RECENZIA: Lenovo Legion H500 Pro 7.1 - Slúchadlá iba na hry

RECENZIA: Lenovo Legion H500 Pro 7.1 - Slúchadlá iba na hry

 

Lenovo a jeho herná odnož Legion, ktorú každý hráč iste pozná, vyrábajú okrem počítačových zostáv aj príslušenstvo a periférie k počítačom. Dôkazom je niekoľko modelov slúchadiel, zopár myší, atď. Tie poväčšine nie sú na zlej úrovni, práve naopak. Za adekvátnu cenu sa vám väčšinou ujde kvalitného produktu, ktorému veľmi nie je čo vytknúť. Práve v dnešnej recenzii sa pozrieme na jeden ich herný headset, ktorý síce má v názve „Pro,“ taký sa mi však nezdá.

BALENIE

V peknom dizajnovom balení som našiel zopár príručiek, predlžovací kábel s malou krabičkou, v ktorej si môžete nastavovať ekvalizér, hlasitosť a vypnúť/zapnúť mikrofón. Na krabici bolo, ako zvyčajne, logo spoločnosti, stručný popis produktu a jeho obrázok.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Prvý pohľad na tieto slúchadlá s uzavretou konštrukciou bol, povedal by som, úžasný. Dizajn tohto produktu bol proste super. Pôsobil elegantne, zaujímavo, profesionálne a draho. Pekný vrch z ušľachtilej ocele a stredná časť s ušnicami vyzerali s ostatnými materiálmi, teda tvrdeným plastom a spracovaním ušníc skvelo. Obe ušnice a priliehacia časť na vrchu produktu boli pokryté ochrannou kožou, pod ktorou bola ukrytá pamäťová pena. Celkovo sa mi zapáčila voľba Legionu použiť kvalitný materiál. Pochvalu si zaslúži aj kábel pokrytý látkou čierno-modrej farby a dlhý zhruba 2,3 metra. Keď sa pozriete na celkovú konštrukciu, čakali by ste, že s využitím ušľachtilej ocele by sa mohol spájať problém s hmotnosťou. Tu vás ale ubezpečím, že hmotnosť produktu je len približne 340 gramov, čo je úplne v norme, aj keď nie sú práve najľahšie.

POUŽÍVANIE

Musím sa priznať, že po takom skvelom prvom dojme u slúchadiel som od zvuku čakal trochu viac. Popravde, nie sú zlé na počúvanie hudby, no sú určené na hry. Po zvukovej stránke prevládajú hlavne výšky doplňované priemernými stredmi a dosť slabými basmi, dokonca aj v Bass-Boost mode. Na kvalitu zaťahovacieho mikrofónu sa ale nemám dôvod sťažovať, ten bol, povedal by som, dobrý. Podpora zariadení Android a Apple je v dnešnej dobe a danej cenovej kategórii už takmer samozrejmosť. Špecialitou sa stáva pripojenie na 3,5 mm jack, poprípade schopnosť predĺžiť kábel o ďalší, ktorý sa už síce zapája s pomocou USB, no disponuje malým ovládacím zariadením, na ktorom si môžete nastaviť až 3 prednastavené ekvalizéry (zvýraznenie basov, vokálny a plochý mód reprodukcie). Ďalej si môžete zapnúť, prípadne vypnúť 7.1 režim bez ekvalizéra. Pochváliť musím aj komfort po dlhodobom používaní na okuliaroch. Po približne troch hodinách, čo som ich mal na hlave, ma stále netlačili a necítil som sa s nimi nepohodlne.

Naše hodnotenie

Slúchadlá H500 Pro 7.1 by som po dlhšom premýšľaní zhodnotil ako kvalitnú zvukovú perifériu – skvelá na hry, no mierne zaostáva za modelmi rovnakej cenovej kategórie, pokiaľ ide o počúvanie hudby. Do budúcna by som asi Legionu poradil, aby v nasledujúcich modeloch nezabudli na silnejšie basy, no to už je ich vec, preto mne neostáva nič iné, ako tieto slúchadlá, ktorých cena sa pohybuje v hladine približne 75 eur, odporučiť každému, kto si chce dopriať pekný herný zážitok, no pritom sa aj každý deň pozerať na perfektne navrhnuté a veľmi kvalitne spracované slúchadlá.

Klady

  • dizajn
  • komfort
  • materiál

Zápory

  • zvuk (hlavne basy)

Informácie o produkte

Lenovo Legion H500 Pro 7.1 2019

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 340 g
  • Farba: čiena
  • Orientačná cena: 75 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk