RECENZIA: Genesis Xenon 220 - Myš, ktorá nekliká

RECENZIA: Genesis Xenon 220 - Myš, ktorá nekliká

 

Aj keby mi podľa názvu nebolo jasné, že myš Xenon 220 je súrodenec 770, ku ktorej som robila recenziu pred pár mesiacmi, tak by som si ich spojila dokopy podľa dizajnu. Nechcem ich priveľmi porovnávať, pretože 770 je myš na najvyššom mieste v sérii Xenon a má trochu iné zameranie, a 220 sa na ňu podobá skôr len z hľadiska výzoru.

Dizajn

Telo myši je dlhé, s bočnou lištou na ľavej strane a s tlačidlami pozdĺž hrán. Myš má prevažne matný povrch s výnimkou stredových tlačidiel. Kým ju pripojíte k PC, vyzerá pomerne nenápadne, potom sa však rozsvieti v celej svojej kráse. RGB podsvietenie je už u myší naozaj veľmi rozšírené a zrejme aj vyhľadávané, pričom v prípade Xenon 220 funguje s Prismo efektami po celej dĺžke myši, nielen pod tlačidlami. V prípade, že sa s profilmi podsvietenia trochu pohráte, viete si nastaviť veľmi pekné slabšie meniace sa podsvietenie, ale aj poriadnu diskotéku.

Pohodlnosť

Dĺžka a tvar Xenon 220 spôsobujú, že držanie myši nie je až tak pohodlné, ako by mohlo byť. Mne nevyhovovala predĺžená zadná časť, do mojej ruky je myš, zjednodušene povedané, príliš veľká. Tiež mi trochu prekážalo rozmiestnenie tlačidiel po oboch stranách, lebo som mala tendencie klikať na ne aj vtedy, keď som nechcela. Chápem, že ak chce niekto vyrobiť dobre prispôsobiteľnú myš, tak je dostatok tlačidiel kľúčový a miesto na myši je obmedzené. Ja však bežne k práci a hre toľko tlačidiel nepotrebujem, takže by som si vybrala skôr „staršieho brata“ Xenon 770, na ktorom sa dali vymieňať plochy. Ak však používate všetky tlačidlá, ktoré myš ponúka, asi to pre vás nebude problém.

Výkon

Konečne sa dostávame k hlavnej výhode tejto myši. Xenon 220 je navrhnutá tak, aby pri stlačení kláves nevydávala zvuk, a pri práci a hraní tak nikoho nevyrušujete klikaním. Na zvuk (respektíve jeho absenciu) som si zvykla veľmi rýchlo, lebo pocitovo je stlačenie to isté ako bežne. Zaujímavé však je, že tlmenie zvuku platí len pre spínače pod hlavnými tlačidlami, ak však stláčate koliesko alebo niektoré z ostatných tlačidiel, tie vydávajú bežný zvuk. Ak sa teda myš prezentuje ako tichá, mám z tohto tvrdenia zmiešané pocity. Myš má spodné plochy z teflónu, a pekne sa šmýka na rôznych povrchoch. Nie je ťažká a aj pri dvíhaní sa s ňou dá rýchlo manipulovať.

Naše hodnotenie

Úprimne, pripadá mi zvláštne stále hodnotiť veci na 4 hviezdičky z piatich. Myš Xenon 220 je však presne taká. Jej hlavná výhoda je úplne tiché stláčanie hlavných tlačidiel, veľmi pekné RGB podsvietenie a dizajn, ktorý umožňuje tomuto podsvieteniu vyniknúť. Hlavný mínus vidím v dosť dlhom tele, ktoré môže byť pri používaní nepohodlné – najmä ak máte menšie ruky. Pre plynulé prepínanie profilov s podsvietením a rozdielnym rozlíšením, a pre to, že obsahuje viacero tlačidiel, ju odporúčam najmä tým, ktorí sa radi pohrajú s nastaveniami a prispôsobia si myš pre seba.

Klady

  • RGB podsvietenie + Prismo efekt
  • 7 nastaviteľných tlačidiel
  • tiché stláčanie bez klikania
  • plynulé prepínanie profilov s DPI

Zápory

  • úchop môže byť nepohodlný

Informácie o produkte

Genesis Xenon 220

  • Kategória: Myši
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 14 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk