RECENZIA: UGO FROGGY - Jedna z najlepších hračiek pre deti

RECENZIA: UGO FROGGY - Jedna z najlepších hračiek pre deti

 

Dvadsiate prvé storočie prinieslo obrovský rozmach elektroniky už takmer všade, aj v oblasti hračiek pre deti. Experti sa stále nedokázali zhodnúť na tom, či je to pre vývoj dieťaťa prospešné, alebo naopak škodlivé. Deti sa ale najčastejšie chcú hrať na dospelých a väčšinu detí láka fotografovanie a kamerovanie. Poľská spoločnosť UGO predstavila pre takýchto malých dobrodruhov pekný a šikovný detský fotoaparát UGO FROGGY, a to hneď v dvoch farebných prevedeniach – modrom a ružovom.

Obal a jeho obsah

FROGGY prichádza zabalený v ozdobenej krabici s detskými motívmi. K fotoaparátu je pribalené pútko určené na zavesenie na krk, USB kábel, skrutkovač na otváranie spodnej šachty fotoaparátu a produktová dokumentácia. Balenie je pekné a okamžite vyčarí úsmev na tvári dieťaťa.

Prvé dojmy a spracovanie

Telo fotoaparátu je tvorené plastom, obsahuje však aj pogumované plochy pre lepšie držanie. Svojimi rozmermi 157 x 94 x 51 mm sa FROGGY neradí k najmenším fotoaparátom, považujeme to však za výhodu, pretože sa v rukách drží dobre aj malým detským rukám, a tak malý používateľ nemá pocit, že drží len „hračku“. Predná strana obsahuje objektív s fixným zoomom a dve tlačidlá – spúšť a prepínanie medzi režimom kamery a fotoaparátu. Zadná časť je tvorená joystickom, siedmymi ovládacími tlačidlami a dvojpalcovým farebným displejom. Na hornej strane sa nachádzajú dva kovové oblúčiky na pripevnenie pútka, aby ho malý dobrodruh mohol nosiť zavesený na krku.

S hmotnosťou 265 g je FROGGY dostatočne ľahký na to, aby sa rodič nemusel báť zdravotného ohrozenia krku dieťaťa počas nosenia. Spodná strana obsahuje zaskrutkované padacie dvierka, miesto na štyri AA batérie, micro USB port, slot na micro SD kartu a tlačidlo na reset. Dobrý dojem v nás zanechali použité predinštalované batérie značky VARTA a 32 GB micro SD karta Samsung. Za správne konštrukčné riešenie považujeme práve použitie AA batérií, pretože vydržia dlho a dajú sa jednoducho kúpiť takmer kdekoľvek.

Používanie

FROGGY ponúka zaujímavé, jednoduché menu pre deti – Fotoaparát, Kamera, Galéria, Nastavenia a dve predinštalované hry. Najväčšou zaujímavosťou sú však fotorámiky, a to vo veľkom počte (až 31 druhov), ktoré aj bežným fotografiám vdýchnu zábavnejší rozmer. O ešte väčšiu divočinu sa postarajú špeciálne efekty – čiernobiely, sépiový, negatív či zrkadlenie. Malí používatelia budú mať vďaka nim o smiech zaručene postarané.

Mierne sklamanie prišlo, keď sme si vytvorené fotografie prezreli na počítačovej obrazovke. Kvalita fotografií nie je príliš vysoká a v dnešnej dobe fotí lepšie takmer akýkoľvek moderný smartfón. Kamerový záznam kvalitatívne tiež nebol najlepší, a to aj napriek papierovo dobrým parametrom – 30 FPS a Full HD rozlíšenie.

Naše hodnotenie

UGO FROGGY sa postará o skvelú dlhotrvajúcu zábavu vašich ratolestí. Dizajn produktu je po hardvérovej i softvérovej stránke veľmi dobrý a FROGGY sa tak môže ľahko stať jednou z najobľúbenejších hračiek dieťaťa. Vytýkame mu jedine nižšiu kvalitu fotografií a videa, avšak zachytená radosť usmievajúcich sa detských tvárí je toho dostatočnou kompenzáciou.

Klady

  • dobrý dizajn hardvéru i softvéru
  • cena

Zápory

  • kvalita fotografií a videí

Informácie o produkte

UGO FROGGY 2020

  • Kategória: Ostatné
  • Šírka: 157 mm
  • Výška: 94 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 51 mm
  • Farba: modrá, ružová
  • Orientačná cena: 35 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: UGO

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk