RECENZIA: Endorfy GEM Plus Onyx White Wireless

RECENZIA: Endorfy GEM Plus Onyx White Wireless

 

Endorfy chrlí v poslednej dobe na trh jeden produkt za druhým. Model GEM Plus Onyx White Wireless je bezdrôtová špičková myš, ktorá sa snaží za svoju cenu ponúknuť nekompromisnú výbavu.

Balenie

Balenie je tradične v sivej farbe ako väčšina produktov spoločnosti Endorfy. Nájdeme v ňom používateľský manuál, napájací kábel, náhradné protišmykové podložky a nálepku Endorfy.

Dizajn a ergonómia

Dizajn myši je jednoduchý, línie čisté, myš je univerzálna, teda vhodná ako pre pravákov, tak aj pre ľavákov. Hmotnosť je napriek vstavanej batérii prijateľných 74 gramov, čo vôbec nie je veľa. Myš sa drží veľmi pohodlne a dobre sa s ňou pracuje. Materiály sú príjemné na dotyk a spracovanie je príkladné. Nikde nenájdete ani náznak ostrých hrán, všetko veľmi pekne lícuje a myš ako celok pôsobí špičkovým dojmom.

Ak ide o podsvietenie, myš disponuje plne ARGB podsvietením, ktoré je možné nastavovať pomocou kombinácie tlačidiel, prípadne cez aplikáciu Endorfy, ktorá umožňuje ďalšie nastavenia a profily.

GEM Plus Onyx disponuje špičkovým snímačom, najnovším modelom od spoločnosti PixArt PAW 3395, ktorého citlivosť je až 26 000 DPI.

Myš je vybavená spínačmi Kailh GM 8.0, ktoré sú extrémne rýchle a ich životnosť predpisuje výrobca na 80 miliónov kliknutí. Myš by teda mala fungovať bez problémov dlhé roky aj pri náročnom používaní.

Používateľské dojmy

Myš sa pripája k PC štandardne cez USB port pomocou USB adaptéra, ktorý sa nachádza na spodnej strane a je pripojený pomocou magnetu. Po zapojení sa automaticky nainštaluje a pripojí. Myš je možné používať aj v káblovom variante, v tom prípade sa batéria automaticky dobíja. Ak potrebujete nainštalovať používateľský softvér kvôli nastaveniam RGB, profilov a podobne, je možné si ho stiahnuť zo stránok Endorfy.

Ako už bolo spomenuté, osvetlenie RGB je možné ovládať pomocou softvéru, prípadne prepínať pomocou kombinácie tlačidiel. Používateľský softvér je jednoduchý a používateľsky intuitívny, zároveň ale ponúka množstvo rôznych nastavení.

Myš sa ovláda dobre, je ľahká a ani po viacerých hodinách používania sa neobjavila únava. Pocit po týždni používania GEM Plus Onyx ako pracovnej myši bol veľmi dobrý.

Nabíjanie akumulátora zaberie približne 2 hodiny, výdrž na jedno nabitie so zapnutými RGB efektami dosiahla zhruba 10 hodín. Samozrejme, výdrž sa v závislosti od používania môže výrazne líšiť – závisí to od toho, aké je používané DPI, RGB, ako intenzitou sa s myšou pracuje a podobne.

Naše hodnotenie

Ide rozhodne o špičkovo vybavenú myš, ktorá nesklame ani náročných hráčov a používateľov. GEM Plus Onyx je perfektne spracovaná, dizajn a možnosti nastavenia taktiež zaujmú. Cena začína na necelých 80 eurách, čo je v tomto prípade prijateľné vzhľadom na spracovanie a použité komponenty. Na tejto myši je ťažké nájsť nejaké mínusy.

Klady

 • technické parametre
 • ARGB podsvietenie
 • nízka hmotnosť
 • veľmi kvalitné spracovanie
 • špičkové komponenty

Zápory

 • nič

Informácie o produkte

Endorfy GEM Plus Onyx White Wireless 2023

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 65,7 mm
 • Výška: 126 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38,5 mm
 • Hmotnosť: 74 g
 • Orientačná cena: 79,9 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Endorfy

Zobraziť viac

Korekcia: Friderika Hodossyová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk