RECENZIA: Lenovo Legion S7 - 15IMH5 - Štýlový a elegantný

RECENZIA: Lenovo Legion S7 - 15IMH5 - Štýlový a elegantný

 

Opakovanie je matkou múdrosti, a tak si teraz spoločne, počas testu ďalšej obmeny čriev v hernom notebooku od Lenova, zopakujeme nasledujúce skutočnosti. Súčasná situácia okolo dostupnosti PC komponentov pokračuje na vlne čistej mizérie, a ak by ste si chceli poskladať herné PC, potrebujete do takejto vízie investovať sumu, z akej by sa okotila aj vykastrovaná mačka. Aj preto sú veľké spoločnosti odhodlané tlačiť na produkciu notebookov s oveľa väčšou intenzitou, než tomu bolo ešte pred pár rokmi, keďže v tom pochopiteľne vidia adekvátny profit a z časti aj potrebu aspoň trocha pokryť požiadavky svojich zákazníkov. V prípade štýlového a rýdzo elegantného herného laptopu s logom Legion a veľavravným prívlastkom Slim, sa v nasledujúcej hrude textu pozrieme, čo nové si pre nás chlapci a dievčatá a ďalších 69 pohlaví z Číny pripravili.

Na stôl mi v tomto prípade pristál Legion S7 so slušným výkonom. Tie toľko spodobňované črevá tu zastupuje procesor Intel Core i7 – 10870H po boku grafickej karty NVIDIA GeForce RTX 2060 Max-Q 6GB a operačnej pamäte 16 GB. Takéto trio je už dozaista schopné roztlieskať nejednu manéž a to si k tomu ešte pripočítajte 15,6 palcovú obrazovku s Full HD rozlíšením a obnovovaciu frekvenciu 144 Hz. Keďže sa však rozprávame o štýlovej elegancii zabalenej do tenkého kovového šasi, na povrch automaticky vyvstáva hneď niekoľko zásadných otázok. Ako je na tom chladenie? Môže mi to padnúť do záchodu? Dá sa na tom krájať jarná cibuľka? Dokážem s tým omráčiť stredne veľkého makléra? A tak ďalej a tak podobne. Ja som tu od toho aby som tieto veci riešil za vás a následne referoval výsledky, a preto sa nebudeme ďalej zdržiavať a ideme rovno na vec – kde mám tú slaninu?!

Váha 1,8 Kg

Dizajn sa od modelu S7, ktorý som pre vás testoval necelé štyri mesiace nazad, vôbec nezmenil. Tento pätnásť palcový herný notebook, aký samozrejme dokáže zastúpiť akokoľvek náročnú kancelársku prácu, sa pri svojej nízkej váhe hodí na transport pomocou jednej ruky – žiadne návštevy fyzioterapeuta ani po celodennom nosení. Jeho celokovové telo dokáže dozaista zniesť aj drsnejšiu manipuláciu a po páde z menšej výšky sa tak automaticky nemusíte hneď prežehnávať ako mexický pastier po započutí slova Chupacabra.

Aj keď ide o zariadenie zamerané na videohry, jeho vonkajší výzor evokuje skôr biznis v elegantnom kabáte, a ak by ste si na klávesnici nechali navolené len jednofarebné podsvietenie a celú tú RGB diskotéku vypli, sotva by niekto vedel povedať, k čomu je vlastne tento mobilný počítač určený. Nenechajte sa však zmiasť. Staronová S7 je schopná rozbehnúť nie len akúkoľvek staršiu produkciu ale súčasne aj úplne nové hry, kde je však nutné rátať s limitmi okolo snímkovania a dopadu celkovej prezentácie pri zapnutom ray-tracingu. Aby som uviedol nejaký pregnantný príklad, tak asi najvhodnejšia cieľová skupina hráčov, ktorým by sa tento notebook mohol zapáčiť, je spolok milovníkov online hier formátu PUBG a Apex Legends. Dané duo hier a im podobných projektov si prostredníctvom vyššie definovanej konfigurácie môžete užívať bez obmedzení a kdekoľvek na cestách.

Po otvorení tenkého veka pomocou jedného prsta, na vás hodí očko slušná webová kamera s manuálnym systémom prekrytia, ako aj extrémne tenké rámiky lemujúce IPS panel s antireflexným povrchom. Ten dokáže vyprodukovať svietivosť na hranici 300 Nits, čo možno nie je úplne údaj z akého by ste mali padnúť na zadok, avšak stačí jedno slnečné dopoludnie a na vlastné oči sa presvedčíte, že vám to vo finále vlastne dostačuje. Displej je totižto dobre čitateľný aj pod náporom ostrého slnka, aj keď osobne odporúčam si pre hranie nájsť trocha tieňa, nechcete predsa chytiť úpal. Pri opise konektivity a schémy celkového rozmiestnenia vstupov sa u tejto značky štandardne usmievam a dôvod na zmenu samozrejme nemám ani dnes. Všetky najdôležitejšie vstupy sa totižto nachádzajú na zadnej hrane, aj keď absencia možnosti zasunúť LAN kábel trocha degraduje inak pozitívny dojem. K ruke máte duo Thunderbolt 3 a rovnaký počet USB-A 3.2 Gen 1. Menšie negatívum spočíva aj v absencii priameho HDMI vstupu, a tak jediná možnosť ako notebook prepojiť s monitorom či televízorom spočíva v nutnosti vlastníctva špeciálneho adaptéru.

Batéria vás nijako nepoteší

Užívateľov úzko spojených s pamäťovými kartami však ja osobne poteším, na tele prístroja sa totižto nachádza príslušná čítačka. Ďalšie obsiahle opisovanie kvalít tejto jemne vynovenej sedmičky s prívlastok Slim by bolo opakovaním už niekoľkokrát vyslovených konštatovaní. Lenovo vám v danom spracovaní dáva možnosť vybaviť sa luxusne pôsobiacim hybridom vhodným na hranie náročných titulov ako aj na kancelársku prácu. Za vlastníctvo daného modelu sa nebudete hanbiť ani v jednej spomínanej skupine a komu vyložene prekážajú často až extravagantné kontúry herného náradia (diskotéky a kolotoče), nájde u S7 tú pravú decentnosť. Medzi zásadné negatíva v tomto prípade však treba zarátať nízku výdrž batérie, keďže pri plnom vyťažení som sa nedokázal dostať nad hranicu dvoch hodín. Pri bežnom používaní a s minimálnou záťažou, to všetko za asistencie stredného jasu, je akumulátor schopný vás podržať takmer päť hodín. Plne podsvietená a výbavou kompletná klávesnica so stredne veľkým touchpadom je ideálnym partnerom na dlhodobé tvorenie textu, keďže ani po hodinách úpenlivého ťukania nemáte chuť si naložiť dlane do octu. Aj keď sa v poslednej dobe medzi konzumentami objavujú diskusie okolo prehrievania ich údajných Lenovo Legion zariadení, mne osobne sa doteraz nepodarilo naraziť na, v tomto ohľade, vyložene problémový kus. Inak na tom nie je ani S7, ktorá disponuje dvojicou ventilátorov s veľkým počtom lopatiek schopných schladiť hardvér aj pri vysokom výkone. Meranie pri plnom zaťažení sa ani vo vrcholnej krivke nedostalo cez 100 Celzia a naopak pri dlhodobom chode, kedy sa takt procesora ustálil na hranici 3,8 GHz, nemala teplota tendenciu stúpať, ba naopak, začala jemne klesať.

Text okolo recenzie na internou výbavou vynovený model Lenovo Legion S7 sa pomaly ale isto blíži do svojho finále a ešte než vás pustím zo svojho, dúfajme, ako tak pútavého čítania, určite musím spomenúť nie zrovna omračujúce stereo reproduktory. Tie tu inžinieri integrovali priamo pod klávesnicu, a aj keď je pri maximálnom stupni hlasitosti možné pozrieť si film či seriál bez načúvacieho prístroja, sotva by som kvalitu prezentácie označil za uspokojivú. Ide nanajvýš o šedý priemer. V úplnom závere sa ešte vrátim na samotný začiatok. Aktuálna doba plná otáznikov okolo kľúčových PC komponentov necháva automaticky oveľa väčší priestor na nákup prenosných počítačov, zvlášť ak ste na základe stále pretrvávajúcich domácich izolácií nútení pracovať takpovediac od kuchynského stola. Spoločnosť Lenovo podľa môjho názoru trefne reaguje na daný stav, a ak si pozriete ponuku ich výpočtovej techniky, skôr či neskôr narazíte takzvane na zlatú baňu. Či sa tak stalo aj v prípade v tomto texte hodnotenom zariadení, to nám pokojne dajte vedieť formou priameho komentára alebo mailu (pre milovníkov papierovej verzia nášho časopisu).

Naše hodnotenie

Výkonnostný upgrade dodáva tomuto elegánovi o to väčší lesk.

Klady

 • dizajn
 • výkon
 • klávesnica
 • chladenie

Zápory

 • batéria
 • zvuk

Informácie o produkte

LENOVO LEGION S7 - 15IMH5 2021

 • Kategória: Notebooky
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 356 mm
 • Výška: 250 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 17,9 mm
 • Hmotnosť: 1800 g
 • Farba: sivá
 • Orientačná cena: 1500 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lenovo

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk