RECENZIA: MSI Clutch GM41 Lightweight - Hrajte s ľahkosťou - doslova

RECENZIA: MSI Clutch GM41 Lightweight - Hrajte s ľahkosťou - doslova

 

Ak vás už nebaví používať ťažké herné myši, máme pre vás jeden zaujímavý tip.

Firma MSI už vyše 34 rokov prináša tie najlepšie herné produkty. Jej portfólio zahŕňa všetko možné, či už sa bavíme o samotných herných strojoch v podobe PC zostáv a notebookov, alebo máme na mysli rôznorodé príslušenstvo. Jednou z absolútnych noviniek je aj ultraľahká myš zo série Clutch s modelovým označením GM41 a prívlastkom „Lightweight“. Tento model sa dostal aj k nám do redakcie a my sme sa mu bližšie pozreli na zub.

Myš disponuje rozmermi 130,1 × 67 × 38,3 mm a váhou len 65 g. Hoci preferujem ťažšie kúsky, musím povedať, že testovať takto ľahkú hernú myš bola naozaj zaujímavá skúsenosť. Vo všeobecnosti je dizajnovo viac prispôsobená ľudom s menšími rukami. Na ľavej strane sa nachádzajú dve funkčné tlačidlá a po oboch bočných stranách, ako aj na koliesku, je protišmyková vrstva s diamantovým vzorom. DPI tlačidlo nájdeme na spodnej strane myši a k dispozícii je až päť úrovní DPI (400/800/1600/3200/6400). Zadná časť už tradične patrí RGB logu MSI. Oproti poslednej testovanej myši od MSI s modelovým označením GM20 sa vylepšenia dočkali spínače aj optický senzor – spínače vydržia tentokrát až trikrát viac stlačení (60 miliónov) a použitý senzor od firmy PixArt nesie označenie PAW 3389.

Spočiatku sme sa trochu obávali dvoch vecí. Prvou bola samotná váha zariadenia a tou druhou absencia podložky pod palec. Model GM20 nás v tomto smere poriadne rozmaznal. Opak bol však pravdou a po chvíli používania sme na nejakú podložku pod palec úplne zabudli. Myš sedí v ruke naozaj skvele a protišmykové časti s diamantovými vzormi skutočne plnia svoj účel. Napriek tomu, že preferujeme ťažšie myši, tak sme si po relatívne krátkom čase dokázali na tých 65 gramov zvyknúť. Následne tak bolo hranie naozaj príjemné, preto ak hľadáte kvalitné mimoriadne ľahké zariadenie, tak ste ho pravdepodobne našli. Náročnejších hráčov poteší možnosť nastaviť si ľubovoľnú hodnotu DPI pomocou aplikácie MSI Dragon Center.

Bavíme sa síce primárne o hernom zariadení, ale súčasná situácia, kde množstvo ľudí pracuje z domu, nám poskytla možnosť otestovať túto myš aj v pracovnom prostredí. Práve v tomto prípade úplne excelovala a s prehľadom patrila medzi tie najlepšie pracovné periférie, ktoré sme doteraz vyskúšali. Nízka váha, pohodlné držanie a výborná presnosť z nej robia ideálne zariadenie na 8 až 12 hodín práce s PC.

Všetky myši zo série Clutch majú plnú podporu spomínaného programu MSI Dragon Center, v ktorom si ich každý používateľ dokáže prispôsobiť tak, ako mu to najviac vyhovuje. RGB podsvietenie, zmena tlačidiel, vlastné DPI či tzv. „polling rate“.

Jednou z prezentovaných výhod zariadenia bol tzv. „FriXionFree“ kábel, ktorý sa vyznačuje tým, že znižuje trenie o podložku na absolútne minimum. Zvyšuje tak kvalitu hrania, keďže kábel sa tak nezachytáva o nič, čo je pod ním. Síce sme s tým ani doteraz nemávali problémy, ale keďže sa neobjavili ani teraz, tak budeme predpokladať, že to svoj účel splnilo.

Naše hodnotenie

Myš MSI Clutch GM41 Lightweight je, ako už názov napovedá, mimoriadne ľahké, ale aj kvalitné herné zariadenie. Počas testovania splnila všetky naše očakávania, pričom sa ani nepotvrdili naše obavy týkajúce sa príliš nízkej hmotnosti a chýbajúcej podložky pod palec. Každý, kto hľadá naozaj ľahkú hernú či pracovnú myš, by mal brať toto zariadenie do úvahy.

Klady

 • nízka hmotnosť
 • použité špičkové komponenty
 • široké možnosti nastavenia myši

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

MSI Clutch GM41 Lightweight 2021

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 130,1 mm
 • Výška: 67 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38,3 mm
 • Hmotnosť: 65 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk