RECENZIA: Creative Outlier Pro - Vlajková loď rady Outlier

RECENZIA: Creative Outlier Pro - Vlajková loď rady Outlier

 

Spoločnosť Creative priniesla na trh úplne nové slúchadlá rady Outlier, ktoré tvoria vrchol aktuálnej ponuky tejto kategórie – Outlier Pro. Do segmentu true-wireless tak prinášajú najnovšie technológie a výbavu, ktoré z nich robia výborného kandidáta na nový pár bezdrôtových slúchadiel.

Obal a jeho obsah

Malá papierová krabička obsahuje slúchadlá, nabíjacie puzdro, káblik USB-A na USB-C, dva páry náhradných silikónových ušných násad a produktovú dokumentáciu. Na prvý pohľad vidieť nové farebné prevedenie dockovacieho puzdra – zvolili decentnú lesklú tmavohnedú farbu, nazývanú Metallic Umber. Evolúciu si môžeme všimnúť aj v ďalších parametroch. Najväčšou výdržou batérie sa môžu pýšiť práve najnovšie Outliery Pro, pričom kapacita ich Li-Po akumulátorov je až 85 mAh, zatiaľ čo batérie vo verzii V3 mali len 55 mAh, a paradoxne - staršie V2ky disponovali 80 mAh akumulátormi.

Inžinieri z Creative na modeli Outlier Pro vylepšili aj schopnosť snímať hlas a potláčať okolitý hluk. Tieto atribúty dosiahli pomocou šiestich zabudovaných mikrofónov (každé slúchadlo má tri). Zmeny – samozrejme k lepšiemu – neobišli ani meniče, Outlier V2 zvuk reprodukovali prostredníctvom 5.6mm meničom, V3 mali o chlp väčšie 6mm, najnovšia verzia Pro sa pýši najmodernejšími až 10mm s grafénovou membránou.

V neposlednom rade sa modernizácia dotkla aj samotného dockovacieho puzdra, ktoré zdvojnásobilo kapacitu svojho Li-Po akumulátora na hodnotu 900 mAh.

Samozrejmosťou je certifikát IPX 5 proti potu a ľahkému dažďu.

Používanie

Outliery Pro využívajú protokol Bluetooth 5.2, ktorý má ultra nízku latenciu, vynikajúcu kvalitu zvuku a stabilné/bezproblémové zabezpečenie pripojenia. Aby mal používateľ dostupné všetky funkcie (filtrovanie okolitého ruchu, ambientný mód, ekvalizér, funkciu SX-Fi a nastavenie ovládanie pri dotykových gestách), tak ich musí okrem smartphonu spárovať aj s aplikáciou Creative. Filtrovanie okolitého ruchu je zabezpečené použitím technológie ANC. Funguje o niečo lepšie než pri Outlieroch V3, avšak stupeň filtrácie nie je na takej úrovni, akú ponúkajú takmer trojnásobne drahšie Apple AirPods Pro. Ambientný mód pracuje na princípe zosilňovania dôležitých okolitých zvukov, takže je používateľ menej „vytrhnutý z prostredia“. Obe tieto funkcie sú k dispozícii v aplikácii Creative, v ktorej si používateľ môže nastaviť jednu z piatich úrovní filtrácie/zosilnenia, prípadne ich úplne vypnúť. Celkovo máme radšej ešte vyššiu úroveň filtrácie ako je maximálna ponúkaná v spomínanej appke, avšak nemáme poznatok, že by v tejto cenovej kategórii obstáli nejaké slúchadlá lepšie.

Našu náročnú zvukovú skúšku zvládli Outliery Air vynikajúco. Nové 10mm grafénové meniče prinášajú vyrovnaný a kvalitný zvuk. Basy sú prekvapivo hlboké a zreteľné, stredy prenikavé a výšky výrazné. Zvuk sme jemne vyladili použitím ekvalizéru, čo sa na ňom prejavilo veľmi dobre – bol ešte „živší“. Celý testovací playlist, zahŕňajúci tie najkomplikovanejšie skladby rôznych žánrov s mnohými zvukovými stopami hrajúcimi naraz, zvládli Outliery Pro bez kompromisov. Po zodpovednom uvážení konštatujeme, že v tejto cenovej kategórii poskytujú špičkovú kvalitu zvuku. Pri niektorých skladbách by sme síce prijali o 5% vyššiu maximálnu hlasitosť, avšak ani na najvyššej úrovni nepočuť najmenší náznak zachrčania či šumu. V dobrom slova zmysle nás výdrž batérie šokovala, pretože pri plnom zaťažení atakovala hranicu 14. hodín (a to bez jediného nabíjania).

Najväčším mínusom Outlierov Pro je ich tvar, nakoľko nie je kompatibilný s každých typom uší. Niektorých používateľov trápi ich postupné uvoľňovanie a následné vypadávanie, ktoré sa deje najmä pri pohybe sánky a čeľustného kĺbu, napríklad pri smiechu či zívaní. Žiaľ, tento problém nerieši ani použitie väčších silikónových nástavcov. Toto môže predstavovať prekážku a v mnohých prípadoch aj nepohodlie, preto vám pred kúpou odporúčame vyskúšať si ich na vlastných ušiach. Trom zo šiestich „testovacích subjektov“ slúchadlá nevypadávali.

Naše hodnotenie

Creative Outlier Pro sú true-wireless slúchadlá s veľmi lákavou cenovkou, nabité špičkovými technológiami, s dych berúcou výdržou batérie a rýdzo čistým zvukom. Ich najväčším problémom je ich tvar – nepasujú do uší každému...

Klady

  • vynikajúci zvukový prejav
  • bohatá funkcionalita
  • pomer cena/výkon

Zápory

  • ich tvar nesadne väčšiemu počtu ľudí
  • ocenili by sme ešte väčšiu filtráciu okolitých ruchov

Informácie o produkte

Creative Outlier Pro

Zobraziť viac

Korekcia: Michaela Hudecová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk