RECENZIA: TrueLife Care Q8 - Rýchlo, jednoducho a presne

RECENZIA: TrueLife Care Q8 - Rýchlo, jednoducho a presne

 

Všetko je raz prvýkrát, a tak, ako som nikdy ani len netušil, že raz budem recenzovať sušené mäso a snažiť sa ho spojiť s videohernou kultúrou, rovnako som nemohol predpokladať, že sa mi v rukách časom ocitne aj niečo také ako bezkontaktný teplomer. Iste, tu by bolo už dosť náročné fabulovať na tému game kultúry, v každom prípade udalosti posledných mesiacov sa postarali o až prehnané množstvo argumentov, prečo vlastniť práve najnovší model infračerveného snímača teploty. To, že je náš svet a život v ňom často neskutočne bizarným divadelným predstavením, vám asi nemusím hovoriť, ale v momente, keď sa táto skutočnosť potvrdí aj v praxi, sa človek neubráni úsmevom. Tak, ako keď mi do redakcie pristál predmet dnešnej recenzie, a to len pár dní pred mojím odchodom na služobnú cestu do Poľska, kam som mal vyraziť za účelom reportáže z tohtoročného Intel Extreme Masters.

Displej je veľký a podsvietený

Smerovať do krajiny, ktorá sa neochotne musela pridať na stále objemnejší zoznam s výskytom koronavírusu, ale vo mne nevzbudzovalo žiadny strach, ba naopak. S chuťou som uchopil daný teplomer, strčil ho (aj vďaka jeho slušnej kompaktnosti) do zadného vrecka nohavíc a tešil som sa, že spojím príjemné s užitočným. Nie je to tak, že by som obľuboval efekt vysokej teploty, ostatne som muž a dobre viete, ako to naše pohlavie zvláda, ale keďže sám rád vytváram vtipné situácie tam, kde je to obzvlášť potreba, videl som test práve takéhoto výrobku hneď v inom svetle. Vráťme sa však teraz späť k novému radu bezkontaktných teplomerov od firmy TrueLife. Ide o používateľsky prístupného pomocníka s dvoma hlavnými funkciami. Okrem merania teploty priamo z kože ľudského tela sa jednoduchým prepnutím môžete dozvedieť, koľko stupňov má držková polievka, čo vám práve - a po pol hodine čakania - priniesla neochotná servírka v závodnom bufete.

Vďaka pamäti môžete sledovať krivku uzdravovania

Sám mám doma trojročnú princeznú, ktorej schopnosť vydržať nehybne len pár sekúnd na jednom mieste je pod silným náporom detských túžob hrať sa a snívať. Preto bola snaha o kontrolu jej zvýšenej telesnej teploty priamo spojená s nutnou investíciou do zdravotnej pomôcky, akou bezkontaktný teplomer rozhodne je. Počas testu Q8 od firmy TrueLife som aj preto mohol porovnávať cenovo identické výrobky od iných spoločností, ktoré pracujú na rovnakej technológii, teda snímaniu teploty cez už spomínaný infračervený lúč. Podobné získavanie údajov z čela alebo krku pacienta je síce len orientačné, ale výkyvy v zmysle reálnych hodnôt sú tak minimálne, že na identifikáciu klesania alebo stúpania horúčky nepotrebujete nič viac. Veď ten zdravotník v Katoviciach, čo mi meral teplotu, nemal v ruke o nič kvalitnejší prístroj, než bol ten môj strčený v nohaviciach.

Keď vám dieťa spinká (pokojne si v tejto situácii predstavte manželov a partnerov zronených soplíkom), nie je nič jednoduchšie než mu v priebehu dvoch-troch sekúnd skontrolovať aktuálnu teplotu, a to kompletne a bez vyrušovania. Táto skutočnosť vo mne vyvoláva spomienky na moje vlastné detstvo, keď zo mňa mama zhrnula ťažkú prikrývku plnú prepoteného páperia, aby mi následne mohla strčiť studený teplomer pod pazuchu. Vo vzduchu ešte cítim zvyšky vône cesnakovej polievky a sirupu proti kašľu, ktoré sú zviazané s tradičnou ortuťovou tyčinkou, ktorých sa aj vám povaľuje doma hneď niekoľko. Na jednu stranu sa tak síce po investícii do TrueLife Q8 dočkáte veľkého komfortu pre obe strany, pokojne si môžete teplotu odmerať aj sám sebe, ale na tú druhú tak prinajmenšom svoje ratolesti ochudobníte o špecifické spomienky na detstvo. Všetko má skrátka v súvislosti s technologickým pokrokom svoje pre aj proti.

Záverom sa jemne opriem o zdroj energie, ktorú TrueLife Q8 našiel v dvoch alkalických batériách (sú prekvapivo súčasťou balenia). Pri cenovke tohto výrobku si s prehľadom viem predstaviť oveľa prístupnejšiu cestu ako akumulátor s dobíjaním, ktorý by lepšie reprezentoval tú priepasť medzi minulosťou a súčasnosťou. To však berte už skôr ako detail, respektíve moju úchylku hľadať chybičku za každú možnú cenu.

Naše hodnotenie

Nová číslovka v sérii bezkontaktných teplomerov od TrueLife je rozhodne ideálnym a spoľahlivým pomocníkom do domácnosti, obzvlášť v tomto chorobami preplnenom období. Zjednoduší často nepríjemnú diagnostiku u menších, ale aj väčších pacientov.

Klady

  • spoľahlivosť
  • funkcie
  • dizajn

Zápory

  • alkalické batérie

Informácie o produkte

TrueLife Care Q8

  • Kategória: Ostatné
  • Hmotnosť: 117 g
  • Orientačná cena: 50 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TrueLife

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk