RECENZIA: MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless - S ľahkosťou a bez zbytočných káblov

RECENZIA: MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless - S ľahkosťou a bez zbytočných káblov

 

Ak vezmete už aj beztak skvelé zariadenie a ešte ho vyšperkujete, tak to nemôže dopadnúť zle.

Len nedávno sme mali možnosť otestovať mimoriadne ľahkú hernú myš od firmy MSI s modelovým označením Clutch GM41 Lightweight. Tentoraz sa k nám dostala aj jej bezdrôtová verzia a my sme boli zvedaví hlavne na to, ako sa za použitia zabudovanej batérie zvýšila hmotnosť zariadenia a, samozrejme, na výdrž samotnej myši.

Viac než tri desaťročia nám Taiwanská firma MSI prináša najrozmanitejšie herné produkty. Ponuka zahŕňa všemožné zariadenia od herných strojov, cez bežné herné príslušenstvo, až po profesionálne herné stoličky a stoly. Absolútnou novinkou v portfóliu firmy je bezdrôtová verzia myši, ktorú sme už mali možnosť pred časom otestovať a teraz vám prinášame bližší pohľad aj na jej, už spomínanú, bezdrôtovú obdobu.

Myš má identické rozmery ako aj jej káblová verzia a teda 130,1 × 67 × 38,3 mm. Váži ale 76 g, čo je o 11 g viac. Vzhľadom na integrovanú batériu je to logický nárast. K dizajnu veľmi nie je čo dodať. Opäť platí, že myš je viac prispôsobená ľuďom s menšími rukami. Na ľavej strane aj tentokrát nájdeme dve funkčné tlačidlá a po oboch bočných stranách, ako aj na koliesku, je protišmyková vrstva s diamantovým vzorom. Okrem DPI tlačidla nájdeme na spodnej strane tentoraz aj tlačidlo na zapnutie, resp. vypnutie zariadenia a konektor na nabíjanie myši. Zadná časť už tradične patrí RGB logu MSI. Použité spínače vydržia až 60 miliónov stlačení a ostal aj senzor od firmy PixArt s označením PAW 3389.

Keďže sme už predtým recenzovali káblovú verziu tejto myši, tak nás primárne zaujímalo tých pár rozdielov. Konkrétne ide o váhu, výdrž batérie a, samozrejme, odozvu myši. Váha zariadenia sa zvýšila o 11 g, ktoré ale pri používaní takmer vôbec nie je cítiť. Druhým aspektom je výdrž batérie a tá bola tým najpozitívnejším, čo táto myš priniesla. Zariadenie sme mali zapožičané na niečo málo vyše týždňa a za celú dobu sa nám ho nepodarilo úplne vybiť. Navyše má myš šikovne vyriešené nabíjanie pomocou stojana, na ktorý ju stačí len položiť. Sem-tam ju teda na noc nezabudnite odložiť na stojan a o jej výdrž sa tak nemusíte vôbec báť. Posledným aspektom je odozva a tej naozaj nie je čo vytknúť a medzi káblovou a bezkáblovou verziou sme pri hraní nepostrehli žiadny rozdiel.

Opäť raz sme pri testovaní myši striedali pracovné a herné prostredie a opäť raz sa potvrdila všestrannosť zariadenia. Niežeby nám predtým kábel nejako prekážal, ale jeho absencia nás tak trochu potešila a povýšila pohodlie pri používaní na ešte vyšší level. Káblovú verziu myši sme už tak vychválili a zaradili ju medzi jednu z najlepších periférií, ktoré sme kedy mali možnosť použiť. Bezdrôtová verzia ale z pochopiteľných dôvodov svoju „staršiu sestru“ prekonala.

Tak ako aj všetkým ostatným myšiam zo série Clutch, ani tejto nechýba plná podpora programu MSI Dragon Center, v ktorom si ich každý používateľ dokáže prispôsobiť tak, ako mu to najviac vyhovuje. RGB podsvietenie, zmena tlačidiel, vlastné DPI či tzv. „polling rate“. Pre nastavenie treba myš pripojiť k PC Micro-USB káblom, ktorý ale nájdete v balení.

Stále čakáme na odhalenie odporúčanej ceny produktu, a teda je stále otázne, nakoľko sa jej kúpa vyplatí. Zariadenie ako také síce ponúka špičkovú kvalitu, ale MSI tomu musí priradiť adekvátnu cenovku.

Naše hodnotenie

Firme MSI sa podarilo vyšperkovať už beztak výbornú myš MSI Clutch GM41 Lightweight tým, že vytvorili jej bezdrôtovú verziu. Zariadenie ponúka všetky výhody jej káblovej verzie, no integrovaná batéria ponúka navyše dlhú výdrž a zároveň ju nezaťažuje tak, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Myš ale ešte stále nedostala svoju cenovku, a tak stále nie je jasné, ako veľmi sa jej kúpa vyplatí.

Klady

 • nízka hmotnosť
 • dlhá výdrž batérie
 • pohodlné nabíjanie

Zápory

 • zatiaľ neznáma cena

Informácie o produkte

MSI Clutch GM41 Lightweight Wireless 2021

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 130,1 mm
 • Výška: 67 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38,3 mm
 • Hmotnosť: 76 g
 • Farba: čierna
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Iveta Szighardtova

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk