RECENZIA: Fury Thunderstreak 3.0 - Skvelý set pre mladých hráčov

RECENZIA: Fury Thunderstreak 3.0 - Skvelý set pre mladých hráčov

 

Predstavte si modelovú situáciu. Váš malý syn po večeroch hráva hry so svojimi kamarátmi a stále vám rozpráva o akýchsi herných klávesniciach, myšiach a slúchadlách, ktoré majú jeho kamaráti. Vy pritom takmer netušíte, ako také niečo vyzerá, keďže vy poznáte iba svoje obyčajné, 10-ročné kancelárske periférie, s ktorými ste spokojný. Vaše dieťa ako mladý začínajúci hráč od vás začne neodbytne vyžadovať herné príslušenstvo a po pár dňoch, možno týždňoch počúvania prosieb sa nakoniec rozhodnete mu niečo také zaobstarať. Navštívite rôzne internetové obchody a ste zhrozený, koľko také veci môžu stáť. Keď už pomaly vyťahujete kartu z peňaženky, pretože sa chystáte zaplatiť zbytočne veľké množstvo peňazí za klávesnicu, všimnete si v dolnej časti stránky produkt, ktorý upúta vašu pozornosť. Ide o set štyroch produktov v jednom balení od tej istej spoločnosti, ktorý stojí menej ako tá klávesnica, ktorú ste chystali kúpiť. Áno, je to Fury Thunderstreak 3.0 od Natecu a my sa naň práve ideme pozrieť.

KLÁVESNICA

Na začiatok sa pustíme do klávesnice. Z hľadiska spracovania ide o lacný tvrdený plast, nie príliš odolný, no svoj účel plní. Používanie mi prišlo príjemné, klávesy sa stláčajú jednoducho a pohodlne, nie sú príliš mäkké ani tvrdé a celkový dojem je u mňa dobrý.

Nejde o profesionálnu klávesnicu, takže neobsahuje softvér ani nijaké špeciálne funkcie či programovateľné klávesy, no prítomný je anti-ghosting až pre 19 klávesov, dizajn odolný proti ošpliechaniu, štýlové, no nevýrazné podsvietenie a malá lakťová opierka.

MYŠ

Myš je jednou z hlavných a zároveň najdôležitejších periférií. Zariadenie je tvorené prevažne tvrdeným plastom, ktorý na dotyk pôsobí prekvapivo odolne a príjemne. Držanie myši je taktiež nadmieru pohodlné a bol som ním milo prekvapený. Zariadenie ponúka nastavenie DPI v rozmedzí od 800 – 4000 bodov a disponuje aj 2 prídavnými programovateľnými tlačidlami.

PODLOŽKA

Na podložke sa mi páči najmä to, že pekne farebne a dizajnovo splýva s myšou, no aj jej spracovanie, ktorého výdrž vzhľadom na obmedzenú dobu testovania presne určiť neviem. Myslím si však, že životnosť bude mať dobrú najmä preto, že ide o kombináciu látky na povrchu a protišmykovej gumy na spodku produktu.

Tieto materiály mi neprídu nekvalitné a jediná vec, ktorá mi chýbala k tomu, aby som výdrži dôveroval na 100%, je zošitie okrajov podložky, keďže je možné, že sa časom začnú odlupovať.

SLÚCHADLÁ

Hneď po myši a klávesnici je headset ďalším najdôležitejším doplnkom k počítaču. V sete Fury Thunderstreak 3.0 nejde o žiadne prekvapivé, zvukovo „namakané“ či kvalitne spracované slúchadlá, za tú cenu sa však na výrobcu nemôžem hnevať. Výrazné nie sú ani výšky, ani stredy, ktoré sú miestami dosť nečisté, pričom radosť vám nespravia ani basy, ktoré, pravdupovediac, takmer nie je počuť.

Neodporúčam ich na počúvanie hudby, ale na hranie hier sú použiteľné. Mikrofón tiež nie je žiadna sláva, pri hovore vás spoluhráči počuť aj rozumieť budú, hoci čistota zvuku nie je najlepšia.

Naše hodnotenie

Fury Thunderstreak 3.0 považujem za skvelý low budget set herných periférií pre tých najmenej náročných a zároveň aj najmladších začínajúcich hráčov. Za cenu približne 25 eur si môžete dopriať funkčnú štvoricu zariadení, ktoré spája dizajn a krabica, v ktorej vám prídu.

Klady

  • myš
  • podložka

Zápory

  • slúchadlá

Informácie o produkte

Fury Thunderstreak 3.0 2021

  • Kategória: Ostatné
  • Orientačná cena: 25 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk