubším textilom. V strede valca sú umiestnené ovládacie prvky – pogumované tlačidlá ON/OFF, PLAY, zvýšenie a zníženie hlasitosti, vedľa ktorých sa pod gumovým krytom nachádza ešte nabíjací port, reset tlačidlo a AUX vstup.

Používanie

Spárovanie s mobilným telefónom je vďaka použitiu technológie Bluetooth 4.2 rýchle a bezproblémové. Potešil nás vstavaný mikrofón, kvôli ktorému je možné tento reproduktor používať ako handsfree. Počas skúšobného telefonátu cez handsfree sme nemali výhrady a ani osoba na druhej strane linky nepočula ozvenu a nesťažovala sa na zhoršenú kvalitu hovoru. Počúvanie hudby mimo domova je však hlavnou náplňou tohto reproduktora a certifikácia IP65, ktorá zabezpečuje vodotesnosť zariadenia proti striekajúcej vode, umožňuje počúvanie hudby aj na miestach so zvýšenou možnosťou špliechania vody.

Zvukový prejav reproduktoru je dobrý, hlasitosť dostatočne vysoká aj pre používanie v prírode. Pri testovaní v uzatvorenom priestore pri rôznych hudobných žánroch môžeme konštatovať, že LAMAX Vibe1 sa nestráca nikde, a vzhľadom k svojej cene ponúka dobrý zvukový zážitok. Používateľ však musí mať na pamäti, že sa nejde o reproduktor s 360 stupňovým zvukom, a preto je dôležité jeho správne umiestnenie. Môžeme tiež pochváliť výdrž batérie, ktorá sa doplna nabije zhruba za tri hodiny, reproduktor následne vydrží hrať okolo dvanásť hodín (záleží však aj od úrovne hlasitosti).

Naše hodnotenie

LAMAX Vibe1 je vhodnou voľbou na menšie párty na móle, opekačky, či rôzne kúpanie pri jazere a pod. Vďaka svojej výdrži batérie nesklame ani na dlhších akciách, a vodotesnosť IP65 postačuje na bežné zaobchádzanie v štandardných, nie extrémnych podmienkach.

Klady

 • výdrž nabitej batérie
 • dobrý zvukový prejav
 • vodotesnosť IP65

Zápory

 • je dôležité správne umiestnenie a nasmerovanie reproduktoru, čo je kvôli jeho valcovitému tvaru niekedy ťažšie
 • čas nabíjania by mohol byť kratší

Informácie o produkte

LAMAX Vibe1 2019

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 172 mm
 • Výška: 73 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 73 mm
 • Hmotnosť: 380 g
 • Orientačná cena: 90 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: LAMAX

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk