RECENZIA: Genesis Radon 610 - 7.1. headset s poriadnym „kick-om“

RECENZIA: Genesis Radon 610 - 7.1. headset s poriadnym „kick-om“

 

Radon 610. Headset so 7.1. zvukom. Na prvý pohľad ide o mohutný headset s mikrofónom, podsvietenými bokmi a veľkými náušníkmi, a na takéto kombinácie som zvedavá - obzvlášť preto, že v nich vo veľa prípadoch niečo vždy nefunguje úplne tak, ako by malo. Je to však aj prípad Radon 610?

Dizajn

Farebný koncept Genesis/Namtec asi poznáte, v prípade headsetov sa držia pri kombinácii čiernej a červenej. V prípade Radon 610 to tiež nie je inak. Prekvapivý je skôr celkový dizajn, lebo ide o dosť masívne slúchadlá s veľkými meničmi a hrubou čelenkou. Tá má, našťastie, zvrchu čalúnenú časť, ktorou čelenka dosadá na hlavu, a zároveň náušníky s rovnakým mäkkým povrchom. Pekné podsvietenie, ktoré sa ukáže po pripojení do počítača, zvýrazňuje logo na vonkajšej strane náušníkov. Súčasťou headsetu je čierny mikrofón, ktorý sa nedá zložiť dole, ako to býva pri väčšine hráčskych headsetov. Ovládanie, resp. zapínanie a vypínanie mikrofónu, sa spolu s kolieskom na hlasitosť nachádza priamo na slúchadlách zozadu, čo je príjemná zmena oproti ovládaniu na kábli slúchadiel u iných headsetov. Nemusí však vyhovovať každému.

Pohodlnosť

Nechcem donekonečna opakovať moje obavy z veľkých headsetov, ktoré väčšinou tlačia na hlavu a oťažievajú na ušiach, no v prípade Radon 610 ani nemusím - prvotné obavy sa totiž nepotvrdili. Pri takejto masívnej kovovej konštrukcii, na ktorej sedia plastové a mäkké súčasti, by som tipovala vyššie spomenuté problémy, ale, našťastie, na nich Genesis pri výrobe myslel. Výsledkom je teda pomerne pohodlná konštrukcia, ktorá vďaka mäkkému pruhu na čelenke netlačí na hlavu zvrchu a ktorá zároveň netlačí náušníky k sebe. S mikrofónom sa nedá veľmi hýbať a nie je ani odnímateľný, takže sa môže stať, že vám bude trochu zavadzať v zornom poli, mne to však neprekážalo. Kábel k slúchadlám má dĺžku 2,1 metra a je pekne opletený a okrúhly, takže sa zbytočne nemotá, nekrúti, a neprekáža ani pri pohybe. Z hľadiska pohodlnosti je konštrukcia síce okej, ale mám výhradu k estetickej stránke. Skúšala som headset aj na pracovný videohovor a hoci som mala zvuk v poriadku a aj ostatní ma počuli dobre, pri pohľade na moju hlavu s týmto headsetom som si pripadala, ako keby som navigovala lietadlá po ploche letiska, alebo pracovala na stavbe a potrebovala si chrániť sluch. Skrátka, na hlave pôsobia naozaj masívne. V prípade, že Radon 610 nemáte v pláne používať na takéto účely, sa vás to však netýka.

Zvuk

Pri prvom zapojení headsetu k PC a nastavení zvuku by sa môj prvý dojem zo zvuku dal opísať ako „fúha, to je ale rámus“, a to myslím v najpozitívnejšom zmysle. To však ako recenzia nestačí, takže si to poďme trochu rozvinúť. Zvuk sa z meničov šíri do uší v dobre priliehajúcich náušníkoch, takže sa „nestráca“, nie je zašumený a ani akoby tlmený. Pri počúvaní hudby som si vychutnala basové frekvencie, ktoré aj napriek tomu, ako dunia, nepôsobia prehnane a neprehlušujú zvyšok. Vychutnáte si tak celú škálu zvukov. Možno nejde o úplne top audiofilný zážitok, vzhľadom na ich zaradenie som však k zvuku nemala konkrétne výhrady. Práve naopak, vyslovene sa mi páčil ich „kick“ a akoby hustota zvuku. Simulovaný 7.1. zvuk sa dá zapnúť len na PC, na konzole nefunguje. Aj napriek tomu som však zo zvuku nemala vyslovene pocit, akoby sa šíril z konkrétnych strán.

Naše hodnotenie

Vzhľadom na to, v akej cenovej relácii sa headset Radon 610 pohybuje, ho určite odporúčam hráčom akčných hier, pri ktorých sa najlepšie ukáže jeho zameranie a výkon. Ide o dobre navrhnuté slúchadlá s mikrofónom, ktoré sú aj napriek veľkej konštrukcii a čelenke pohodlné a príjemné. Vďaka tomu, ako výrobca premyslel jednotlivé súčasti, sa v nich skrýva zvuk s veľmi príjemným „kickom“ a s vyváženými frekvenciami. Bonusom je príjemné podsvietenie a pekne riešený opletený kábel s dĺžkou 2,1 metra. Výhrady som mala k neodnímateľnému mikrofónu a estetike, keďže slúchadlá na hlave pôsobia obrovsky.

Klady

 • pohodlná konštrukcia
 • príjemné podsvietenie
 • trvanlivý opletený kábel
 • zvuk vie byť poriadny „rámus“

Zápory

 • mikrofón sa nedá odobrať ani sklopiť
 • headset na hlave vyzerá obrovsky

Informácie o produkte

Genesis Radon 610

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 380 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 30 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk