RECENZIA: MSI Modern MD241 - Stvorený na prácu

RECENZIA: MSI Modern MD241 - Stvorený na prácu

 

Spoločnosť Micro-Star International, ďalej len už pre vás asi známejšia skratka MSi, pokračuje v ceste inovácií vlastných produktov, a aj keď sa dnes spoločne nebudeme rozprávať o nejakej revolučnej novinke, ktorá dokáže prepísať zavedené trendy spotrebnej elektroniky, cez to všetko by som vás rád pozval na test zaujímavo vyzerajúceho a dobre fungujúceho pracovného monitoru s kódovým označením MD241.

Predovšetkým je nutné povedať, že tento cenovo dostupný kancelársky pomocník s uhlopriečkou 23,8 palca cieli na zákazníka hľadajúceho spoľahlivosť a produktivitu, to všetko bez výrazných kompromisov. Do redakcie mi zariadenie prišlo v čase, keď som súčasne recenzoval aj pre MSi konkurenčný výrobok od jednej nemenovanej spoločnosti, a tak som samotný MD241 mohol súčasne porovnať s iným podobne koncipovaným monitorom a získať tak oveľa širší pohľad na vec. Nech už však po tomto zariadení siahnete ako po náhrade za primárny zdroj obrazu z vášho PC alebo si ho zakúpite ako súčasť zostavy, v oboch prípadoch vám domov dorazí dizajnom elegantný a funkciami kompaktný produkt. Ak už som nahryzol práve celkový výzor tohto monitora, môžeme u toho ešte v krátkosti zotrvať.

MD241 prichádza v dvoch farebných prevedeniach (čiernej a bielej), z čoho mne sa na stole ocitol luxusne pôsobiaci biely variant. Kovové rameno s pevnou základňou umožňuje pripnutie samotného panelu pomocou jednoduchého a bezpečného systému zaklapnutia a akonáhle máte všetko takzvane spojazdnené, je len na vás, do akej pozície obrazovku uvrhnete. Výrobca vám umožňuje náklon o 180 stupňov, čiže na biznis štýl, alebo môžete ostať u klasiky. Osobne som skúsil obe verzie používania a u obidvoch sa ukázalo byť najväčším problémom nie samotná inštalácia, ale absencia organizéru pre kabeláž.

Moderný dizajn

Okrem sieťového adaptéru máte zo zadnej strany k dispozícii vstup pre jeden HDMI kábel a jeden USB-C ako nabíjaciu bránu pre váš mobil či tablet alebo prípadne notebook. Akonáhle monitor skúsite nejako umne nainštalovať na váš pracovný stôl, začne vojna medzi káblami. Osobne neviem pochopiť dôvod, prečo strojcovia tohto panelu nemohli na rameno umiestniť aspoň malú plastovú svorku, ktorá by skrotila akúkoľvek anarchistickú náladu tých neustále sa krútiacich čiernych hadov, každopádne, ak by som mal definovať jedno z mála negatív u tohto testovaného výrobku, stane sa ním práve absencia organizéru. Dosť však bolo fňukania nad bordelom za samotným monitorom a poďme sa pozrieť na ďalšie hodnotiace aspekty. Sám monitor svojou veľkosťou nezaberá veľa miesta na stole a jeho štíhle linky sa v spojení s bielou farbou starajú o istý efekt luxusu, ktorý vás vo finále nepripraví o viac než dvestopäťdesiat eur. Manipulácia s obrazovkou na pohyblivom ramene je jednoduchá a náklon do všetkých smerov preto hodnotím kladne.

Vyššie som spomínal viac než len sympatickú cenovú reláciu, v akej sa tento moderne vyzerajúci pracovný monitor pohybuje a od toho sa teraz môžeme odpichnúť ku kvalite panelu samotného. Za danú sumu by ste sotva mohli dostať niečo viac než v úvodzovkách len Full HD rozlíšenie. Na každodenné pracovné používanie je však práve takáto obrazovka dostačujúca, zvlášť ak si k tomu pridáte slušnú obnovovaciu frekvenciu 75 Hz, ktorá nechá aj vaše unavené oči trocha si odpočinúť. Produkt som testoval počas bežného pracovného procesu, kam spadalo intenzívne tvorenie textu a samozrejme aj prehľadávanie internetu za účelom overovania faktov. V oboch prípadoch sa monitor osvedčil a keďže má v sebe implementovanú technológiu brániacu blikaniu obrazu, o vyššie spomínanom zdravotnom dopade na vaše očné buľvy nemusí byť ďalej žiadna pochybnosť. Každého, kto by chcel takýto produkt využívať aj na hranie hier alebo prípadne kreatívnu činnosť vo forme úpravy fotografie a videa, musím však varovať, tento IPS panel s kontrastom 1000:1 a farebnou hĺbkou 8bits nie je na nič také pochopiteľne stavaný.

Ďalšou zaujímavou výhodou, zvlášť ak sa opäť vrátim k uvádzanej cenovke, je tu prítomnosť solídne hrajúcich reproduktorov. Nechcem samozrejme tvrdiť, že by ste si prostredníctvom nich mali púšťať operu a robiť rozbor vašich obľúbených árií, avšak ako pomocná ruka počas sledovania bežnej video produkcie alebo počas obedovej pauzy, keď si cez Netflix pustíte svoj obľúbený seriál, sa práve duo reproduktorov môže ukázať ako ďalšie cenné pozitívum. A čo je vôbec tou najväčšou výhodou voči akejkoľvek konkurencii? Spoločnosť MSi si pre svoj nový a dozaista moderný kancelársky monitor pripravila aj softvérovú podporu. Nech už panel prepojíte s desktopom alebo prenosným počítačom, môžete využiť stiahnutie aplikácie s názvom Display Kit a tá vám dáva do rúk nástroj na komplexnú editáciu obrazu a jeho rozloženia.

Pomaly ale isto sme sa dostali na samotný záver recenzie k MSi Modern MD241. Ako už sám názov napovedá, ide o skutočne moderný kus zariadenia, ktorý nezaťaží váš rozpočet a súčasne ponúkne kvalitatívny nadštandard vhodný nie len do firiem ale aj do domácnosti. Medzi hlavné výhody spadá jeho sympatický dizajn, spoľahlivý IPS panel, možnosť nabíjať zariadenia cez USB-C a v neposlednom rade aj variabilita ramena. Čo mňa však na tomto produkte naozaj iritovalo, bola absencia organizéra pre káble, ktorá celú tú modernosť jemne zrážala dole.

Naše hodnotenie

Luxusne pôsobiaci monitor vhodný nie len do kancelárie.

Klady

 • dizajn
 • cena
 • panel
 • softvér
 • zvuk

Zápory

 • chýba organizér káblov

Informácie o produkte

MSI Modern MD241 2021

 • Kategória: Monitory
 • Šírka: 541 mm
 • Výška: 380 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 200 mm
 • Hmotnosť: 4700 g
 • Orientačná cena: 250 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk