RECENZIA: CoolerMaster CH331 - Zaujímavé jednoduché herné slúchadlá

RECENZIA: CoolerMaster CH331 - Zaujímavé jednoduché herné slúchadlá

 

Spoločnosť CoolerMaster sa venuje výrobe hardvéru a čoraz viac o sebe dáva vedieť aj vo svete počítačových doplnkov a periférií, kde si trpezlivo buduje rozsiahlu základňu priaznivcov a stálych zákazníkov. Z periférií u nich nájdeme množstvo produktov, ktoré sa cenovo pohybujú v rôznych hladinách – od lacnejších k drahším a prepracovanejším. Ak by bola reč o slúchadlách spomínanej značky, tam ponúka naozaj veľa produktov, ktoré by sa vám mohli zapáčiť. V tejto recenzii sa pozrieme na slúchadlá CH331, ktoré sa cenou pohybujú skôr nižšie. Čo všetko v sebe skrývajú?

SPRACOVANIE A DIZAJN

Spracovaním sú slúchadlá CH331 vzhľadom na svoju cenu naozaj vydareným kúskom. Výrobca využil odolnú hliníkovú konštrukciu, čo v kombinácii s matným čiernym spracovaním pôsobí občas až prémiovo. Náušníky sú prispôsobiteľné na nastaviteľnom kovovom slideri s možnosťou ich naklopenia.

Dizajn produktu ma milo prekvapil. Nejde o žiadne „divoké tvary“ a headset samotný by v podstate ani nevyzeral ako herný, ak by nemal RGB podsvietenie. Keď už sme pri ňom, tak firma stavila na jednoduchosť, resp. na minimalistické logo a obrys náušníkov, ktoré dodávajú headsetu na elegancii.

POUŽÍVANIE

Z hľadiska používania boli moje pocity po otestovaní trochu zmiešané, no prevaha bola na strane pozitív. Na jednej strane ide o naozaj pohodlné náušníky, ktoré skvele sedia na ušiach aj po dlhšej dobe používania. Je jasne vidieť, že Coolermaster chcel, aby išlo o slúchadlá vhodné na dlhé chvíle pri počítači. Ďalším plusom je odnímateľný mikrofón, ktorý zachytáva zvuk naozaj kvalitne, pričom čistota zvuku je na produkt v danej cene rozhodne nadpriemerná. V neposlednom rade na stranu pozitív patrí aj možnosť ovládania hlasitosti, stlmenia mikrofónu alebo zvuku a vypnutie/zapnutie podsvietenia.

Teraz pár slov o kvalite zvuku. Uznávam, že 7.1 virtuálny priestorový zvuk je naozaj obrovské plus pre hráčov, pričom 50mm meniče ho zvládajú reprodukovať naozaj dobre. Uzavretá konštrukcia náušníkov tomu celému len pomáha, no čo sa týka kvality zvuku samotného, musím spomenúť jedno mínus. Aj keď mi zvuk v hrách aj pri hudbe prišiel čistý v stredoch a výškach a aj basy boli celkom fajn, prekážalo mi, že pôsobil tak trochu utlmene. Ako keby ste počúvali hudbu cez slúchadlá, ktoré máte na ušiach nasadené cez kapucňu.

Naše hodnotenie

Coolermaster pri výrobe herných slúchadiel CH331 dal v niektorých ohľadoch pozor aj na detaily, no nájdu sa aj určité mínusy, ktoré by vás od kúpy mohli trochu odradiť. V každom prípade ide o vhodného kandidáta na nový prírastok do vašej hráčskej dielne. S cenou čosi nad 40 eur určite neurazí.

Klady

  • spracovanie
  • dĺžka kábla
  • mikrofón
  • komfort

Zápory

  • trochu utlmený zvuk

Informácie o produkte

CoolerMaster CH331

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 42,99 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Cooler Master

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk