RECENZIA: Steelseries Arctis 1 Wireless - Skvelý produkt od prémiovej značky

RECENZIA: Steelseries Arctis 1 Wireless - Skvelý produkt od prémiovej značky

 

Spoločnosť Steelseries je na poli herných periférií už zopár rokov veľkým hráčom, čo stále dokazuje svojimi perfektnými slúchadlami, ktoré sú celosvetovo uznávané množstvom hráčov. Lenže kvalita je vo väčšine prípadov priamo úmerná cene, čo znamená, že veci od Steelseries sú pomerne drahé a nie každý si ich môže dovoliť. Z času na čas ale vytvoria nejaký ten produkt, ktorý má cenovku nasadenú trochu nižšie a pre hráčov oceňujúcich dobrý zvuk a elegantný dizajn sa okamžite stáva obrovským lákadlom. V dnešnej recenzii sa pozrieme na zúbok bezdrôtovým slúchadlám Arctis 1.

BALENIE

Na vonkajšej strane balenia som okrem obrázku produktu uvidel aj jeho rozsiahlejší opis, čo nie je celkom na škodu. V tejto peknej a štýlovej oranžovej škatuli som odhliadnuc od slúchadiel našiel aj používateľskú príručku, USB-C bezdrôtový konektor na ich pripojenie, USB-A adaptér a 3,5mm audio kábel. Skrátka a jednoducho, Steelseries ma v tomto ničím neprekvapili a ani neurazili.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Slúchadlá vyzerajú na prvý pohľad veľmi pekne. Oceniť musím hlavne matný plastový a oceľou spevnený povrch, ktorý na pohľad a aj na dotyk pôsobí kvalitne a elegantne. Ušnice sú z vonkajšej strany veľmi jednoduché, dokonca aj na spodnej časti ľavej z nich sú len tie najpotrebnejšie záležitosti, ako je koliesko na upravovanie hlasitosti, spínač na mikrofón, micro USB konektor a dva 3,5mm jacky, z ktorých jeden je určený na pripojenie mikrofónu. Na ľavom slúchadle sa nachádza iba tlačidlo na zapínanie periférie.

Veľmi ma nepotešila vnútorná strana ušníc, ktorá z mne nepochopiteľného dôvodu nebola z rovnakého materiálu ako vrch slúchadiel, ktorý mal kožený povrch. Obidve slúchadlá boli totiž bez kože na povrchu, čo nie je natoľko pohodlné a považujem to za dosť veľké mínus tohto headsetu.

POUŽÍVANIE

Slúchadlá som používal hlavne s počítačom. Tam, v zariadeniach s Androidom a na PlayStation 4 nebol pri ich používaní žiaden problém. Všetko šlo ako po masle, od pripojenia až po počúvanie hudby a hranie hier. Musím sa priznať, že som sa na nich usiloval nájsť niečo zlé, avšak tieto slúchadlá má v každom obore vcelku prekvapili. V basách síce mierne poľavovali, ak by som však nad týmto zavrel uši a nebol by som die hard poslucháč hudby, kde prevládajú silné basy, toto by som nijak neriešil.

V hrách to totiž vôbec nepocítite a pri hudbe, ako je pop, rock a podobne si to veľmi nevšimnete, pričom vám to nebude až tak prekážať. Celkovo by som čistotu zvuku zhodnotil ako nadpriemernú a musím povedať, že toto sú určite jedny z najlepších slúchadiel, aké som kedy mal. Známym faktom o Arctis 1 Wireless je, že využívajú rovnaké speaker ovládače ako populárne Arctis 7, ktoré sú považované za skvelé high-end slúchadlá.

Naše hodnotenie

Steelseries Arctis 1 Wireless je skvelý headset, ktorý vyniká svojim dizajnom, kvalitou zvuku, výdržou batérie a komfortom. Za cenu, ktorá začína na 119 eurách, dostanete špičkový headset, ktorému nemôžem takmer nič vytknúť. Vrelo ho odporúčam každému hráčovi, ktorý chce čo najlepšie slúchadlá a nebojí sa investovať trochu viac eur.

Klady

  • elegantný dizajn
  • jednoduchosť pripojenia
  • kvalita zvuku
  • spracovanie (až na ušnice)

Zápory

  • materiál ušníc

Informácie o produkte

Steelseries Arctis 1 Wireless

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 119 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Steelseries

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk