RECENZIA: Trust Puck Wireless Mouse - Žiadna šedá myška

RECENZIA: Trust Puck Wireless Mouse - Žiadna šedá myška

 

Klávesnica a myš sú a v dohľadnej budúcnosti určite ešte budú hlavnými nástrojmi, ktorými môžu používatelia ovládať počítače alebo aj iné smart zariadenia. Na tabletoch a smartfónoch hardvérovú klávesnicu nahradilo dotykové softvérové riešenie a namiesto myši fungujú prsty, no pre naozaj vysokú precíznosť a pohodlnosť používania sa zatiaľ máločo vyrovná kusu plastu či kovu so zabudovaným senzorom, ktorým môžu ľudia brázdiť po stole. Nie každý však potrebuje prémiovú, prípadne herne zameranú myšku a aj sám si niekedy uvedomujem, ako mi lezú na nervy káble od periférií. Preto nebolo nad čím premýšľať, keď nám do redakcie zavítali rovno tri myši od spoločnosti Trust.

Išlo síce o trojicu myšiek, avšak ich meno, formát a parametre boli totožné a líšili sa iba farbou. Spoločnosť Trust je dlhoročným výrobcom počítačových doplnkov známych skôr cenovo dostupnejšími riešeniami, no to nič neuberá na ich použiteľnosti, dizajne a prevedení.

Obal a jeho obsah

Myšky s menom Puck, ktoré vcelku vystihuje ich dizajn a tvar puku, dorazili v jednoduchých a kompaktných krabičkách. Obaly sa od seba, samozrejme, líšili farbou a tým indikovali, v akom prevedení je myš ukrývajúca sa vnútri. Celkovo ponúka Trust tri farby – nenápadnú šedú, pastelovú modrú a ružovú.

Vnútri každej škatule sa okrem samotnej myšky nachádzala ešte malá brožúrka a USB-USB C kábel, vďaka ktorému je možné nabíjať zabudovanú batériu, takže odpadá nutnosť dokupovať alebo vyberať a vkladať nabíjateľné AA/AAA batérie, ktoré sú ešte často používané v niektorých lacnejších myšiach.

Prvé dojmy a ergonómia

Trust Puck ponúka na vrchnej strane plast typu soft-touch, teda materiál akoby mäkký na dotyk bez toho, aby sa jednoducho špinil. To určite ocení každý najmä pri dlhodobom používaní. Tvar myšky dobre padne do rúk všetkých rozmerov, hoci ľudia navyknutí na ergonomicky zaoblené riešenia tu veľa možností na položenie ruky nenájdu. Kliknutia pravého aj ľavého tlačidla boli medzi trojicou myšiek takmer totožné a napriek taktilnej odozve boli vcelku tiché. Trochu ma zamrzelo, že na myške tiež absentujú bočné tlačidlá fungujúce ako „dopredu“ / „dozadu“, na ktoré som veľmi navyknutý a verím, že aj veľké množstvo iných ľudí. Poteší však možnosť výberu zo štyroch DPI módov (800, 1000, 1200 a 1600 DPI) a tiež senzor, ktorý fungoval bez problémov ako na podložke, tak na lesklých povrchoch, s ktorými majú niektoré myši stále problém.

Celkovo ponúkali takmer všetky tri myšky kvalitné prevedenie a príjemné používanie, no pri šedom modeli bola predná hrana pri ľavom tlačidle nedostatočne opracovaná a ostal na nej zvyšok materiálu z výroby. Čisto vizuálne by som si túto skutočnosť takmer nevšimol, no pri používaní to bolo na bruškách prstov okamžite cítiť. Nejde síce o nič, čo by prebehnutie ostrejším nožíkom nevyriešilo, no stále je nemilé nájsť takýto nedostatok na myške, ktorá je inak veľmi kvalitná.

Konektivita a praktické prevedenie

Trust Puck dokáže komunikovať nielen cez tradičný USB dongle vysielajúci na frekvencii 2,4 GHz, ale ponúka aj Bluetooth funkcionalitu. Vďaka tomu je možné Trust Puck použiť jednoducho nielen s počítačmi, ale aj so smartfónmi či tabletmi. Spomínaný USB Dongle sa ukrýva v spodnej časti a vybrať ho z jeho uloženia nie je nijako obťažné.

To je na jednej strane dobré, keďže som sa už pri viacerých kúskoch stretol s donglami, na ktorých vytiahnutie boli potrebné takmer tigrie pazúry, no na druhej strane nie je uloženie nijako zabezpečené a pri pár rýchlejších otrasoch batohu, v ktorom som Puck prenášal, som musel dongle loviť, pretože vypadol.

Naše hodnotenie

Meno Trust Puck predstavuje jednoduché, praktické a na používanie vo väčšine prípadov pohodlné myšky, ktoré v drvivej väčšine prípadov ulahodia na dotyk aj oku. Ponúkajúc batériu nabíjateľnú cez USB-C a možnosť pripojenia ako cez Bluetooth, tak USB dongle, tieto kúsky sa nestratia takmer nikde. Ako kancelársku myšku, spoločníka na cesty, ale aj na doma ju teda môžeme len odporučiť, hoci by ste si mali byť vedomý aj pár nedostatkov, ktoré sme si počas testovania všimli.

Klady

 • príjemný soft-touch materiál
 • nabíjateľná cez USB-C
 • dvojaká pripojiteľnosť
 • farebné varianty

Zápory

 • absencia bočných tlačidiel
 • menej zabezpečené uloženie USB donglu
 • nedotiahnuté spracovanie na jednej z myšiek

Informácie o produkte

Trust Puck Wireless Mouse 2021

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 57 mm
 • Výška: 25 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 108 mm
 • Farba: Čierna/Modrá/Ružová
 • Orientačná cena: 17 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk