RECENZIA: Acer Swift 3 - Kompaktný, no zároveň výkonný pomocník

RECENZIA: Acer Swift 3 - Kompaktný, no zároveň výkonný pomocník

 

Spoločnosť Acer patrí medzi popredných výrobcov elektroniky na svete. Excelujú aj vo výrobe notebookov, či už kancelárskych, herných, alebo profesionálnych. Pri nich sa vždy snaží dosiahnuť čo najvyšší výkon pri čo najnižšej cene. V tejto recenzii sa pozrieme na kúsok s názvom Swift 3, ktorý vyniká malými rozmermi a jednoduchou prenosnosťou.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Acer Swift 3 je vyrobený z veľmi kvalitných materiálov. Ľahká kovová/hliníková konštrukcia s celkovou hmotnosťou 1,19 kg a hrúbkou iba 15,95 mm je naozaj pozoruhodná. Notebook je odolný a neohýba sa, čo je značné plus. Nesmie chýbať, samozrejme, ani magnéziové šasi.

Testovaný model prišiel v matnej strieborno-sivej farbe. Čo sa týka dizajnu, viem síce, že je to veľkosťou zariadenia, no aj tak nemôžem neokomentovať, ako čudne vyzerá tá veľká klávesnica s obrovským touchpadom v porovnaní s malým notebookom. Je to však vec názoru, dokonca aj ja som si na to po pár dňoch zvykol a neriešil som to.

DISPLEJ

QHD displej VertiView o veľkosti 13,5 palcov s pomerom strán 3:2 má dosť zaujímavé rozlíšenie. 2256x1504 pixelov som doposiaľ nikde nevidel, no neberiem to ako mínus, práve naopak. Acer sa týmto pokúsil ponúknuť v malom displeji vysoké rozlíšenie, čím dosiahol skvelú ostrosť a kvalitu. Tomuto dopomáha technológia IPS, ktorá sa stará o sýte a nádherne vyzerajúce živé farby.

BATÉRIA

Dostávame sa k pre mňa asi najväčšej vychytávke tohto kúsku. Tou je naozaj skvelá batéria, ktorá bez akýchkoľvek problémov vydrží aj celý deň. Musím uznať, že Acer v popise produktu a batérie neklamal – uviedol údaje, ktoré boli veľmi blízko pravdy. Tvrdí totiž, že zariadenie by malo vydržať približne 16 hodín, pričom reálna výdrž je podľa mňa asi 14 hodín. Swift 3 taktiež ponúka funkciu rýchleho nabíjania, pri ktorom zariadenie z 30 minút nabíjania pobeží približne 4 hodiny. Štvorčlánková Li-ion batéria má údajne 56Wh.

VEĽKOSŤ A PRENOSNOSŤ

Acer pri výrobe svojho najmenšieho modelu notebookov, teda Swift 3, myslel najmä na čo najvyšší výkon, čo najväčšiu prenosnosť a čo najnižšiu cenu. Musím uznať, že pri väčšinu týchto vecí zvládol na výbornú. Produkt je široký len 302,5 mm a hĺbku má v najhlbšom mieste len 233,9 mm. Spolu s vyššie spomenutými údajmi o hrúbke a hmotnosti sa tento prenosný počítač dá považovať za spôsobilý na akúkoľvek cestu. Či už si ho vezmete na výlet, do vlaku, alebo ho budete používať v škole, neoľutujete to a prakticky ani nebudete vedieť, že ho máte. Zamrzelo ma možno to, že k nemu spoločnosť nedodáva žiaden obal, resp. tašku, čo je v danej cene už trochu očakávané.

VÝKON

Acer Swift 3 je distribuovaný vo veľkom množstve konfigurácií. Nami testovaná verzia nesie modelové označenie Swift 3 SF313-52 a ide o jeden z výkonnejších variantov.

Prichádza so 64-bitovou verziou Windowsu 10 Pro, ktorý fičí na 512 GB NVMe SSD disku. Ten vám umožňuje naozaj plynulé spustenie systému a rýchle načítavanie programov. O svižný chod aplikácií sa stará štvorjadrový procesor 10-tej generácie od Intelu s taktom 1,3 GHz, konkrétnejšie ide o Intel Core i7-1065G7. Tomu sekunduje 16 gigabajtov operačnej pamäte RAM typu LPDDR4X. O plynulé grafické spracovávanie a vykresľovanie sa zas stará integrovaná grafická karta Intel Iris Plus Graphics so zdieľanou grafickou pamäťou.

To všetko bohato stačí na praktický čokoľvek, na čo si pomyslíte, dokonca aj na niektoré hry, no zároveň si musíte uvedomiť, že toto nie je herný notebook. Hry však aj tak zvládne prinajhoršom na nízke detaily, a u niektorých titulov môžete skúsiť aj stredné.

PORTY A INTEGROVANÉ ZARIADENIA

Samozrejmosťou u moderných notebookov sú reproduktory. V tomto modeli sú konkrétne dva, čo znamená stereo audio. Zvuk z nich je viac-menej čistý a počúvateľný, no od kvalitných reprosústav má ďaleko. K reproduktorom zvykne patriť aj mikrofón, ktorý je v tomto prípade obstojný.

Nakoniec som nechal čítačku odtlačkov prstov, z ktorej som mal pred dôkladnejším odskúšaním veľké obavy. Bál som sa, ako presne bude odtlačky čítať, pretože je naozaj veľmi malá. Acer ma však nakoniec ubezpečil, že veľkosť čítačky v rýchlosti a presnosti vôbec nehrá veľkú rolu - bola neobvykle rýchla a notebook odomykala takmer vždy na prvý pokus.

Acer Swift 3 prichádza s integrovanými portmi, konkrétne s jedným HDMI vstupom, jedným USB 3.1 a jedným USB 2.0 portom. Ďalej tam nájdeme USB typu C, audio vstup na 3,5mm jack, a napájací konektor.

Naše hodnotenie

Acer Swift 3 je úplne dokonalým prenosným počítačom, ktorý je skvelý asi z každej stránky, na ktorú pomyslím. Za tento model zaplatíte okolo 1200 eur a ťažko by som mu niečo vyčítal. Je vidieť, že Acer je v tomto odvetví ostrieľaným veteránom a vie, čo robí, a mne nezostáva nič iné, ako produkt vrele odporúčať.

Klady

 • výkon
 • cena
 • kvalita spracovania

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

Acer Swift 3 2020

 • Kategória: Notebooky
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 302,5 mm
 • Výška: 233,9 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 15,95 mm
 • Hmotnosť: 1200 g
 • Orientačná cena: 1200 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Acer

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk