RECENZIA: Modecom Volcano LanParty 2 RGB - Krásne podsvietenie, no nič špeciálne

RECENZIA: Modecom Volcano LanParty 2 RGB - Krásne podsvietenie, no nič špeciálne

 

Povedzme si pravdu, klávesnice sú nutné, pokiaľ vlastníte počítač. Niekedy sú dokonca potrebné aj pri notebookoch, kde sú integrované. Delia sa na obyčajné (kancelárske) a herné. Čím ďalej, tým viac sa do popredia dostávajú klávesnice, ktoré majú tzv. RGB podsvietenie, čiže niektoré ich časti (pokojne aj celé) svietia. Niekedy ľudia pre podsvietenie neberú ohľad na potrebnejšie vlastnosti zariadenia, čo je chyba. V dnešnej recenzii sa dočítate niečo o klávesnici od spoločnosti Modecom, konkrétne ide o model Volcano LanParty 2 RGB.

BALENIE

V balení som samozrejme našiel klávesnicu, kábel k nej a používateľskú príručku. Balenie ma ničím neprekvapilo, no ani neurazilo. Povedal by som, že taký štandard. Krabica mala na takmer každej strane stručný popis produktu, názov, logo spoločnosti a obrázok zariadenia z rôznych strán.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Produkt vyzerá primerane na svoju cenu, ničím ma ani náhodou neurazil, no ani veľmi neprekvapil. Pri výrobe jeho tela firma použila kov, pravdepodobne hliník a na klávesy použili plast. Inak by som túto klávesnicu zhodnotil ako bežnú klávesnicu, keďže v tejto cenovej úrovni vyzerajú takmer všetky klávesnice rovnako.

Medzi charakteristické črty LanParty 2 RGB by som zaradil vysoký profil kláves, koliesko na pridávanie a uberanie hlasitosti, tlačidlo na uzamykanie profilov a stlmenie zvuku. Musím pochváliť, že zadná časť klávesnice obsahuje USB konektor, ktorý vám umožňuje priamo vsunúť USB do produktu, vďaka čomu sa nebudete musieť zhýbať k počítaču, ktorý môžete mať na ťažšie dostupnom mieste.

POUŽÍVANIE

Po zapojení klávesnice som bol zvedavý na prvok, ktorým sa klávesnica „chválila“ už od doby, čo sa ku mne dostala, teda RGB podsvietenie. To ma vcelku prekvapilo, pretože má síce iba jednu funkciu, ale tá je dosť zaujímavá a vyzerá pekne. Ide o to, že podsvietenie sa rozširuje v podobe vlnenia od stlačenej klávesy, niečo ako keď hodíte kameň do vody. Vyzerá to naozaj pekne a som s tým spokojný. Možno by som ale predsa len uvítal niečo v zmysle viac nastaviteľných profilov šírenia RGB.

V iných ohľadoch by som tento počin od Modecomu zhodnotil ako priemerný a ničím neprekvapujúci. Jednoducho, ak by nastala situácia, že by som chcel podsvietenú hernú klávesnicu strednej triedy, bola by to jedna z možností, ktorú by som zvažoval. Ale považujem za nutnosť vás informovať o jednej, pre mňa hroznej, nevýhode a zlej vlastnosti tohto produktu. Tou je hlučnosť. Áno, viacerí z vás by sa teraz mohli oháňať tým, že to je mechanická klávesnica so spínačmi GATERON a že mechanické klávesnice bývajú hlučné, ale nie až toľko. Toto by ma napríklad od výberu LanParty 2 odradilo.

Z iných ohľadov som s klávesnicou spokojný a nemám jej čo podstatné vytknúť. Klávesy sa stláčajú celkom pohodlne a na dotyk sú síce trocha šmykľavé, ale to podľa mňa nie je mínus, pretože to niekomu proste môže vyhovovať.

Naše hodnotenie

Klávesnicu Volcano LanParty 2 RGB by som odporúčal človeku, ktorý používa dobre izolujúce slúchadlá, aby predišiel nepríjemnému hučaniu kláves a nevadí mu, že dostane obyčajnú mechanickú klávesnicu strednej triedy, ktorá naozaj ničím neohúri. Nemôžem ale povedať, že je zlá. Práve naopak, väčšinou všetko, čo som od nej očakával, splnila. Žiaľ s ešte neznámou cenovkou, no odhadom na cenovej hladine 40 až 50 eur, si myslím, že nedostanete zlé zariadenie k vášmu gaming setupu.

Klady

  • podsvietenie

Zápory

  • prispôsobenie
  • hluk stláčania kláves

Informácie o produkte

Modecom Volcano LanParty 2 RGB

  • Kategória: Klávesnice
  • Hmotnosť: 830 g
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Modecom

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk