RECENZIA: Lamax Soul1 - Dizajnový reproduktor do domácnosti

RECENZIA: Lamax Soul1 - Dizajnový reproduktor do domácnosti

 

Spoločnosť Lamax asi veľa z vás pozná. Ide o výrobcu Bluetooth reproduktorov, kamier, slúchadiel a inej drobnej elektroniky, ktorú možno aj vy máte doma. Ak nie, určite ich produkty aspoň občas vidíte v meste alebo niekde inde, čo len zodpovedá o tom, že ide o známu spoločnosť, ktorej sa darí. V tejto recenzii sa pozrieme na ich bezdrôtový reproduktor, ktorý je určený prevažne do interiéru a má označene Soul1.

BALENIE

Reproduktor prišiel v dizajnovej škatuli, na ktorej som typicky našiel obrázok produktu, logo, krátke špecifikácie a názov spoločnosti. Viac zaujímavé je však vnútro škatule. Tam som našiel dva káble, používateľský manuál, textilné puzdro produktu a, samozrejme, samotný reproduktor.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Na začiatku som spomenul, že Soul1 je určený prevažne do interiéru, čomu zodpovedá aj jeho dizajn. Na rozdiel od iných reproduktorov, ktoré spoločnosť vyrába, má špecifický, elegantný a tak trochu prémiový dizajn, ktorý sa dá ľahko zašpiniť alebo poškriabať. Treba si preto naň dávať pozor. Drevená predná strana vyzerá naozaj super a vďaka svojmu retro dizajnu tak pasuje do každého interiéru.

Reproduktor, jeho dizajn a spracovanie sa mi veľmi páčili a nemal som im čo vytknúť, ak teda nerátame textilné bočné strany, ktoré boli veľmi náchylné na zašpinenie.

POUŽÍVANIE

Soul1 hrá veľmi dobre. V podstate všetko, čo si o ňom na stránke výrobcu prečítate, je pravda, a po jeho vyskúšaní ostanete príjemne prekvapený. Vysoký výkon 35 wattov tvorený aktívnym subwooferom a dvoma reproduktormi sa postará o príjemné basy, prenikajúce výšky a trochu aj stredy.

Čo sa týka dĺžky používania, jeho 4400 mAh batéria sa postará o 12 hodín hrania na priemernej hlasitosti, pričom ak zostane viac ako 10 minút nepripojený, automaticky sa vypne. Ako na svojej stránke spomenul výrobca, dĺžka nabíjania je približne 3 hodiny. Reproduktor je vybavený technológiou TWS (True Wireless Stereo), ktorá vám umožní spojiť až dva reproduktory Soul1 naraz a docieliť tak ešte lepší zvukový zážitok.

Pripojenie mobilu k reproduktoru je naozaj svižné, za čo výrobca vďačí najmä bezdrôtovej technológii Bluetooth 4.2, ktorá má dosah až do 10 metrov. Prekvapením (teda aspoň pre mňa) bolo, že Soul1 má v sebe zabudovaný mikrofón, a teda môžete cez neho volať.

Zaujať by vás mohla aj jeho hmotnosť, ktorá je prekvapivo nízka v porovnaní s ostatnými modelmi od Lamaxu. Váži totiž iba 1,39 kg, pričom jeho rozmery sú 240 x 130 x 80 mm.

Naše hodnotenie

Reproduktorom Lamax Soul1 som bol príjemne prekvapený. Spoločnosť odviedla skvelú prácu s retro dizajnom, ktorý pôsobí naozaj super, a taktiež sa celkom vyhrala aj so zvukom, ktorý síce za tú cenu mohol byť o čosi lepší, no snáď sa výrobca poučí a do budúcna na tom popracuje. Tento Bluetooth reproduktor si môžete zaobstarať aj vy, a to za cenu 79,90 eur na oficiálnej stránke spoločnosti. Ja ho vrelo odporúčam každému, komu záleží na dizajne a zvuk môže ísť mierne (ale len veľmi mierne) stranou.

Klady

 • dizajn
 • spracovanie

Zápory

 • zvuk

Informácie o produkte

Lamax Soul1

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 240 mm
 • Výška: 130 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 80 mm
 • Hmotnosť: 1390 g
 • Farba: hnedá
 • Orientačná cena: 79,90 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk