Transcend StoreJet 35t - Recenzia

 

Transcend StoreJet 35t je moderný 3,5“ externý pevný disk, ktorý za sebou zanecháva väčšinu iných konkurenčných diskov, vďaka skvelým funkciám ako je napríklad zálohovanie jedným tlačidlom alebo funkcii Turbo. StoreJet má veľmi tenký a elegantný dizajn.

Telo je z lesklého čierneho krytu a vyzerá pekne. Kryt je tvarovaný tak, aby mohol byť postavený na výšku bez podporného stojana a šetrí miesto na stole. Rozmery tela sú 172.4 mm x 152,4 mm x 44,8 mm s váhou cca. 1040 gramov a vďaka týmto parametrom je vhodný pre použitie v kancelárii, ale i doma a nie je s ním problém ani pri prenášaní.

{gallery}/recenzie/transcend_externall_sokce/1/{/gallery}

Turbo HDD USB transfer mód:

Pripojiť tento disk k PC nie je problém vďaka USB 2.0. Po zapnutí Turbo funkcie sa zvýši rýchlosť z bežných 33 MB/s (rýchlosť bez zapnutia Turba) na 42 MB/s, čo je cca 30% zvýšenie výkonu. Táto funkcia je samozrejme voliteľná a o tom či je zapnutá, alebo vypnutá ste informovaní LED diódou okolo zapínacieho tlačidla, ktorá zmení farbu zo zelenej na modrú. Navyše v kombinácii so StoreJet softvérom Elite ponúka 256-bit AES šifrovanie súborov a priečinkov s možnosťou kompresie a tým maximalizovať úložný priestor.

Eco-Friendly:

Disk je šetrný voči životnému prostrediu vďaka funkcii Turbo, ktorá má špeciálnu funkciu – power saving sleep mode (režim spánku s úsporou energie), do ktorého sa prepne automaticky po 10 minútach neaktivity na disk a môže prísť až 67 percentnej úspore energie. Priemerná teplota sa pohybuje v rozmedzí od 5 do 55 stupňov Celzia.

Cool Drive:

Vynikajúci chladiaci systém s 80mm ventilátorom, ktorý udržuje stabilitu zariadenia a pomáha pri ochrane uložených dát a informácií. Hluk je úplne minimálny, takmer žiadny.

{gallery}/recenzie/transcend_externall_sokce/2/{/gallery}

Automatická záloha jedným tlačidlom (onetouch backup) :

Jedna z ďalších unikátnych funkcií, ktorou oplýva tento pevný disk, je tzv. „onetouch backup“, čiže záloha jedným tlačidlom. Transcend ako jediný zakomponoval túto vlastnosť do 3,5“ externého pevného disku. Systém zálohovania jedným tlačidlom je veľmi pohodlný a praktický pre všetkých používateľov a bezpečnosť dát zaručuje aj umiestnenie v inom, chránenom priečinku. V prvom rade si ale treba nastaviť čo chceme synchronizovať a to pomocou priloženého softvéru StoreJet elite, pomocou ktorého sa takisto dajú nastaviť i pravidelné, plánované zálohy. Spustenie zálohy jedným tlačidlom sa spustí tým istým tlačidlom, ktorým sa disk púšťa, len ho treba dlhšie podržať (pri Win7 / Viste treba zaškrtnúť aby sa viac nepýtal na dôveryhodnosť otváraného programu, lebo sa vám inak nespustí záloha).

Obsah balenia:

USB externý disk Transcend StoreJet 35t, USB kábel pre pripojenie k PC, napájací adaptér, stručná príručka, ktorá objasní základnú prácu s diskom a záručný list.

{gallery}/recenzie/transcend_externall_sokce/3/{/gallery}


Záverečný verdikt:

Toto vysoko výkonné úložné zariadenie je určite jedno z najlepších svojho druhu. S vysokou kapacitou, ktorú poskytuje – 1TB, vysokou rýchlosťou prenosu dát, pokročilým riešením chladenia, šetričom energie a hlavne zálohou dát jedným tlačidlom si Transcend určite šplhol a odporúčam ho ku kúpe.
Zároveň ale upozorňujem majiteľov 64 bitových operačných systémov, že sa s TurboHDD módom môžu rozlúčiť, je totiž oficiálne podporovaný iba na 32 bitových systémoch.

TurboHDD USB High-speed transfer mode
zálohovanie
úsporný režim
veľkosť

samozrejme na všetky špeciálne funkcie potrebujete ich vlastný softvér
chýba podpora 64bit systémov pri Turbo HDD (z tohto dôvodu sa ospravedlňujem, ale nie sú fotky so zapnutým TurboHDD, mám doma totiž všade 64bit systémy)
PRODUKT NA RECENZOVANIE POSKYTLA SPOLOČNOSŤ

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk