RECENZIA: Trust GXT 414 Zamak - Headset s prémiovým zvukom pre všetky hry

RECENZIA: Trust GXT 414 Zamak - Headset s prémiovým zvukom pre všetky hry

 

Značku Trust nie je potrebné nijak zvlášť uvádzať. Pre väčšinu hráčov zastrešuje cenovo prijateľné komponenty určené pre mainstream. V poslednom čase si však všímam akúsi zmenu tejto politiky a Trust sa pomaly, ale isto začína dostávať aj do iných cenových segmentov. V tejto recenzii si predstavíme headset GXT 414, ktorý aspoň podľa slov výrobcu tvorí šampiónov.

GXT414 Zamak prichádza v čierno-červenej papierovej škatuli. Nájdeme v nej samotné slúchadlá, 4-pólový jack kábel s integrovaným mikrofónom a tlačidlom na prijímanie hovorov, predlžovací kábel (4-pin jack samica – 2x 3,5mm jack pre slúchadlá a mikrofón), 4-pólový AUX kábel, odnímateľný mikrofón, nálepku a manuály na prvé použitie.

V použitých materiáloch prevláda plast, ktorý dopĺňajú kovové elementy. Medzi ne patrí napríklad aj hliníkový držiak mušlí, ktorý poznáme už z produktov HyperX Cloud od konkurencie. Ide o naozaj funkčný dizajn. Keďže je tento držiak pevný, o natáčanie jednotlivých mušlí sa starajú kĺby, ktoré poskytujú rozsiahlu vôľu pohybu. Aj hlavový most možno rozšíriť do obrovskej veľkosti. Konštrukcia je veľmi pevná a nikde nič nevŕzga. Váha slúchadiel je 273 gramov.

Nosenie slúchadiel na ušiach je veľmi pohodlné najmä vďaka použitým náušníkom. Tie tvorí imitácia kože s veľmi vzdušným druhom pamäťovej peny. Aj hlavový most je polstrovaný a pohodlný. Keďže náušníky tvoria nepriechodnú vrstvu medzi uchom a prostredím, tak sa pri dlhšom nosení tvorí teplo. To však pri tomto modeli nie je vôbec výrazné a nedochádza k žiadnemu poteniu.

Komfort a ergonómia je podstatným faktorom pri výbere slúchadiel, ale najdôležitejším faktorom je určite zvukový výstup slúchadiel. Ten je vzhľadom k cene na skutočne dobrej úrovni. Zvuk by som opísal ako celkovo vybalansovaný s jemnou prevahou basov. Veľmi ma prekvapila kvalita stereo zvuku počas hrania hier. Aj napriek tomu, že slúchadlá nedisponujú USB kartou s virtuálnym priestorovým zvukom, zreteľne som počul smer a kroky svojich nepriateľov a vedel som sa tak pripraviť.

Slúchadlá sme testovali len na počítači, avšak vďaka redukciám v balení ich môžete použiť aj s mobilom alebo konzolou.

Mikrofón patrí medzi dôležitú výbavu herných slúchadiel. Výrobca sa tieto rozhodol osadiť odnímateľným kondenzátorovým mikrofónom. Ten ponúkne vernú reprodukciu ľudského hlasu s menším množstvom šumu, ktorý sa dá ľahko odfiltrovať v postprodukcii či s pomocou efektu živého potlačenia šumu.

Naše hodnotenie

Od slúchadiel od Trustu neočakával veľa, o to viac ma prekvapil výsledok. Výrobca doručil na trh kompetitívne slúchadlá za cenu 70 eur. Možno neponúkajú vychytávky ako virtuálny priestorový zvuk, prípadne USB zvukovú kartu, aj napriek tomu z nich dostane prípadný kupec dobrý stereo zvuk. Okrem prítomnosti šumu z mikrofónu je ťažké tomuto modelu niečo vytknúť.

Klady

  • pomer cena/výkon
  • ergonómia
  • konštrukcia

Zápory

  • šum mikrofónu

Informácie o produkte

Trust GXT 414 Zamak

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 273 g
  • Orientačná cena: 70 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk