RECENZIA: Creative BT-W3 - Užitočný pomocník na prenos zvuku

RECENZIA: Creative BT-W3 - Užitočný pomocník na prenos zvuku

 

Spoločnosť Creative je už na trhu veľmi dlho. Potvrdzuje to aj fakt, že patrí k jedným z najväčších a najúspešnejších výrobcov drobnej elektroniky na svete. Produkuje všetko – slúchadlá, myšky, ale aj rôzne doplnky. V tejto recenzii si povieme niečo o bezdrôtovom audio prenosníku BT-W3, ktorý som otestoval na konzole Playstation 4.

BALENIE A PRVÝ DOJEM

V balení som našiel používateľskú príručku a tri časti, z ktorých sa skladá toto zariadenie, čiže bezdrôtový prenosník zvuku z mikrofónu, redukciu z USB-C do USB-A a samotné zariadenie. Všetko to prišlo v kompaktnej bielo-oranžovej krabičke.

ČO TO VLASTNE JE?

Prvý pohľad na produkt bol mierne mätúci. Spočiatku som mal problém pochopiť, ako to vlastne celé funguje a čo to dokáže. Účelom tohto doplnku je prenos zvuku zo zariadenia do vašich bezdrôtových slúchadiel. Celé zariadenie jednoducho napojíte do konzoly alebo počítača, zapnete ho pomocou tlačidla umiestneného na hlavnom komponente a začnete s procesom párovania. To je pomerne jednoduché. Všetko, čo musíte spraviť, je po zapnutí podržať tlačidlo na zariadení, aby ste začali proces párovania, a prakticky to isté spraviť aj na vašich slúchadlách.

Produkt som skúšal na PlayStation 4, ktorú som spároval s bezdrôtovými slúchadlami Marshall Major II Bluetooth. Prepojenie prebehlo (na moje prekvapenie) celkom rýchlo a ani neviem ako, ale zrazu som počul zvuk z konzoly v mojich slúchadlách, ktoré predtým PS4 so svojím vstavaným Bluetooth nevidela.

Čo sa týka vyhotovenia, spoločnosť Creative odviedla skvelú prácu. Stavila totiž na čo najkompaktnejší dizajn a využitie materiálov, ktoré sú ako-tak tvrdé, používateľ má preto pocit, že zariadenie nemôže rozbiť alebo inak poškodiť.
Musím ešte podotknúť, že v BT-W3 máte na výber zo štyroch prijímacích kodekov – konkrétne ide o aptX LL (Low-Latency), aptX HD, aptX a SBC. Kodek SBC môžeme nájsť takmer u všetkých zariadení. Kodeky aptX sú kvalitnejšie a ponúkajú viac variantov.

AptX LL disponuje hlavne krátkou dobou prenosu skomprimovaných audio stôp, čo je využité najmä pri hrách a herných headsetoch. Kodek aptX HD je kvalitou približne na úrovni CD audio stopy, čo je síce skvelé, no je to na úkor dlhšej doby odozvy. Obidva však vychádzajú z kvalitného základu aptX, ktorý má tie najlepšie vlastnosti z oboch. Môžeme ho skôr nazvať zlatou strednou cestou medzi kvalitou a rýchlosťou prenosu audio stôp.

Naše hodnotenie

Creative BT-W3 je skvelý doplnok. Ak sa vám nedarí prepojiť svoje slúchadlá s konzolou alebo počítačom, odvedie za vás skvelú prácu. Neostáva mi nič iné, než ho odporúčať. Problém by však mohla predstavovať cena, ktorá sa na stránke výrobcu pohybuje na približne 40 eurách.

Klady

  • kompaktnosť
  • rýchlosť prepojenia
  • nastaviteľné kodeky

Zápory

  • cena

Informácie o produkte

Creative BT-W3

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk