RECENZIA: NATEC SOHO TWS - Malé slúchadlá v powerbanke

RECENZIA: NATEC SOHO TWS - Malé slúchadlá v powerbanke

 

Spoločnosť Natec sa už dlhšie zaoberá výrobou počítačových periférií a inej drobnej elektroniky, ktorú využívame v každodennom živote. Ich ceny zvyčajne nebývajú privysoké a svoje produkty častokrát ponúkajú v skvelom pomere ceny a výkonu. To znamená, že ide o prosperujúcu firmu v pomaly, ale isto sa rozrastajúcej oblasti elektroniky. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich novinku z oblasti audia, na štupľové True Wireless slúchadlá Soho TWS.

BALENIE

Slúchadlá prišli v malej oranžovo-sivej krabičke, na ktorej bol vyobrazený samotný produkt, logo spoločnosti a zopár stručných informácií o produkte. Vo vnútri sa mi naskytol pohľad na používateľskú príručku (tá našťastie obsahuje aj návod na pripojenie zariadenia k smartfónu), krabičku na slúchadlá, a okrem nej aj dvojicu štupľových slúchadiel, doplnenú o náhradné štuple rôznych veľkostí.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Hneď po tom, čo som slúchadlá vybral z krabičky, som si ich dôkladne prezrel. Na prvý pohľad ma zaujali elegantným dizajnom – zbytočne na seba nepútajú pozornosť rôznym podsvietením alebo výraznými prvkami. Na čiernom povrchu nenájdete žiadne logo, teda na prvý pohľad nie je zrejmé, čo to vlastne držíme v rukách. Hneď nato sa však moja pozornosť presunula na krabičku, v ktorej sa slúchadlá nabíjajú a prepravujú. Tá je, rovnako ako aj štuple, čiernej farby. Nevyniká príliš výrazným dizajnom, pričom na jej vrchnej strane nájdeme iba názov spoločnosti.

Pokiaľ ide o spracovanie, nemám produktu čo vytknúť, a to najmä z toho dôvodu, že krabička, ako aj slúchadlá, nevyzerajú vôbec nekvalitne, skôr by som ich zaradil k priemeru danej cenovej kategórie. Na ich výrobu bol použitý tvrdený plast, pričom štuple a krytka konektorov na krabičke sú z gumy.

POUŽÍVANIE

Po dlhšom čase strávenom odskúšaním hodnotím slúchadlá ako vynikajúce pre ľudí, ktorí ešte nemali možnosť vyskúšať si True Wireless slúchadlá a hľadajú model, ktorý im ponúkne veľa muziky za málo peňazí. Na druhej strane si myslím, že ktokoľvek už mal skúsenosť s drahšími a kvalitnejšími slúchadlami, možno zváži modely známejších značiek aj napriek hrozbe vyššej ceny.

Osobne oceňujem ich čistý zvuk, v ktorom síce dominujú basy, ale nejde o nič, čo by mi príliš prekážalo. Vypočul som si nimi niekoľko rôznych rozhovorov či hudbu viacerých žánrov, a neznelo to vôbec zle.

Výdrž štupľov pri počúvaní hudby nie je svetoborná, pretože výrobca sľubuje len približne 3,5 hodiny, no príjemným prekvapením je puzdro, ktoré slúži aj ako powerbanka. Jeho kapacita je 1200 mAh, čo sa síce môže zdať málo, no pre porovnanie – kapacita batérie v slúchadlách je 2 x 50 mAh. Po jednoduchom výpočte teda výchádza, že puzdro by malo dokázať slúchadlá nabiť 12-krát, čo znie úžasne. Obal dokonca obsahuje aj USB konektor, vďaka ktorému si môžete pohotovostne nabiť aj smartfón. Toto všetko ale so sebou prináša jednu veľkú nevýhodu, ktorou je veľkosť puzdra. Tá, bohužiaľ, celému produktu uberá na prenosnosti, čo je pri takomto type slúchadiel jedna z kľúčových vlastností.

Čo sa týka funkcií zariadenia, oba štuple disponujú dotykovou plochou, na ktorej si v závislosti od počtu a dĺžky stlačení môžete zastaviť hudbu, prijať hovor, a dokonca aj preskočiť pesničku. Poteší tiež možnosť prehrávania iba cez jedno slúchadlo, zatiaľ čo sa druhé nabíja v puzdre.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Natec SOHO TWS sú skvelé True Wireless slúchadlá, ktoré svojou cenou začínajúcou na 20 eurách potešia každého, kto nechce do svojich prvých bezdrôtových slúchadiel investovať veľa, a zároveň si chce užiť čo najlepší audio zážitok.

Klady

  • kvalita zvuku
  • cena

Zápory

  • veľkosť puzdra

Informácie o produkte

NATEC SOHO TWS 2021

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 20 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk