RECENZIA: Lenovo Legion M500 RGB Gaming - Sú pre vás rozmery dôležité?

RECENZIA: Lenovo Legion M500 RGB Gaming - Sú pre vás rozmery dôležité?

 

Je asi samozrejmosťou, hlavne v dnešnej dobe, že hráči potrebujú na hranie viac než len obyčajnú kancelársku myš. Ideál pritom tvorí jednoduchá podsvietená myš s niekoľkými programovateľnými tlačidlami a slušným dizajnom. Toto všetko vás nemusí stáť ani 10 eur, no ak sa rozhodnete zainvestovať a dopriať si kvalitnú myš od známych značiek vyššej triedy, môže vás to stáť aj omnoho viac. Pod kvalitou mám na mysli celkový dizajn, ergonomickosť, podsvietenie, materiál spracovania a v podstate všetky veci, ktorými zariadenie disponuje. V dnešnej recenzii sa pozrieme na myš od Legionu, čo je herná odnož Lenova nesúca označenie M500 RGB.

BALENIE A PRVÝ DOJEM

Myš prišla v obyčajnej čiernej škatuľke, ktorá mala na svojich bokoch názov firmy a produktu. Okrem dvoch manuálov som tam nenašiel nič iné. Hneď vo chvíli, keď som sa na produkt pozrel, sa mi zdalo, že ide o kvalitne vyhotovenú hernú perifériu. Skrátka som videl jednoduchú myš, ktorá sa mi celkom páčila.

SPRACOVANIE A DIZAJN

V prvom rade musím oceniť modro-čierne látkové krytie kábla dlhého 1,8 metra. Ďalej by som chcel spomenúť kvalitu spracovania tela a pogumované boky myši, na dotyk pomerne príjemné a po stránke dizajnu taktiež dobré. Zarazilo ma trochu jedno obyčajné koliesko, ktoré síce má podsvietenie, no zdalo sa mi, akoby patrilo nejakej lacnej myši. Trochu „odfláknuté“ sú aj programovateľné tlačidlá, ktoré sú z obyčajného lesklého plastu. Ak nad týmito nevýhodami privriem oči, zatiaľ mám z myši celkom dobré pocity.

Rád by som sa ale vyjadril k niečomu, čo mne osobne dosť vadí, no na druhej strane sa to dá brať aj iba ako vec zvyku. Tým je ergonomickosť a celkové vytvarovanie myši. Som viac fanúšikom symetrických myší, teda mi je to nepríjemné. Mám pocit, že je príliš úzka, krátka a celkovo malá. Jej rozmery sú 121,8 x 73,7 x 42,6 mm. To je ale, ako som už povedal, iba vec zvyku.

POUŽÍVANIE

Musím uznať, že stláčanie tlačidiel je celkom pohodlné, nejde ani priveľmi ťažko, ani ľahko. O to sa starajú spínače od Omronu, ktoré vydržia 50 miliónov stlačení, čo by som v dnešnej dobe už považoval za štandard. Legion pridal na spodnú časť zariadenia aj malú priehradku na 10-gramové závažie, čo vám celkovo dovoľuje upraviť hmotnosť myši na 100 alebo až 110 gramov.

Nechýbajú, samozrejme, 2 tlačidlá na upravovanie DPI (až do 16 000 DPI). Na ľavom boku produktu sú ďalšie dva, ktoré sú plne programovateľné pomocou softvéru od Lenova. To máme spolu s pravým, ľavým tlačidlom a kolieskom dokopy 7 tlačidiel. Nastaviť si ich môžete v troch rôznych profiloch.

Naše hodnotenie

Túto hráčsku myš od Legionu by som zhodnotil ako na svoju cenu mierne podpriemernú, s privretými očami slušný priemer, ktorý si pravdepodobne obľúbite, ak ste fanúšikom ergonomických myší. Kvalitné spínače a poväčšine kvalitné materiály spracovania sú na cenu 49 eur asi celkom adekvátne. Avšak musím uznať, že od Legionu som v tejto cenovej kategórii čakal niečo lepšie a príjemnejšie na používanie. Ako veľké plus by som zhodnotil podsvietenie, ktoré je úplne individuálne nastaviteľné vo všetkých troch zónach.

Klady

  • podsvietenie

Zápory

  • cena

Informácie o produkte

Lenovo Legion M500 RGB Gaming

  • Kategória: Myši
  • Šírka: 73,7 mm
  • Výška: 42,6 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 121,8 mm
  • Hmotnosť: 100 g
  • Orientačná cena: 49 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk