RECENZIA: Genesis Neon 600RGB - Nie vždy sa všetko vydarí

RECENZIA: Genesis Neon 600RGB - Nie vždy sa všetko vydarí

 

Spoločnosť Genesis je známa svojimi produktmi, ktoré sú častokrát vzhľadom na pomer ceny a kvality dosť pôsobivé, no občas sa aj tým najlepším a najznámejším spoločnostiam stane, že im niečo nevyjde tak, ako by malo. Hovoríme o produktoch, ktoré majú byť skvelé, no po odskúšaní zákazníci zistia, že opak je pravdou. V dnešnej recenzii si povieme, prečo a najmä v čom sú slúchadlá Neon 600 RGB podľa mňa sklamaním a čo naopak stojí za pochvalu.

SPRACOVANIE, KTORÉ NEOHÚRI

Genesis sa pri výrobe Neon 600 príliš nesnažila a stavila skôr na obyčajný tvrdený plast a náušníky, pri ktorých je uvádzané, že na ich výrobu bola použitá koža najvyššej kvality, skôr by som povedal, že pôsobia primerane k cene, možno dokonca trochu nad moje očakávania. Nemôžem povedať, že by šlo o sklamanie, no v danej cenovke sa s tým mohli viac vyhrať. Oceniť musím ale dlhý, až 2,3 metrový kábel, ktorý je pokrytý textilom zaručujúcim, jeho odolnosť.

Zaujímavou vlastnosťou je aj hmotnosť. Necelých 400 gramov fakt nie je vzhľadom na veľkosť produktu veľa a tak vás nebude bolieť krk ani po viacerých hodinách používania. Jedinými ako-tak kvalitne pôsobiacimi prvkami na slúchadlách sú bočné kryty na náušníkoch, tvorené čiastočne z kovu. Pôsobia celkom pekne, o čom si ale viac povieme trochu nižšie.

DIZAJN, PODSVIETENIE A VEĽKOSŤ

Z hľadiska dizajnu vyzerajú slúchadlá celkom obstojne. Mriežka na boku ušníc je skvelý doplnok, ktorý produktu pridáva na nekonvenčnosti (za to by som spoločnosť určite rád vyzdvihol). Nejde ale o nejaký prelomový, či doposiaľ nevídaný dizajn, pretože podobné výrobky nájdete u mnohých iných značiek s rôznymi cenovkami. Čo sa týka podsvietenia, to sa mi celkovo páči. Ide o štyri prvky rozdelené do dvoch náušníkov, dvakrát logo spoločnosti a podsvietenie pod obomi mriežkami. To v základnom nastavení prechádza plynule po farebnej schéme. RGB osvetlenie je možno až príliš jasné, no to určite nevnímam ako problém. Z fotiek môžete mať približný odhad o veľkosti slúchadiel, no v skutočnosti sú oveľa väčšie. Pre mňa, ako človeka so stredne veľkou hlavou, mi prišiel produkt veľký. Predovšetkým je to chyba stredného dielu slúchadiel opierajúceho sa o vrch hlavy. Ten je totiž až príliš vzdialený od ušníc a preto vám dáva pocit, že slúchadlá nesedia najlepšie.

POCITY Z POUŽÍVANIA

Z hľadiska používania by som sa na začiatok rád vyjadril ku komfortu. Ten je, bohužiaľ, ďalším sklamaním. Náušníky sú príliš plytké, čo znamená, že sa mi uši dotýkali vnútra slúchadiel, čo mi vôbec nebolo príjemné, hlavne ak pomyslím na to, ako voľný je stredný diel a ako veľké mi preto slúchadlá prídu. Výhodou však je, že aj po dlhšom čase používania sú stále pohodlné a nikde netlačia.

Zvuk, ktorý vychádza zo slúchadiel, by bol určite skvelý, ak by neznel, ako keby som sa rozprával s niekým pod vodou. Všetky frekvenčné rozsahy sa zdali čisté, basy, stredy a výšky vyzerali byť tiež dosť vyvážené, no bohužiaľ som popritom počúval všetku hudbu akoby cez zatvorené dvere. Čo sa týka mikrofónu, ten tiež nie je žiadna výhra, no na bežné hovory a hry postačí. Vaši spoluhráči, prípadne kolegovia vás budú celkom zrozumiteľne počuť.

Naše hodnotenie

Slúchadlá Neon 600 RGB beriem ako taký malý „skrat“ od Genesisu, no aj napriek tomu nestrácam v spoločnosť dôveru a som si istý, že sa znovu dočkám skvelého, alebo aspoň nadpriemerného produktu, ktorý bude znamenať nový posun vpred. Pri týchto slúchadlách s cenovkou pohybujúcou sa približne na 40 eurách, vás poteší dizajn, no sklame zvuk. Ak ste ale človek s väčšou hlavou, budú vám aspoň pohodlné.

Klady

  • dizajn
  • kábel

Zápory

  • zvuk
  • komfort

Informácie o produkte

Genesis Neon 600RGB 2021

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 365 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Michaela Hudecová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk