RECENZIA: TicWatch C2 - Celodenný asistent na dosah ruky

RECENZIA: TicWatch C2 - Celodenný asistent na dosah ruky

 

Inteligentné hodinky sú už známym konceptom. Okrem samozrejmej funkcie, a teda ukazovania času, s nimi môžeme vykonávať viacero činností. Mnohé modely monitorujú vitálne funkcie a spánok, ukazujú notifikácie z telefónu, merajú našu dennú aktivitu a tú spracovávajú do fitness plánu. Takýchto hodiniek je na trhu celkom veľa a my sme obdržali model hodiniek C2 od spoločnosti Mobvoi. Ten vás rozhodne zaujme príťažlivou kombináciou kovu a kože spolu s už spomínanými vychytávkami. Poďme sa na TicWatch C2 spoločne pozrieť.

Balenie a prvý pohľad

Balenie hodiniek C2 tvorí biela kartónová škatuľa s logom TicWatch navrchu. Vo vnútri nájdeme len nutné minimum v podobe hodiniek, nabíjacieho kábla s dokovacou kolískou a taktiež aj manuály pre prvé použitie.
Do redakcie sme dostali tento model inteligentných hodiniek s remienkom platinovej farby. K dispozícii je aj čierne a ružové prevedenie. Treba však podotknúť, že ružové prevedenie sa líši v šírke remienka (18 mm) oproti ostatným dvom variantom (20 mm).

Telo hodiniek tvoria dve časti – strieborný kovový zvršok a čierny plastový spodok. Prednej časti dominuje 1.3“ AMOLED displej s rozlíšením 360 × 360 pixelov. Ten poskytuje žiarivé farby a ani pri bližšom pohľade jednotlivé pixely nevidno. Na spodnej strane nájdeme štvorpinový konektor pre nabíjanie a taktiež aj výstupok, v ktorom je ukrytý merač tepu. Telo je spracované na perfektnej úrovni, nevŕzga ani neprejavuje žiadne znaky nekvality. Taktiež je certifikované krytím IP68, a teda je prachotesné a schopné ponoru do hĺbky 1,5 metra na 30 minút.

Hodinky sa ovládajú prevažne dotykovo, avšak na bočnej strane sú dve tlačidlá. Jedno z nich slúži na zobrazenie ponuky aplikácií, zatiaľ čo druhé spustí aplikáciu, ktorá zobrazí dennú štatistiku fyzickej aktivity používateľa.

Ako som spomenul vyššie, náš kus má remienok platinovej farby, ktorý má štandardnú šírku 20 mm a je teda jednoducho vymeniteľný. Remienok z balenia je vynikajúco spracovaný a naozaj musím oceniť, že ani pri celodennom nosení sa mi v ňom ruka nepotí. Vytvára dobrú ergonómiu a často aj zabudnem, že mám vôbec nejaké hodinky na ruke.

Wear OS by Google: Rýchly a svižný na silnom hardvéri

Pre Google a operačný systém Wear OS by Google nie je spoločnosť Mobvoi, ktorá stojí za sériou hodiniek TicWatch, žiadnou neznámou. Práve naopak, ide o dvojicu strategických partnerov, ktorí spolupracujú už od verzie 1.0 tohto operačného systému až k súčasnej verzii 2.12.

Wear OS je prehľadný a užívateľsky prívetivý, či už počas prvotného nastavenia, až po každodenné používanie. Každý model hodiniek s týmto systémom si vyžaduje spárovanie so smartfónom a Google účtom. Následne sa pomocou Bluetooth dáta z hodiniek synchronizujú s aplikáciou Wear OS na smartfóne, kde si užívateľ môže upravovať vzhľad ciferníka, meniť widgety, spravovať aplikácie v hodinkách, synchronizovať dáta na Cloud a ďalšie.

Softvérová časť C2 vyžaduje pre svoje fungovanie dobrý hardvér. Procesor v Snapdragon Wear 2100 plne dostačuje aj so štandardnými 512 MB RAM.

Na domovskej obrazovke užívateľ využíva tzv. dlaždice, čo je taký vznešenejší názov pre pod obrazovky, do ktorých sa dostáva pri posunutí z jednej zo strán do stredu obrazovky. Tieto dlaždice sú konfigurovateľné v nastaveniach. Štandardné dlaždice tvorí panel notifikácií, panel nástrojov podobný tomu na Androide, režim začatia cvičenia a Google asistent.

V menu nájdete veľké množstvo predinštalovaných aplikácií, z ktorých sa väčšina zameriava na fitness a mapovanie telesnej aktivity. Na výber sa núka buď aplikácia Google Fit alebo aplikácie od výrobcu. Nerozumiem, prečo výrobca miesto jednej vlastnej aplikácie rozdelil funkcie do samostatných aplikácií – jednu na meranie pulzu, druhú na aktivity a tretiu na meranie a štatistiku. Pokojne to mohol všetko spojiť do jednej. Ďalšou mojou pripomienkou je priveľa menu v týchto aplikáciách. Ak sa chce človek dostať k nejakému nastaveniu alebo informácii, musí prejsť cez niekoľko obrazoviek, častokrát trafí vedľa a potom blúdi v hodinkách. Ak by ste neboli s predinštalovanými aplikáciami spokojní, je tu možnosť doinštalovania aplikácií tretích strán, ako napríklad Strava.

Hodinky C2 dokážu merať tep. Úprimne si myslím, že vzhľadom na konkurenciu by mohla byť presnosť meraní lepšia. Všímal som si predovšetkým, že na začiatku každého merania (prvá minúta, dve) senzor nameral nereálny tep, ktorý sa neskôr ustálil. Pri monitorovaní telesnej aktivity poteší prítomnosť GPS. Aj keď prvotná lokalizácia môže zabrať pár minút, výsledná presnosť je naozaj na dobrej úrovni.

Mimo fitness sú C2 dobrým spoločníkom. Upozornia vás na nadchádzajúce úlohy, ktoré ste si naplánovali v Google kalendári alebo vás zrána privítajú informáciami o aktuálnom počasí. Využiť môžete taktiež aj asistenta Google, najmä ak máte hodinky v angličtine.

Keďže výrobca integroval NFC a C2 sú certifikované pre platbu pomocou Google Pay, tak za svoj tovar v kamennom obchode rýchlo a pohodlne zaplatíte. Stačí si so zmienenou službou prepojiť kreditnú kartu.

Výrobca uvádza výdrž až 2 dni pri striedmom používaní a 1 deň pri náročnom používaní. Tieto údaje sa mi bezproblémovo podarilo dosiahnuť. Celková výdrž však záleží na mnohých faktoroch, ako napríklad využívanie always-on display, nepretržitého merania tepu atď.

Na nabíjanie som využíval nabíjačku QuickCharge 3, s ktorou sa mi hodinky podarilo nabiť na 100 % len za niečo vyše hodiny.

Oplatí sa C2 zakúpiť?

Hodinky C2 nie sú pre náročných používateľov, o čom svedčí aj ich cena 215 eur. Ak chcete dizajnovo nenápadné hodinky, ktoré zvonka pripomínajú viac analógové, než tie inteligentné a nepotrpíte si na presnosti senzorov a detailnom spracovaní aplikácií, tak môžu byť hodinky C2 pre vás skvelým úvodom do sveta takýchto zariadení. Ak ich budete chcieť využívať aj na šport, pravdepodobne je vhodné zvážiť kúpu aj látkového náramku, ktorý výrobca ponúka na svojej stránke za necelých 20 eur.

Naše hodnotenie

Model C2 vo mne aj napriek mínusom zanechal dobrý dojem. Pre menej náročného používateľa je skvelým úvodom do inteligentných hodiniek. Okrem zobrazovania aktuálneho času merajú tep, aktivitu, zaznamenávajú polohu, zobrazujú notifikácie z telefónu, upozorňujú na nasledujúce udalosti v kalendári a mnoho ďalších. Je trochu na škodu, že majú len dvojdňovú výdrž a vlastnú dokovaciu stanicu, ktorú keď náhodou cestou na dovolenku zabudnete, tak si hodinky pravdepodobne nenabijete.

Klady

 • svižnosť systému
 • rýchlosť nabíjania
 • meranie aktivít
 • integrácia s aplikáciami Google
 • spracovanie

Zápory

 • presnosť merača tepu
 • náročná navigácia aplikáciami výrobcu
 • len dvojdňová výdrž

Informácie o produkte

TicWatch C2

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 42,8 mm
 • Výška: 42,8 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 12,7 mm
 • Farba: sivá, strieborná
 • Orientačná cena: 215 €

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk