Bezdrôtové repro Logitech Z515

Reproduktory Logitech Wireless Speaker Z515 sľubujú bezdrôtový dosah z počítača až 15 metrov, mobilné prevedenie s jednoduchým transportom, bohatý zvuk a výdrž 10 hodín na jedno nabitie. Ako čerešničku na torte sme vyskúšali aj bluetooth komunikáciu a bezdrôtový prenos zvuku zo zariadení Apple iPod a iPad.

Notebooky už dávno nie sú pracovným nástrojom. Stále častejšie sa využívajú ako nástroj domácej zábavy, na čo však myslí len malé percento ich výrobcov. Každý sa sústredí na vysoký výkon, dlhú výdrž batérie, alebo výkonnú grafiku s LED displejom, no akosi sa pritom zabúda na zvukovú výbavu. Integrované reproduktory sú v mnohých modeloch nepoužiteľné na normálnu reprodukciu zvukov, čo dramaticky degraduje celkový zážitok, takže sme nútení využívať slúchadlá alebo prídavné reproduktory.

{gallery}/recenzie/Logitech.Z515/1/{/gallery}

Pokiaľ aj vy na svojom notebooku radi sledujete filmy, videoklipy z YouTube a Facebooku, počúvate hudbu alebo čokoľvek iné, čo priamo súvisí so zvukom, zbystrite pozornosť, pretože nasledovný test sme robili práve pre vás. V redakcii sme mali na skúšku bezdrôtové reproduktory Logitech Wireless Speaker Z515, ktoré sľubujú veľké veci:

„Reproduktory zabudované vo väčšine notebookov sú veľmi malé a obvykle nedokážu reprodukovať zvuk v celej sile,“ povedal Mark Schneider, viceprezident a generálny riaditeľ obchodnej divízie audio produktov spoločnosti Logitech. „Či už zbierate hudbu v MP3 alebo milujete filmy, dvojicu našich nových reproduktorov pre notebooky pripojíte bez ťažkostí, dáte naplno hlasitosť a ponoríte sa hlboko do ríše vašich obľúbených zvukov. Nie je žiadny dôvod, prečo by ste nemohli mať kvalitný zvuk, keď si na notebooku pozeráte najnovšie senzácie na YouTube alebo posledný hollywoodsky trhák.“

{gallery}/recenzie/Logitech.Z515/2/{/gallery}

Reproduktory majú vkusný dizajn. O tom sa ostatne môžete presvedčiť sami na fotografiách. Pre lepšiu predstavu vonkajšie rozmery sú približne 25 × 10 × 5 cm v tom najširšom mieste. Tvar je zaoblený a prispôsobený lepšiemu transportu. Súčasťou balenia je jednoduché plátené puzdro, ktoré chráni reproduktor a zároveň obsahuje kapsičku na káble alebo adaptér.

{gallery}/recenzie/Logitech.Z515/3/{/gallery}

Aby ste si mohli užívať voľnosť bez káblov a umiestniť reproduktory aj 15 metrov od zdroja zvuku, využíva Logitech Wireless Speaker Z515 na bezdrôtový prenos zvuku technológiu v pásme 2,4 GHz. Nastavenie snáď ani nemôže byť jednoduchšie – stačí pripojiť priložený bezdrôtový adaptér do USB portu vášho notebooku a v priebehu niekoľkých sekúnd ste pripojení a zvuk je presmerovaný do reproduktorov. Ich konštrukcia ukrýva vzadu odklápací stojan pre pohodlné postavenie na stôl. Pod týmto stojanom je priestor, kam môžete odložiť USB receiver (je tam otvor kam presne zapadne, vďaka čomu sa vám nestratí ani pri prenášaní).

Hoci to nie je nikde „oficiálne“ uvedené, okrem spomínaných 2,4 GH obsahujú reproduktory aj Bluetooth adaptér, takže sa dajú pohodlne spárovať napr. s iPad, iPod touch alebo iPhone zariadeniami, prípadne s iným MP3 prehrávačom alebo mobilným telefónom s Bluetooth rozhraním (vyskúšali sme okrem Apple napr. úspešne mobily Samsung, Nokia a Sony-Erricsson). Ak vám ani to nestačí, môžete využiť klasický 3,5 mm vstup jack, na ktorý sa dá pripojiť prakticky ľubovoľné audio zariadenie.

{gallery}/recenzie/Logitech.Z515/4/{/gallery}

Samozrejme keď už sa bavíme o bezdrôtovom reproduktore, nesmieme obísť batérie - aby ste si mohli zobrať svoju hudbu kamkoľvek pôjdete. Model Z515 je vybavený nabíjacou batériou, ktorá dokáže reproduktory napájať až 10 hodín na jedno nabitie.

Reproduktory poskytujú skvelý a vcelku bohatý zvuk. Bezdrôtové reproduktory Logitech Wireless Speaker Z515 môžete zakúpiť za odporúčanú koncovú cenu 99 € vrátane DPH, čo je dobrá cena s ohľadom na možnosti a prevedenie. Za kvalitatívne podobné riešenie u konkurencii zaplatíte o trochu viac, takže...

Na test nám reproduktory zapožičala spoločnosť Logitech.

{gallery}/recenzie/Logitech.Z515/5/{/gallery}

TIP pre vás na záver:
Keďže to v manuáli nie je priamo uvedené (nachádza sa tu len odkaz, aby ste navštívili web Logitech a hľadali v sekcii support), prinášame vám krátky návod ako ich pripojiť cez Bluetooth ku napr. iPhone. Po zapnutí reproduktorov cez tlačidlo POWER stlačte na 10 sekúnd obe tlačidlá hlasitosti PLUS a MÍNUS. Aktivujete tým synchronizáciu cez Bluetooth, čo signalizuje rýchlo blikajúca dióda bezdrôtovej komunikácie na prednom paneli. Teraz môžete spustiť vyhľadávanie Bluetooth v mobile alebo Apple, či MP3. Po nájdení zariadenia sa dá rýchlo pripojiť a okamžite používať.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk