RECENZIA: MSI Clutch GM20 Elite - Ideálny spoločník na dlhé herné záťahy

RECENZIA: MSI Clutch GM20 Elite - Ideálny spoločník na dlhé herné záťahy

 

Všestranné zariadenie bez výrazných nedostatkov, vhodné pre takmer každého hráča a takmer každý herný žáner.

Pravdepodobne neexistuje veľa hráčov, ktorí by nepoznali firmu MSI. Počas 34 rokov od svojho vzniku prinášajú hráčom to najlepšie z kategórie hernej výpočtovej techniky. Nezáleží na tom, či sa bavíme o hotových PC zostavách, notebookoch, alebo len niektorej z periférií, MSI má svojho zástupcu úplne všade. Výnimkou nie sú ani herné myši a jedna z nich k nám nedávno zavítala. Otestovali sme pre vás MSI Clutch GM20 Elite.

Myš s rozmermi 129,5 × 83,2 × 41,2 mm a váhou od 98 do 109 g (v závislosti od aplikácie závažia) zaujme hneď zo začiatku svojím ergonomickým dizajnom. Ľavá strana disponuje podložkou pod palec a dvomi funkčnými tlačidlami, ktoré primárne plnia funkciu pre predchádzajúcu a ďalšiu stranu v prehliadači. Na hornej strane sa okrem štandardných tlačidiel nachádza aj tlačidlo pre zmenu DPI. Kvalitné spínače od firmy OMRON zabezpečujú životnosť až 20 miliónov klikov. Zadnú časť zdobí RGB logo série a spodok patrí mimoriadne presnému a rýchlemu optickému senzoru PixArt PAW 3309.

Zariadenie pôsobilo pri akejkoľvek činnosti úplne nekompromisne. Myš padla do ruky ako uliata a ani po niekoľkých hodinách takmer nepretržitého používania sme nemali pocit, že nám niečo na jej ergonomickom tvare vadí. Potešila protišmyková textúra po stranách. Hlasitosť kliknutia bola na štandardnej úrovni, nič čo by malo prekážať. Široká škála nastaviteľného DPI zabezpečovala skvelý zážitok, či už pri hraní, alebo pri bežnej práci. Prechody medzi rôznymi hernými žánrami nám takisto nerobili žiadne problémy. Zmenu hmotnosti odoberaním závaží sme síce otestovali, ale aj tak nám najviac vyhovovala maximálna dostupná hmotnosť – 109 g.

Po pripojení myši do USB slotu sa logo začalo doslova vlniť dúhovými farbami. Trochu sme sa spočiatku obávali, že sa to nebude dať zmeniť, ale našťastie, opak bol pravdou. Dokonca sa nám ponúkli až dve možnosti. Prvou boli „klávesové“ skratky priamo na zariadení, kde kombináciou DPI tlačidla a jedného z ďalších tlačidiel na myši bolo možné meniť jas, rýchlosť či farbu. Druhá možnosť bola použiť software priamo od MSI – RGB Mystic Light. Tento program určite ocení každý RGB maniak, pretože ponúkol naozaj široké množstvo nastavení farieb, prechodov, jasu a podobne.

Odporúčaná cena tejto myši sa pohybuje na úrovni 40 €. Prihliadnuc na vysokú kvalitu produktu je to naozaj adekvátna suma. Fanúšikom MMO by zrejme zariadenie kvôli malému počtu dodatočných tlačidiel nevyhovovalo ale ináč si určite väčšina hráčov príde na svoje.

Naše hodnotenie

Myš MSI Clutch GM20 Elite disponuje všetkým, čím by kvalitná herná myš disponovať mala. Ergonomický dizajn, kvalitný optický senzor a spínače, široká škála DPI a možností podsvietenia či možnosť nastavenia hmotnosti zariadenia. Počas testovania sme navyše nenarazili na nič, čo by nám na produkte prekážalo.

Klady

 • ergonomický dizajn
 • kvalitné spracovanie
 • široké možnosti modifikácie myši

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

MSI Clutch GM20 Elite

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 129,5 mm
 • Výška: 83,2 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 41,2 mm
 • Hmotnosť: 98 - 109 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk