• Hlavná stránka
 • HW
 • Recenzie
 • RECENZIA: 1MORE Stylish True Wireless In-Ear Headphones-I - Dizajnové bluetooth špunty so širokým využitím
RECENZIA: 1MORE Stylish True Wireless In-Ear Headphones-I - Dizajnové bluetooth špunty so širokým využitím

RECENZIA: 1MORE Stylish True Wireless In-Ear Headphones-I - Dizajnové bluetooth špunty so širokým využitím

 

Značka 1MORE, ktorá sa špecializuje na slúchadlá, nie je v našich končinách zatiaľ veľmi známa. Jej portfólio zahŕňa drôtové a bezdrôtové in-ear slúchadlá, slúchadlá a drôtové over-ear slúchadlá. Značka vznikla s ideou, že poslucháči hudby si zaslúžia počuť interpreta presne tak, ako si umelec želá, aby bola jeho hudba počúvaná, a milovníci hudby si zaslúžia „počuť viac“. Vystupovanie tejto značky na trhu vzbudzuje dojem, že ide o prémiovú značku, ktorá má však dostupnú cenovku. V redakcii sme tentokrát testovali model 1MORE Stylish True Wireless In-Ear Headphones-I.

Obal a jeho obsah

Slúchadlá prichádzajú v nádhernej krabičke z prémiového papiera. Po odklopení magnetického viečka škatule sme boli veľmi milo prekvapení z dôslednosti a efektívnosti balenia. Viečko je ozdobené sketchovými kresbami a samotné vnútro krabice sa zase drží minimalistického designu s čo najlepším využitím priestoru.

Balenie obsahuje pár bezdrôtových slúchadiel, oválne nabíjacie puzdro na slúchadlá, nabíjací kábel typu micro USB-A, 6 párov nástavcov do uší (tri so stabilizačným oblúčikom, tri bez neho), štýlové gumové vrecúško na zabalenie slúchadiel v nabíjacom puzdre a na všetko príslušenstvo, produktovú dokumentáciu a nálepku. Pousmiali sme sa nad milým detailom – na spomínanom vrecúšku je okrem loga spoločnosti 1MORE z druhej strany namaľovaný malý macko. Musíme konštatovať, že balenie je na najvyššej možnej úrovni, na akú sme zvyknutí z vysoko prémiových produktov.

Prvé dojmy a spracovanie

Vypracovanie slúchadiel je na vysokej úrovni. Ich telo tvorí pevná plastová základňa s kovovým vonkajškom. Správne nasadenie nástavcov do uší nebude nikdy problémom, pretože na tele slúchadiel je umiestnený malý výstupok, ktorý usmerňuje správne nasadenie nástavcov a stabilizuje ich. Na tele sú tiež umiestnené kontakty na nabíjanie a malé multifunkčné tlačidlo. Nabíjacie puzdro je vyrobené z plastu, ktorý je príjemný na dotyk, avšak ako celok puzdro nepôsobí príliš robustne. Slúchadlá sú v ňom uchytené magneticky, čo zabezpečuje, že vždy majú kontakt s batériou puzdra, čiže sa nabíjajú. Batéria puzdra sa nabíja cez micro USB port.

Používanie

Slúchadlá sú vybavené čipsetom Qualcomm s technológiou Bluetooth 5, čo sľubuje stabilné pripojenie s dobrým dátovým prenosom, a navyše podporuje technológie aptX a AAC, a na mieru vyvíjanou LDS anténkou. Spárovanie s telefónom je rýchle a bezproblémové. Každé slúchadlo obsahuje 55mAh akumulátor. Na plné nabitie vydržia tieto slúchadlá hrať okolo 5 hodín pri hlasitosti na úrovni približne 75%, pričom v prípade vybitia sa za asi 20 minút nabijú tak, že zvládnu zhruba dve hodinky používania.

Batéria prenosného puzdra má kapacitu 410mAh, doplna dokáže slúchadlá nabiť maximálne trikrát. Nabíjanie puzdra trvá niečo menej ako dve hodiny.

Výrobca, žiaľ, použil len ochranu proti potu, certifikát vodeodolnosti pri tomto produkte nenájdeme. Vynikajúcou vlastnosťou slúchadiel však je, že je možné ich používať oddelene, nie naraz – ako handsfree k telefónu máme možnosť pripojiť obe slúchadlá, prípadne len jedno, zatiaľ čo druhé sa nabíja v puzdre. Počas používania handsfree bola kvalita hovoru dobrá, použitá technológia ENC (Enviromental Noise Cancellation) spolu s dobrým mikrofónom zabezpečili, že osoba na druhej strane hovoru sa nesťažovala na zlú hlasovú kvalitu. Aj po hodinách používania môžeme konštatovať, že slúchadlá sú pohodlné a v uchu sú dobre fixované.

Hudobný prejav slúchadiel nás milo prekvapil. Je orientovaný skôr na basy, avšak zvukový prejav je pekný vo všetkých hudobných štýloch, pričom nás potešilo, že množstvo detailov a tichších stôp v nahrávkach bolo tiež pekne počuť. Ani pri maximálnej hlasitosti sme si nevšimli žiaden šum a skreslenie. Za podobnú cenu sa na trhu síce dajú nájsť aj slúchadlá, ktoré znejú ešte trošku lepšie, ale neponúkajú niektoré prvky, ktoré majú tieto slúchadlá, a navyše väčšina poslucháčov by potrebovala veľmi sústredené počúvanie na to, aby si rozdiely v kvalite zvuku vôbec všimla.

Naše hodnotenie

1MORE Stylish True Wireless In-Ear Headphones-I sú štýlové, kvalitne spracované a pekne znejúce slúchadlá, ktoré sa dajú použiť ako pár, tak aj ako jedno slúchadlo.

Klady

 • spracovanie
 • zvukový prejav
 • pohodlie pri nosení

Zápory

 • nie sú vodeodolné
 • výrobca mohol použiť novší štandard na nabíjanie, čiže USB typ C
 • niekomu môže prekážať, že slúchadlá sú dosť nápadné, keď sú nasadené v ušiach

Informácie o produkte

1MORE Stylish True Wireless In-Ear Headphones-I 2019

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna, zlatá, zelená, ružová
 • Orientačná cena: 100 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: 1MORE

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk