RECENZIA: Genesis Oxygen 400 – hráčsky štupľový headset

RECENZIA: Genesis Oxygen 400 – hráčsky štupľový headset

 

 

Veľkú časť z hráčskych headsetov na trhu tvoria pevné slúchadlá s čelenkou a náušníkmi. Dajú sa nájsť v rozličných dizajnoch – podsvietené aj nenápadné, s mäkšími či pevnejšími náušníkmi, s káblom či bez, no skrátka...poznáte to. Teda aspoň ja, keďže ich používam a testujem a rozčuľujem sa nad tým, že sú dve tretiny z nich nepohodlné. :)

Čo však až tak nepoznám, sú hráčske headsety bez čelenky navrhnuté tak, aby meniče neboli okolo uší, ale priamo v uchu, a práve takéto mi pristáli na stole – od výrobcu Genesis.

Dizajn

Dizajnovo tu nemám až tak veľmi o čom písať, lebo aj z fotiek si spravíte dostatočný obraz. Ide o dve slúchadlá zakrútené tak, aby držali v uchu, celé v čiernej farbe. Zaujímavé je, že na jedno z nich si viete pripnúť nenápadný, tenký mikrofón, čiže fungujú nielen na hranie a počúvanie hudby, ale aj na komunikáciu so svetom.

Pohodlnosť

Zo začiatku som si nebola istá, ako slúchadlá Oxygen 400 používať, ale ich nosenie je naozaj intuitívne navrhnuté. Po vložení do ucha sa časť „slimáka“ dotýka ucha a všetko drží na mieste, takže sa nikde nič nešmýka. Ani po hodine nosenia sa slúchadlá viac-menej nepohli, nikde ma netlačili, a navyše ani neťažili na ušiach, z čoho som bola príjemne prekvapená. Na prvý pocit sú totiž pomerne ťažké, najmä ak ich porovnám s bežnými slúchadlami, napr. k tým k telefónu. Našťastie ide len o vec zvyku. Okrem toho, ak by ma aj tlačili, výrobca k nim ponúka nielen vymeniteľné koncovky v 3 veľkostiach, ale aj možnosť nosiť ich bez „slimákov“. Potešilo ma, že ani mikrofón nespôsobuje oťaženie celého setu, je veľmi ľahký a skoro si ho nevšimnete. Ja ako človek so širšou hlavou, ktorému nesedí veľa čelenkových headsetov, som veľmi spokojná s tým, že existuje aj možnosť používať headset so slúchadlami do uší.

Zvuk

Testovala som slúchadlá pri hraní hier, púštaní si hudby na mobile, aj pri videohovoroch a komunikácii. [Mimochodom, pri používaní bez mikrofónu sa mi osvedčili hlavne k Nintendo Switch konzole, ktorá je ľahká sama o sebe a takýto vzdušný headset sa k nej veľmi hodí.]

Zvuk nie je nijako tlmený ani zašumený, nemusela som mať nastavenú vysokú hlasitosť, aby som niečo počula. Čo je výhodou tohto dizajnu slúchadiel, je ich izolácia. Okolie ma pri hraní nerušilo, lebo takmer všetko v okolí utíchlo hneď po nasadení si headsetu.

[Príklad z praxe: ja som dokonca nepočula ani to, že sa v miestnosti, kde sedím, otvorili dvere a môj muž prišiel tesne ku mne a začal sa ma niečo pýtať, takže ma celkom slušne vydesil. Zároveň on nepočul skupinový hovor, ktorého sa zúčastňujem, až kým som si slúchadlá nedala dole.]

Samozrejme, že čo sa týka výkonu, sa Oxygen 400 nedá porovnávať s úplne špičkovými slúchadlami, ale ak som správne pochopila zámery výrobcu, o to sa ani nesnaží. Pri tomto headsete si skôr myslím, že ide o dôraz kladený na praktickosť a pohodlnosť pri hraní. Neznamená to, že by bol zvuk zlý, len nie je taký plný, aký býva pri iných slúchadlách. Pri hraní som si ale všimla zaujímavý aspekt – zvuk sa lepšie rozloží do priestoru ako pri bežných headsetoch. Presne som vedela, odkiaľ jednotlivé zvuky prichádzajú, čo môže byť pri hraní veľkou výhodou. Pri počúvaní hudby sa zvuk tiež akoby rozložil na niekoľko úrovní, čo však dokopy vôbec neznelo príjemne. Na počúvanie hudby odporúčam zaobstarať si samostatné slúchadlá, v ktorých budete počuť všetky frekvencie spolu.

Pocity

Musím povedať – keďže si vždy pozerám cenu príslušenstva až pri tom, ako dávam dokopy jeho recenziu – že by som rozhodne čakala o niečo vyššiu cenu. Úprimne, také praktické a pohodlné slúchadlá s mikrofónom by som v tejto cenovej hladine asi nehľadala. A opačne, keby som videla headset za takúto cenu, asi by som od neho očakávala oveľa menej.

Naše hodnotenie

Oxygen 400 je praktický headset so slúchadlami do ucha, ktorého používanie je pohodlné pri hraní, počúvaní hudby, a najmä pri videohovoroch a komunikácii s inými ľuďmi. Dizajn slúchadiel spôsobuje to, že dobre udržujú zvuky – filtrujú zvuk von a neprepúšťajú zvuky z okolia dnu. Som naozaj príjemne prekvapená z ich používania a pohodlnosti a tiež z ceny. Odporúčam ich najmä pre ich praktickosť pri videohovoroch a pre priestorové rozloženie zvukov pri hraní. Nevýhodu však vidím v zvláštnom, nepríjemnom rozložení pri počúvaní hudby, ktoré je dosť rušivé.

Klady

  • vzdušná konštrukcia
  • pohodlné nosenie
  • odoberateľný a ľahký mikrofón
  • priestorový zvuk pri hraní hier
  • dobré odhlučnenie

Zápory

  • nepríjemný zvuk pri počúvaní hudby

Informácie o produkte

Genesis Oxygen 400

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk