RECENZIA: Genesis Rhod 500 RGB - Nízka cena nemusí vždy znamenať nižšiu kvalitu

RECENZIA: Genesis Rhod 500 RGB - Nízka cena nemusí vždy znamenať nižšiu kvalitu

 

Každý, kto vlastní počítač, potrebuje aj funkčnú klávesnicu, na ktorej by mohol písať. Používatelia notebookov majú menšiu výhodu, pretože u nich je táto periféria implementovaná priamo v zariadení. Aj tak sa ale nájdu ľudia, ktorí preferujú „poriadnu“ dedikovanú klávesnicu, pretože ich spracovanie býva kvalitnejšie a zákazník si má možnosť vybrať z množstva modelov od množstva výrobcov. V dnešnej recenzii sa pozrieme na zúbok jednej z klávesníc od Genesisu, presnejšie na model Rhod 500 RGB.

BALENIE A PRVÝ DOJEM

Balenie ma ani zvnútra, ani z vonkajšej strany ničím neprekvapilo. Jednoduchá krabica s logom firmy, obrázkom produktu a stručnými špecifikáciami skrýva vo svojom vnútri používateľskú príručku a samotnú klávesnicu. Tá ma na prvý pohľad dizajnom veľmi neokúzlila, avšak čo sa týka stláčania klávesov, bol som milo prekvapený. Rád by som vyzdvihol aj jej spracovanie.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Ako som už vyššie spomínal, dizajn klávesnica ma veľmi neočaril. To však netreba brať ako negatívum, je to iba môj osobný názor. Netvrdím, že produkt je škaredý, práve naopak, ide o veľmi elegantne pôsobiacu hernú klávesnicu. Okrem toho, viac ako dizajn by mala každého hráča zaujímať funkčnosť a kvalita spracovania. Čo sa týka materiálov použitých na výrobu, v Genesis stavili na kvalitný hliník, ktorý pôsobí naozaj odolným dojmom. Používateľ sa tak nemusí báť viditeľného opotrebovania povrchu a ani náchylnosti na zlomenie. Použitý materiál ale pridal klávesnici na hmotnosti, ide totiž o 631 gramov, čo je dosť, ale nie je to nič prevratné, keďže ju budeme aj tak všetci mať položenú na stole. Výrobcov musím pochváliť aj za látkou pokrytý kábel dlhý 1,8 metra.

POUŽÍVANIE

S používaním klávesnice som bol maximálne spokojný. Obľúbil som si klávesy s vysokým profilom, ktoré však nie sú mechanické, ale klasické, teda membránové. Osobne to ako mínus neberiem, či už vzhľadom na cenu, alebo na komfort a hluk pri stláčaní. Klávesnica je veľmi tichá, a teda nevzniká možnosť, že by vás hluk tlačidiel mohol nejako vyrušovať. Nie je ale určená pre náročnejších hráčov, ktorí si na mechanických spínačoch potrpia, pretože membránové klávesy majú podstatne vyššiu dobu odozvy, v tomto modeli konkrétne až 8 ms. Taktiež majú nižšiu uvádzanú životnosť, a to 10 miliónov stlačení.

Aktivačná sila kláves je 55 g a aktivačný bod je 2,5 mm. K podsvieteniu by som rád dodal, že produkt vám príde v základnom nastavení, ktoré robí efekt vlnenia v smere od stlačeného tlačidla. Plusom je anti-ghosting pre 19 klávesov, ktorý nenáročných hráčov naozaj poteší, a Windows key lock tlačidlo, ktoré uzamkne Windows tlačidlo, aby ste ho nedopatrením nestlačili počas hrania. Na záver ešte spomeniem softvér, pomocou ktorého sa dajú programovať klávesy, zaznamenávať makrá a priraďovať rôzne funkcie.

Naše hodnotenie

S touto klávesnicou som bol naozaj spokojný. Za približne 23 eur si môžete zadovážiť slušnú hernú klávesnicu s odolným telom, ktorú od nižšej triedy oddeľuje komfort a obstojný dizajn. Dokonca ju to zaraďuje ku strednej triede. Pre náročnejších hráčov by mohla byť hlavným mínusom absencia mechanických spínačov, v Genesis totiž radšej stavili na staršie technológie, no docielili tým nižšie hodnoty hluku.

Klady

  • príjemné stláčanie tlačidiel
  • cena

Zápory

  • absencia mechanických „switchov“

Informácie o produkte

Genesis Rhod 500 RGB

  • Kategória: Klávesnice
  • Šírka: 466 mm
  • Výška: 159 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 36 mm
  • Hmotnosť: 631 g
  • Orientačná cena: 23 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk