RECENZIA: HyperX Cloud Revolver + 7.1 - Prémiový herný headset s pár „ale“

RECENZIA: HyperX Cloud Revolver + 7.1 - Prémiový herný headset s pár „ale“

 

Zvuky v našom živote zohrávajú nadmieru dôležitú úlohu. Počuť, či prichádza spoza zákruty auto, možnosť vypočuť si všetko možné od relaxačného šumu lesa až po tvrdé basy a škriekajúce výšky obľúbenej hudby, alebo aj len maličkosti, ako je tlkot srdca osoby, na ktorej nám záleží. Podobne dôležitú úlohu však hrá verná reprodukcia zvukov aj vo virtuálnom svete. Každý herný nadšenec vie, že v mnohých hrách dokáže dobrý zvuk zlepšiť zážitok a v niektorých súťažných tituloch je dokonca kvalitný zvuk otázkou života a smrti. A nielen zvuk, ale aj možnosť prenášať vlastný hlas k spoluhráčom a vytvárať tímovú spoluprácu, ktorá prinesie ďalší Winner Winner Warzone Victory.

Herných headsetov je na trhu obrovské množstvo, až môže byť ťažšie sa v nich zorientovať. Pár spoločností však nad konkurenciou vyčnieva a pri dizajnovaní herných slúchadiel má dlhoročné skúsenosti. Medzi tieto firmy, ktoré sa držia sa na špičke a ponúkajú hlavne kvalitné a prémiové kúsky, sa radí aj značka HyperX. A do jej portfólia kvalitných slúchadiel patria aj Cloud Revolver + 7.1, ktoré sa nám v redakcii dostali pod ruky. Respektíve nie pod ruky, ale na uši.

Obal a jeho obsah

Slúchadlá sú dodávané vo väčšej a moderne ladenej krabici, ktorá sa skladá z vysúvateľného vonkajšieho krytu a vnútorného sendviča z čierneho kartónu. Dizajnu obalu nie je veľmi čo vytknúť, vyzerá dostatočne moderne a taktne naznačuje, že v jeho vnútri sa ukrýva produkt zameraný na hráčov. Na obale je už tradične zobrazený nielen dizajn produktu, ale aj základné informácie.

Po vybalení svetlo sveta uzreli samotné slúchadlá s 3,5 mm Jack koncovkou, pod ktorými sa ešte ukrýval odpojiteľný mikrofón a ovládač s 3,5 mm portom, avšak zakončený USB konektorom. Samozrejmosťou bolo aj pár brožúrok a manuál.

Spracovanie a ergonómia

HyperX Cloud Revolver + 7.1 nie je najlacnejší špás a za jeho cenovku je od neho možné očakávať kvalitné materiály a ergonomické spracovanie. Dizajnéri v HyperX, našťastie, nespia na vavrínoch a prevedenie zodpovedá očakávaniam. Pevnému kovovému rámu sekunduje pružná časť dosadajúca na hlavy hráčov. Prekvapila ma absencia nastaviteľnosti, no slúchadlá na mojej hlave sedeli pohodlne a ani po dlhších hodinách hrania a používania nikde netlačili. Obávam sa však o ľudí s menšími hlavami, ktorých by po určitom čase mohli začať ťažiť mušle tlačiace na vrchnú časť ich uší.

Zovňajšok slúchadiel je tak na pol ceste medzi výstredným herným a nenápadným kancelárskym vzhľadom, no agresívnejšie ladené dizajnové prvky nejakým záhadným spôsobom s čierno-bielym prevedením fungujú. Pribalený ovládač na odpojiteľnom kábli je plus, vďaka nemu je možné nielen meniť hlasitosť slúchadiel, ale takisto mikrofónu, čo ocenia hlučnejšie povahy. Tiež sa na ňom dá zapnúť režim virtuálnej 7.1 Surround Sound reprodukcie zvukov.

Parametre a komponenty

HyperX pri týchto slúchadlách ponúka dynamické meniče s 50 mm priemerom a neodýmovými magnetmi. Impedancia 32 Ω by nemala odradiť od používania aj so smartfónmi a rozsah 10Hz-23,2kHz poteší aj náročnejších používateľov. Nie nadarmo tento produkt v HyperX predstavujú ako štúdiové slúchadlá pre hráčov. Dĺžka základného kábla s 4-pinovým 3,5 mm Jackom a USB konektorom je mierne kratších 100 cm, no vďaka ovládaciemu káblu k tejto dĺžke možno prirátať ďalšie dva metre. Káble sú opletené a kvalitné na dotyk, vďaka čomu by mali prežiť aj nešetrnejšie zaobchádzanie.

Na záver, odnímateľný mikrofón s jednosmerným elektretovým kondenzátorom ponúka nasledovné parametre – citlivosť 40dBV (1V/Pa,1kHz), frekvenčnú odozvu 50Hz-7,7kHz a podporu potláčania hluku (certifikované pre TeamSpeak a Discord).

Zvuk a mikrofón

Som skôr fanúšikom slúchadiel so silnejšou krivkou v oblastí basov, ale to je spôsobené najmä mojou obľubou elektronických žánrov. Mal som však možnosť vypočuť si naozaj kvalitnú hudbu (nemyslím špecifickú kapelu, ale formát hudby bez kompresie) cez audiofilné slúchadlá od spoločností ako Beyerdynamic, Audio-Technica, či dokonca HiFiMan. Naozaj high-end slúchadlá nemajú potrebu náročky zosilňovať basy, ale reprodukujú hudbu tak, ako ju muzikanti naozaj zamýšľali, pričom sa snažia držať rovnakú krivku na celej škále. HyperX Cloud Revolver + 7.1 sa k tejto méte približujú vcelku blízko, no nie sú tým úplne pravým orechovým.

Milovníci hudby asi radšej siahnu po overených značkách a veľa hráčov zase uprednostní na basy zaťažené kúsky. Tiež mi trochu prekážalo, že slúchadlá boli bez aktívneho zosilňovača tichšie ako iné, aj lacnejšie kúsky, ktoré mám doma. A to ako na Jacku, tak aj cez USB. Pokiaľ ale patríte do skupiny ľudí, ktorá vyhľadáva kvalitnejší zvuk, nepotrpíte si na basy či naozaj vysokú hlasitosť a nutne na slúchadlách potrebujete aj mikrofón (ktorého potláčanie hluku, mimochodom, funguje naozaj dobre), bude asi nový Cloud Revolver + 7.1 schodným riešením. Nie som si však istý spomínaným virtuálnym 7.1 Surround Sound-om, pretože vo všetkých situáciách, v ktorých som ho vyskúšal (či už išlo o akčné hry, pozeranie filmov, alebo počúvanie hudby), mi zneli reprodukované zvuky lepšie s touto možnosťou vypnutou. A kto by bol túto funkcionalitu ochotný tiež oželieť, môže ušetriť okolo 50 eur, keďže staršia verzia týchto slúchadiel (len bez priestorového zvuku) je o túto čiastku lacnejšia.

 

Naše hodnotenie

Zaplatiť 150 eur za herné slúchadlá sa môže zdať ako hlúposť, no HyperX Cloud Revolver + 7.1 ponúkajú takmer audiofilnú kvalitu a kvalitné prevedenie. Pokiaľ na ne máte v rozpočte miesto, veľkú chybu nimi neurobíte. Absencia nastaviteľnosti, nižší zvuk a otázne benefity virtuálneho 7.1 Surround Sound-u však vyvolávajú viacero „ale“ a nasadzujú chrobáka do hlavy, či by sa viac neoplatilo kúpiť za 100 eur čisto Hi-Fi slúchadlá a zvyšných 50 eur neinvestovať do herného headsetu.

Klady

 • dobre priliehajúce a mäkké mušle
 • kvalitné prevedenie
 • odnímateľný mikrofón
 • predlžovací USB kábel s ovládačom
 • opletený kábel
 • audiofilný zvukový profil

Zápory

 • nižšia hlasitosť
 • absencia nastaviteľnosti mosta
 • prémiový príplatok za virtuálny 7.1 Surround Sound

Informácie o produkte

HyperX Cloud Revolver + 7.1 2021

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 150 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk