RECENZIA: MSI OPTIX MAG161V - Prenosný monitor od MSI

RECENZIA: MSI OPTIX MAG161V - Prenosný monitor od MSI

 

Prenosný monitor je zaujímavá a najmä kompaktná možnosť ako výrazne zvýšiť svoju produktivitu, keď je používateľ často na pracovných cestách. Po pripojení k notebooku máte razom dve pracovné plochy a oveľa vyššiu produktivitu práce. MSI si túto potrebuju nemalého množtva užívateľov uvedomuje. Čo všetko toto zariadenie ponúka a aké sú jeho plusy a mínusy?

Balenie

Monitor prišiel zabalený v malej čiernej krabici. V balení nájdete obojstranný USB-C konektor, USB-C a USB konektor, a nakoniec HDMI konektor. Plus je možnosť rozšírenia záruky o jeden rok po registrácii. Samozrejmosťou je užívateľský manuál.

Dizajn a rozmery

MAG161V je na pohľad veľmi štíhly. V najširšom mieste je jeho hrúbka necelých 11 mm. Čo sa samotnej šírky týka, určite je možné ísť aj do menších čísel. Najtenšie ultrabooky dosahujú podobných hodnôt ako tento samotný monitor. Hmotnosť monitora je necelý jeden kilogram, aj keď pocitovo nepôsobí práve najľahším dojmom. Potešia rámy, ktoré nie sú veľmi hrubé, spodný rám je trocha širší a zdobí ho logo MSI. Predná strana je čierna, lesklá, boky a zadná strana sú šedé. Dizajn môžeme celkovo zhodnotiť ako čistý a vydarený.

Konektivita a vlastnosti

Zariadenie MAG161V je možné pripojiť k počítaču káblom USB-C priamo do grafickej karty. Druhá možnosť pripojenia je cez HDMI (monitor má mini HDMI konektor). Môžete ho dokonca pripojiť k smartfónu s portom USB-C, ako sa nám to úspešne podarilo s Huawei Mate 20 Pro. Jediný problém bol ten, že telefón samotný ho nevedel napájať, preto bolo potrebné monitor pripojiť ešte do USB portu PC, prípadne použiť nabíjačku na telefón. Keďže monitor má dva porty USB-C, nie je to žiadny problém. Port Mini HDMI je dostupný na pravej strane, hneď vedľa USB-C. Na ľavej strane monitora sa nachádza iba 3,5 mm konektor pre slúchadlá a taktiež aj vypínač a otočný ovládač na ovládanie nastavení obrazovky – OSD, ktorý ponúka bohaté možnosti nastavení ako jas, kontrast, hlasitosť atď. Na spodnej strane monitora sa nachádzajú 2 reproduktory a, povedzme si otvorene, nestoja za veľa. Zvuk je veľmi slabý a plechový a poslúžia len ako núdzové riešenie. Monitor má k dispozícii magnetické skladacie puzdro, ktoré treba správne poskladať. Spočiatku sme s tým dosť bojovali, treba si na to však zvyknúť a naučiť sa, ako ho správne skladať. Monitor je možné polohovať dvomi spôsobmi, keďže puzdro má dve drážky. Záleží už na používateľovi, aký sklon preferuje. Je to aktuálne jediný dostupný stojan pre tento model.

Kvalita obrazu

Od prenosného monitora samozrejme nikdy nebudeme čakať špičkovú zobrazovaciu kvalitu, ale aj tak musíme povedať, že obraz je jednoducho sklamanie. Už pri prvom pohľade na parametre, ako je len 262 tisích farieb, kontrast 700:1, jas len 180 cd/m2 a odozva až 25 ms, tušíme, že obrazová kvalita nebude to, čo by nás uchvátilo. Niektoré parametre sú až archaické. Samotné rozlíšenie je v poriadku – na 15,6 palcovú obrazovku je rozlíšenie 1920 x 1080 bodov pri 60 hz fajn. Malo by sa jednať o IPS panel, ale pôsobí ako nejaký lacný TN panel.

Aj v porovnaní s notebookmi zaostáva. Pripojili sme ho aj k 10 ročnému notebooku a obraz na monitore bol bohužiaľ na prvý pohľad horší. Zarazia najmä veľmi slabé farby a nízky jas. Po otvorení wordových dokumentov bol rozdiel obrovský. Obrazová kvalita je teda faktor, na ktorom bude musieť v ďalších generáciach výrobca ešte popracovať.

Naše hodnotenie

MSI Optix MAG161V je dizajnom atraktívny a kompaktný spoločník na pracovné cesty. Ponúka bohaté možnosti pripojenia, či už k notebooku, alebo dokonca aj k smartphonu. Treba si zvyknúť len na „origami“ stojan a naučiť sa ho správne skladať. Na čo sa už bude zvykať horšie, je slabá kvalita zobrazenia. Jas, farby a celkový obraz nepôsobia ako z roku 2020, ale skôr ako zo začiatkov éry LCD panelov, čo je veľká škoda. Treba teda zvážiť používateľské priority a či je možné v cene, ktorá začína na približne 235 eurách, nájsť porovnateľné zariadenia.

Klady

 • dizajn
 • konektivita
 • kompaktnosť

Zápory

 • slabá kvalita zobrazenia
 • horšie reproduktory
 • neintuitívny skladací stojan

Informácie o produkte

MSI OPTIX MAG161V

 • Kategória: Monitory
 • Šírka: 357 mm
 • Výška: 227 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 11 mm
 • Hmotnosť: 900 g
 • Orientačná cena: 235 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk