RECENZIA: HP OMEN Mindframe Prime - Slúchadlá, ktoré nechajú vaše uši chladné

RECENZIA: HP OMEN Mindframe Prime - Slúchadlá, ktoré nechajú vaše uši chladné

 

História značky sa začala písať v roku 1991 ešte pod názvom VoodooPC. Herné príslušenstvo sa však medzičasom stalo trendovým a na túto vlnu zareagovala aj firma HP. V roku 2006 sa rozhodla odkúpiť značku VoodooPC, čím začala novú etapu vývoja herných periférií. O 10 rokov neskôr spojila všetky svoje herné zariadenia pod značku OMEN, ktorá zahŕňa herné notebooky, PC, monitory a v neposlednom rade herné príslušenstvo vrátane headsetov a myší. Na nasledujúcich riadkoch vám priblížime slúchadlá s modelovým označením Mindframe Prime.

Dizajn a vlastnosti

Tieto herné slúchadlá sú z napohľad odolného plastu. Na test sme ich dostali v bielo-čiernom prevedení. Rozmery sú 202 x 217 x 91 mm. Spôsob nastavenia náhlavníka je originálny a často nevídaný – pomocou pružín, ktoré sa samé prispôsobia vašej hlave. Náhlavník aj uzavreté náušníky s rozmerom 40 mm a neodymovými magnetmi sú z pohodlnej peny. Mikrofón je tienený voči hluku z okolia, má frekvenciu 100 Hz až 10 000 Hz, impedanciu 3300 ohmov a citlivosť 39 dB. Potlačenie hluku je zabezpečené duálnymi mikrofónmi. Frekvencie sú 15 - 22 000 Hz, citlivosť 95 dB a impedancia 32 ohmov. Slúchadlá sa pripájajú cez USB kábel, ktorého dĺžka je 200 mm. Kábel je vedený jednostranne – do jednej mušle. Vyššia hmotnosť slúchadiel, ktorá je 530 g, je vyvážená výnimočnou funkciou chladenia, ktoré je nastaviteľné v štyroch úrovniach. Už sa vám nestane, že sa vám pri dlhom hraní spotia uši.

Pomocou šikovného softvéru OMEN Command Center si nastavíte hlasitosti slúchadiel a mikrofónu, prípadne zapnete 7.1 Surround Sound, potláčanie hluku a ekvalizér. Ide o 10-kanálový ekvalizér s prednastavenými a, samozrejme, aj s používateľskými profilmi. Podsvietenie je nastaviteľné v palete 16,8 milióna farieb a rôznych efektov. Nastavení je niekoľko, napríklad podľa hudby. Mikrofón je primerane citlivý a po zodvihnutí sa automaticky deaktivuje.

Používanie

Otestovali sme hru Halo Reach, kde je priestorová orientácia dôležitá, pričom sklamaní sme neboli. Nepriateľov je možné identifikovať ešte predtým, ako ich uvidíte. Silnejšie basy tu prídu vhod, počujete krásne výbuchy. Poteší aj koliesko priamo na slúchadlách na nastavenie hlasitosti. Podanie hudby je dobré, chýba viac výšok a basy môžu niekomu pripadať prebudené, zatiaľ čo iný to ocení.

Naše hodnotenie

Slúchadlá OMEN Mindframe Prime slúžili dobre. Naše očakávania nenaplnili úplne, v každom prípade sa však statočne popasovali s výzvami, ktoré sme pre nich pripravili. Pre bežného hráča majú uspokojivé parametre aj schopnosti. Celkovo neprekvapili, ale ani nesklamali. Podanie hudby je dobré a nezistili sme žiadne zásadné nedostatky.

Klady

 • chladenie
 • podsvietenie
 • mikrofón

Zápory

 • hmotnosť
 • plastové prevedenie
 • cena

Informácie o produkte

HP OMEN Mindframe Prime 2020

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 530 g
 • Farba: bielo-čierna
 • Orientačná cena: 149 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HP

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk