RECENZIA: HyperX Cloud Stinger 2 - Úplne obyčajné

RECENZIA: HyperX Cloud Stinger 2 - Úplne obyčajné

 

HyperX je značka, ktorá je dnes synonymom produktov pre hráčov. Slúchadlá Cloud Stinger 2 majú ponúknuť pomerne prijateľnú cenu a kvalitnú zvukovú reprodukciu, najmä počas hrania hier. Majú v dnešnej nabitej konkurencii čím prekvapiť a ponúknuť niečo navyše?

Balenie

Balenie je úplne jednoduché: krabica, ktorá je ladená do kombinácie farieb čiernej, červenej a bielej, ničím nenadchne. Vo vnútri nájdete, okrem slúchadiel, používateľský manuál a rozdvojku na mikrofón – to je všetko.

Dizajn a ergonómia

Čierna je už pri slúchadlách dlhé roky klasikou. Ničím nenadchne, ale ani neurazí. Jediné výnimky, čo sa týka farby, sú strieborné logo HyperX na náušníkoch a ukryté červené koliesko na ovládanie hlasitosti. A tu prichádza prvé prekvapenie, no, žiaľ, nepríjemné – slúchadlá sú kompletne vyrobené z plastu, žiadna kovová konštrukcia, sú len doplnené molitanom a koženkou (v prípade náušníkov). Má to však jednu výhodu – sú ľahké, ich hmotnosť je len 275 gramov. Avšak, konštrukcia nepôsobí zrovna dôveryhodne, najmä čo sa týka prechodu medzi náušníkmi a mostíkom čelenky. Poteší malý detail pri nastavení otvorenia slúchadiel – stupnica, ktorá ukazuje, aká veľká časť mostíka je zasunutá alebo vysunutá. Náušníky sú zaujímavo tvarované a dobre sedia na ušiach. Celkovo slúchadlá sedia na ušiach veľmi dobre, nosia sa pohodlne a ani po dlhšom čase strávenom ich používaním nijako netlačia.

Ovládacie prvky tu nenájdete žiadne, len koliesko ovládania hlasitosti na pravom slúchadle, ktoré nefunguje úplne ideálne, treba si nastaviť pevnú hlasitosť a radšej ovládať hlasitosť elektronicky cez Windows.

Používateľské dojmy

Slúchadlá som testoval v rámci hier a taktiež pri počúvaní hudby, čo je hlavný predpoklad ich používania. Pri hrách fungujú pomerne dobre, umelá produkcia je to, čo im vyhovuje asi najviac. Vysoká hlasitosť im neprekáža, vyhovujú im basy a väčšie hĺbky a stredy. Čo sa týka počúvania hudby, tu je to už problematickejšie – najmä živá hudba im robí isté problémy. Niečo sa dá zachrániť pomocou ekvalizéra a doladením nastavenia, ale stále to nie je to pravé. Ak sa vrátim ešte k hrám, tak možnosť priestorového zvuku funguje veľmi dobre a vytvára dojem skutočného ponorenia sa do deja. Taktiež mikrofón je dobrý, všetko počuť výborne a čisto, nie je mu čo vytknúť v rámci použitia pri hrách a online komunikácii.

Naše hodnotenie

Slúchadlá HyperX Cloud Stinger 2 sú modelom, ktorý nenadchne ani neurazí. Headset je pohodlný, zvuková produkcia najmä v hrách je pomerne dobrá a slúchadlá sú pohodlné aj po dlhšom čase používania. Pripojenie pomocou klasického 3,5 mm jacku poteší skôr konzervatívnejšie ladené publikum. Napriek logu HyperX sa tieto slúchadlá dajú charakterizovať jedným slovom – obyčajné. Čo sa negatív týka – odolnosť slúchadiel nie je zrovna úžasná, najmä plastová konštrukcia prepojenia náušníkov s mostíkom vyvoláva veľké pochybnosti. Zvukový prejav taktiež úplne nenadchol – hry sú síce dobré, na počúvanie hudby slúchadlá už nie sú také úžasné. V podstate cena od 80 EUR nie je úplne najnižšia a čakal by som niečo viac, ako len obyčajné a nezáživné slúchadlá.

Klady

 • pohodlnosť
 • kvalita zvuku pri hrách

Zápory

 • kvalita zvuku pri prehrávaní hudby
 • vyrobené z plastu
 • slabšia odolnosť
 • prílišná obyčajnosť a jednoduchosť

Informácie o produkte

HYPERX CLOUD STINGER 2 2022

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 444 mm
 • Výška: 174 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 37,4 mm
 • Hmotnosť: 275 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 80 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Simona Tlacháčová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk