RECENZIA: Creative T100 - Návrat 2.0 reproduktorov

RECENZIA: Creative T100 - Návrat 2.0 reproduktorov

 

Aj keď reprosústavy 2.0 už takmer vymizli, Creative to napriek tomu nevzdalo a predstavilo nový model T100. Či majú takéto reproduktory ešte zmysel v dobe expanzie soundbarov, sa dozviete v dnešnej recenzii.

Balenie

Tento set prišiel zabalený v jednoduchej krabici, ako príslušenstvo je dodávaný ovládač s rôznymi možnosťami vstupov, režimov a reguláciou basov, výšok a, samozrejme, hlasitosti. Pribalený bol aj 3,5 mm obojstranný jack, optický kábel a sieťový adaptér.

Dizajn a parametre

Po stránke dizajnu ide o konzervatívne zaoblené „valce“ v kombinácii lesklej a matnej čiernej farby. Nevyzerá to zle, aj keď originalita trochu chýba, ale už na prvý pohľad je to Creative štýl.

Reproduktory sú pomerne ťažké, každý váži jeden kilogram. Na jednom reproduktore sa nachádzajú ovládacie tlačidlá, ktoré slúžia na zapnutie a vypnutie, na ovládanie hlasitosti a na výber zdroja prehrávania.
Maximálny krátkodobý výkon udáva Creative až 80 W, bežný výkon 40 W – 2x20. Udávaný frekvenčný rozsah je 50 Hz až 20kHz.

Reproduktory komunikujú medzi sebou prostredníctvom kábla a sú napájané štandardne pomocou priloženého adaptéra z elektrickej siete. Výhodou sú viaceré možnosti pripojenia, a to pomocou 3,5 mm jacku, optického kábla, bluetooth 5.0 a do reproduktorov je možné pripojiť aj USB a prehrávať priamo formáty MP3, prípadne WAV a FLAC. Túto možnosť ale asi využije len málo užívateľov.

Zvukový prejav

Reproduktory, samozrejme, zvukovo na plnohodnotný systém 2.1 nemajú. Zvuk ale nie je zlý, oproti soundbarom je minimálne porovnateľný, basová zložka je zrejme aj lepšia vďaka dobrej konštrukcii a dostatočnej hlbke reproduktorov. Výšky a stredy sa dajú upraviť pomocou ekvalizéru cez pribalený diaľkový ovládač, čo zvukovej zložke určite pomôže, keďže na defaultnom nastavení je podpriemerná. Pre užívateľov, ktorým sa nechce tráviť čas ladením, je možnosť prepínať cez preddefinované módy pre kino, hudbu alebo aj herný mód. Celkovo teda akustickú stránku hodnotíme ako dobrú, aj keď na 2.1 konfigurácie s plnohodnotným subwooferom to určite nemá.

Naše hodnotenie

2.0 reproduktory dnes už nájdete málokde. V dnešnej dobe sú populárne sústavy 2.1 a 5.1, rozširujú sa aj soundbary. Reproduktory od Creative sú preto zaujímavou alternatívou a určite si svoju cieľovú skupinu nájdu, aj keď cena, ktorá začína od 110 Eur, by mohla byť o niečo prívetivejšia, keďže s takou cenovkou to bude mať Creative asi aj celkom ťažké.

Klady

 • slušný zvuk
 • možnosti pripojenia
 • príslušenstvo

Zápory

 • na 2.1 systém po zvukovej stránke nemajú
 • cena

Informácie o produkte

Creative T100

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 90 mm
 • Výška: 216 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 123 mm
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 110 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk