RECENZIA: Creative Live! Cam Sync 1080p - Širokouhlá webkamera s CMOS snímačom

RECENZIA: Creative Live! Cam Sync 1080p - Širokouhlá webkamera s CMOS snímačom

 

V dobe, aká tu doposiaľ nebola, v časoch mimoriadne rozšíreného homeoffice-u, je tá najdôležitejšia vec pre prácu počítač s webkamerou. Webkamery sú určené hlavne ako doplnkové vybavenie k desktopovým počítačom, keďže sú dnes v notebookoch a tiež mobilných telefónoch až také rozšírené, že je väčší problém nájsť zariadenie, ktoré ju nemá, ako také, ktoré ju má. Má ešte v dnešnej dobe zmysel vlastniť externú, nezabudovanú webkameru? Práve pre zodpovedanie tejto otázky sa nám v redakcii ocitla Creative Live! Cam Sync 1080p.

Obal a jeho obsah

Balenie je jednoduché a svojím dojmom nikoho neurazí. Malá kartónová škatuľka nabitá informáciami o produkte v sebe ukrýva webkameru, stručnú sprievodnú príručku a produktovú dokumentáciu.

Prvé dojmy a spracovanie

Creative Live! Cam Sync 1080p je na prvý pohľad široká plastová kamera obdĺžnikového tvaru, ktorá vyzerá dobre továrensky vypracovaná. Šírku 105 mm jej však vôbec nevyčítame, pretože je vybavená veľkým snímačom typu CMOS, ktorý výrobcovia používajú prevažne v digitálnych fotoaparátoch. Na prednej strane kamery sa nachádza aj integrovaný gumový kryt objektívu, ktorý zabezpečuje absolútne súkromie v čase, keď používateľ webkameru nemá zapnutú a eliminuje možnosť neoprávneného prístupu k obrazu webkamery pomocou spywaru či iných typov hackerských útokov. Kryt je tiež praktický z dôvodu udržiavania čistoty objektívu. Na prednej strane tiež nachádzame logo značky CREATIVE a nápis Live! Cam, ktorý je podsvietený bielou farbou v čase, keď je kamera aktívna. Kamera je tiež vybavená dvojicou všesmerových mikrofónov, ktoré zabezpečujú, že používateľa je vždy počuť jasne a zreteľne aj bez nutnosti zvyšovania hlasu.

Podstavec, na ktorom je kamera pripevnená, nie je riešený najideálnejšie. Ponúka síce otáčanie kamery okolo svojej osi až o 360 stupňov, avšak na výšku je nastavovateľný maximálne o 30 stupňov, navyše pri uchytení na monitor je kamera mierne labilná a silnejší náraz do stola by ňou mohol pohnúť či dokonca ju zhodiť. Dobrou správou však je, že kamera je pripravená na používanie so statívom, ktorý problém labilnejšieho upevnenia na monitore úplne eliminuje.

Používanie

Creative Live! Cam Sync 1080p zaujme hlavne svojimi dvomi prednosťami: schopnosťou zaznamenávať full HD video s 30 FPS a svojím širokouhlým objektívom, ktorý má záberový uhol až 77 stupňov - čo je na webkameru veľmi slušná hodnota. Objektív sa skladá zo štyroch vrstiev a svojou hodnotou svetelnosti 2,4 f sa radí medzi objektívy s lepšou svetelnosťou.

Webkamera je kompatibilná s UVC, takže používateľ kameru zapojí a je okamžite pripravená na použitie, bez nutnosti inštalácie driverov. Je tiež certifikovaná na použitie s aplikáciami Zoom, Skype, Microsoft Teams, Cisco WebEx a Facebook Messenger a spoľahlivo funguje aj s ďalšími aplikáciami, ako je napríklad Discord, atď.; a podporuje aj operačný systém Mac OS X Sierra a novšie.
Kvalita prenášaného obrazu a zvuku počas hovoru, konferencie či streamu je vynikajúca.

Naše hodnotenie

Celková kvalita, jednoduchosť používania a funkčnosť robí z tejto štýlovej webkamery veľmi vhodný doplnok k počítaču. Výborne zvláda telefonovanie s rodinou, pracovné videokonferencie a taktiež je vhodná na streamovanie. Jediným výraznejším mínusom je labilnosť uchopenia na monitore, čo sa však úplne eliminuje použitím statívu. Pre používateľov, ktorí chcú kvalitnejší (alebo širokouhlejší) obraz, ako ponúkajú integrované webkamery, má teda kúpa práve Creative Live! Cam Sync 1080p veľký zmysel.

Klady

 • snímač typu CMOS
 • širokouhlá
 • gumový kryt na objektív
 • možnosť používania so statívom

Zápory

 • labilnejšie uchytenie o monitor

Informácie o produkte

Creative Live! Cam Sync 1080p 2020

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 105 mm
 • Výška: 65 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 60 mm
 • Hmotnosť: 96 g
 • Farba: čierna
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Creative

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk