RECENZIA: HyperX Cloud Mix Buds - Výborné slúchadlá, ktoré ale zrážajú viaceré nedokonalosti

RECENZIA: HyperX Cloud Mix Buds - Výborné slúchadlá, ktoré ale zrážajú viaceré nedokonalosti

 

Cloud Mix Buds predstavujú prvý prienik spoločnosti HyperX do bezdrôtových herných štupľov. Vďaka dvom režimom bezdrôtového pripojenia, dobrej kvalite zvuku a dlhej výdrži majú slúchadlá Cloud Mix Buds teoreticky všetko na to, aby boli úspešné. Podarí sa im presvedčiť?

Balenie

Slúchadlá prišli zabalené v krabičke, ktorá vyzerá pomerne dobre, predovšetkým je však sku-točne pevná a kvalitná a nemusíte sa tak vôbec báť, že by sa slúchadlám mohlo niečo stať. V balení sa nachádza ešte nabíjacia stanica (v nej teda aj samotné slúchadlá), ďalej USB-C nabí-jací kábel, USB-C dongle a tiež malý bonus vo forme gumového obalu na krabičku.

Dizajn a ergonómia

Čo sa vzhľadu týka, samotná krabička valcovitého tvaru sa podobá napríklad na obal Apple AirPods alebo Huawei FreeBuds a otvára sa z hornej strany. Štýl je teda jednoduchý, nič zvláštne nečakajte. Krabička je tmavo čiernej farby, odporúčam ju nosiť v gumovom obale, ktorý je veľmi praktický, nemusíte sa proste báť pádov.

Na spodnej strane krabičky sa nachádza port pre USB-C. Ak sa vydáte niekam von a chcete mať so sebou jeden dongle, stačí ho zapojiť do nabíjacieho portu. Trochu škoda je, že dongle nie je možné vložiť do krabičky, keďže sa vám môže stať, že ho jednoducho zabudnete.

Samotné slúchadlá sú taktiež jednoduchej konštrukcie a vyzerajú prakticky rovnako, ako väč-šina slúchadiel tohto typu. Teda nič výrazné, čo by ich od konkurencie odlíšilo. Ergonómia je primeraná, slúchadlá dobre zapadnú do ucha a nosia sa pomerne pohodlne.

Zvuk a ovládanie

Meno výrobcu napovedá, že Cloud Mix Buds sú primárne herné slúchadlá. HyperX v tomto prípade láka na pripojenie nielen ku všetkým možným konzolám, ale aj k mobilným telefónom, či počítačom. Čo sa zvukovej stránky týka, slúchadlá sú predovšetkým zamerané na basovú zložku, vyhovovať asi budú väčšine hráčov. Zvukové podanie v hrách hodnotím ako veľmi dobré. Trocua horšie si slúchadlá poradili s hudbou, najmä tou prirodzenou, napr. or-chestrálnou. Toto spojenie nepôsobilo úplne najlepšie. Slúchadlá majú jednoducho radšej syn-tetiku. :)

Z hľadiska pripojenia mi Cloud Mix Buds fungujú super. Úplne bez problémov môžem prepí-nať medzi mobilom a počítačom, USB-C dongle totiž má na sebe špeciálne tlačidlo, ktorým môžete pripojiť slúchadlá ku konkrétnemu zariadeniu.

Čo naozaj zamrzelo bola absencia aktívneho potlačenia hluku. Je to trochu nepochopiteľný krok a veľké mínus, najmä v tejto cenovej hladine. Osobne si totiž myslím, že keď si už slú-chadlá tohto typu kúpite, tak ich jednoducho chcete a budete používať na všetko – hry, počú-vanie hudby, pozeranie videí a tak ďalej. Je síce pravda, že slúchadlá veľa hluku z okolia ne-prepustia, no napriek tomu je táto absencia pomerne citeľná, najmä ak ich porovnáte so slú-chadlami, ktoré túto funkciu podporujú.

Za ďalšie mínus považujem dotykové ovládanie. Ak si potrebujete slúchadlá v ušiach napraviť, často sa vám stane, že o dotykové ovládanie zavadíte, čo spôsobené aj kompletne zaobleným tvarom slúchadiel a absenciou rovnej plochy.

Slúchadlá majú dedikovaný softvér ako pre PC, tak aj pre mobilné zariadenia. Mobilná apli-kácia má pomerne veľa možností nastavenia, ako dotykové ovládanie alebo ekvalizér či rôzne režimy hudby. Chválim aj certifikáciu odolnosti IPX4. Nemusíte sa teda báť, že by po náhlej prehánke a zmoknutí slúchadlá prestali fungovať.

Naše hodnotenie

Ako HyperX Cloud Mix Buds zhodnotiť? Ide o kvalitné herné slúchadlá, ktoré vynikajúco plnia rolu, pre ktorú boli navrhnuté a vyrobené, teda kvalitnú reprodukciu zvuku v hrách. Čo sa počúvania hudby týka, tak tam už je dojem o čosi horší. Nepoteší ani absencia aktívneho potlačenia hluku a nepresné dotykové ovládanie, ani vysoká cena. Pozitívami sú však spraco-vanie a certifikácia odolnosti IPX4. Rozprávame sa teda skôr o slúchadlách pre fanúšikov značky, keďže predsa len musíte „prekusnúť“, vzhľadom na cenu, príliš veľa kompromisov.

Klady

  • kvalitné spracovanie a dongle
  • k dispozícii mobilná aj PC aplikácia
  • IPX4 certifikácia odolnosti

Zápory

  • absencia aktívneho potlačenia hluku
  • problémové dotykové ovládanie
  • vysoká cena

Informácie o produkte

HyperX Cloud Mix Buds

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk