RECENZIA: Genesis Krypton 510 - Obstojná myš za nízku cenu

RECENZIA: Genesis Krypton 510 - Obstojná myš za nízku cenu

 

Genesis je pomerne známym výrobcom počítačových periférií. Ich kvalita je vo väčšine prípadov nadpriemerná, pričom ceny sa často zvyknú držať až prekvapivo nízko. V dnešnej recenzii sa pozrieme na nie práve dokonalý kúsok z ich dielne s názvom Genesis Krypton 510, ktorý má pár múch, ale používať sa dá.

BALENIE

V balení, ako to už býva pri produktoch stredných a nižších cien, som nenašiel okrem myši a pár papierikov k nej v podstate nič. To mi však, pravdupovediac, vôbec neprekáža, skôr ma zaujíma, ako sa bude správať myš a aké z nej budem mať nakoniec pocity. Škatuľa, samozrejme, nie je bohviečo, nájdeme na nej len základný popis zariadenia, logo spoločnosti a obrázok produktu.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Na výrobu tejto hernej periférie bol použitý prevažne plast, pričom spodná dotyková plocha je z teflónu. Celkový dojem z povrchového plastu nebol až taký dobrý, pretože pôsobil dosť lacno, pričom viem, že táto spoločnosť má na to a vie spraviť lacný výrobok kvalitne a tak, aby pôsobil „prémiovo“. Podobným sklamaním je asi aj tlačidlo na DPI, o ktorého funkčnosti si povieme neskôr. Zatiaľ by som rád poukázal na to, že to je spracovaním a kvalitou zlé a rozhrkané.

Čo sa týka dizajnu, ten je vo všeobecnosti obstojný. Podsvietené je koliesko, oddelenie vrchnej časti od bočných častí je tiež osvetlené a na dlani sa taktiež nachádza žiarivý prvok v podobe loga spoločnosti. Aj dizajn však má svoje muchy, z ktorých jedna ma pri pohľade na myšku neustále mimoriadne iritovala. Je ňou malý výbežok, ktorý sa nachádza na bočnom podsvietení tesne pred prednou stranou myši na oboch stranách – podľa mňa je jednoducho hrozný. Pre niekoho z vás to možno bude prijateľné, pre mňa však nie.

POUŽÍVANIE

Konečne sa dostávame k trocha svetlejšej časti tejto recenzie. Aby som iba nekritizoval, z hľadiska používania nemám veľmi čo vytknúť, ide proste o priemer vo svojej cenovej hladine. Myš je tichá, stlačenia sníma vždy, jej odozva vôbec nie je zlá, drží sa aj po niekoľkých hodinách hrania, resp. používania veľmi dobre, nešmýka sa, jednoducho som spokojný. Chvíľu mi síce trvalo, kým som si zvykol, ale to vôbec nie je až taký problém.

Rád by som zopár riadkov venoval aj spomínanému DPI tlačidlu. To je podľa môjho názoru dosť „čudné“. Nevravím, že by nefungovalo tak, ako malo, ide mi skôr o to, že máte hneď niekoľko prednastavených DPI profilov, no vy neviete, na aké hodnoty sú nastavené a teda ide o čisto slepý tip. Teda, aspoň kým si nenainštalujete jednoduchý a prehľadný softvér špeciálne vyvinutý na daný model myši, pretože na zariadení nie je žiaden ukazovateľ zmeny DPI. Ako mínus by som označil ešte aj výdrž OMRON spínačov, ktorá je „len“ 10 miliónov stlačení. Naopak, potešil ma textilný, resp. nylonový kábel s dĺžkou až 2 metre.

Naše hodnotenie

Myš Krypton 510 by som len s oboma prižmúrenými očami označil ako priemer, a to hlavne z dôvodu spracovania tela a dizajnovej chyby, ktorá mi nedala spať. Inak si myslím, že ak budete hľadať myš v cenovke do 25 eur, toto by mohol byť váš tip v prípade, že obľubujete spoločnosť Genesis.

Klady

 • komfort pri používaní

Zápory

 • spracovanie tela
 • DPI tlačidlo
 • už spomínaná chybička krásy

Informácie o produkte

Genesis Krypton 510

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 131 mm
 • Výška: 68 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 43 mm
 • Hmotnosť: 98 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 24,99 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk