Ľudia otupjevavajú...

Ľudia otupjevavajú...

 

Kam (videoherný) priemysel speje?

Dnes som za hlboko zamyslel nad tým, čo sa v hernom priemysle deje a uvedomil som si, že situácia vážna, ba kritická...

Takže v skratke, pár vecí, ktoré ma naozaj dostali (a to nemyslím 30 metrový stožiar). Politike sa ale nevyhneme. Ja hovorím, že keby vypukla zombie apokalypsa, našli by sa ľudia, čo by im bránili práva. Pretože tak to je. Amerika nie je ani len prvá, čo sa týka predaja hier, no je tam mnoho prípadov streľby v škole a na verejných priestranstvách, či akciách. Viete čo za to môže? Ľudská hlúposť. Nie hry, ak ste čakali túto odpoveď, je mi ľúto. Nie som vymletý zástanca stupídnych názorov ani americký politik. To čo sa deje v USA raz za čas je v krajinách ako Brazília, Venezuela a iných štátoch južne Ameriky na dennom poriadku. Vraždí sa tam na uliciach za bieleho dňa z mopedov a nenájde sa nikto, kto by to zvalil na GTA. Lebo napriek zaostalosti daných národov, vedia, že za to môže systém (tým nemyslím PS4 alebo Xbox a PC). Lenže na USA sa ľudia dívajú inak, tak to musia na niečo zhodiť. Pozor, nie som žiadny Rusofil ani nič podobné a verím, že na mesiaci chlapci z NASA pristáli. Len si nalejme čistého vína. Títo ľudia škodia hernému priemyslu a najhoršie je, že to môžeme len dúfať, aby to raz nemalo dopad, ktorý zasiahne aj nás. Pýtam sa len, prečo si ľudia musia za vodcov vždy zvoliť len najhlúpejších z nich? Ruku hore, kto z vás je násilný, lebo hral Call of Duty? Kto z vás strieľal v škole, lebo mal v Counter Strike skóre 1:47? Za toto môže spoločnosť, nie hry a ľudia, čo to majú v hlave upratané to vedia. Dúfajme, že ich ešte je dosť...

Poďme ale ďalej, naozaj mohlo Activision spustiť v CTR mikrotranzakcie? Vážne? Ako ja od nich už dlho hry nekupujem, pretože sa mám ešte rád, no Crasha, Spyra samozrejme mám, hrávam od útleho veku (ešte som nikoho nezastrelil) a dlhšie sa chystám na Crash Team Racing, no práca, dovolenka a recenzie iných hier ma k tomu ešte nepustili. Mal by som to ale rýchlo pustiť, lebo Activision vydal multiplayerovú hru a ako sa dalo čakať, nezostalo to dlho v pôvodnom duchu titulu. Áno, tvrdia, že človek si môže všetko odomknúť hraním a nemusí nič kupovať. Lenže na to ja kašlem, tu ide o princíp a tiež o nebezpečný precedens. Toto je spoločnosť, ktorá už dlho posúva hranice, ktoré hráči znesú a bojím sa, že to môžu na týchto klasikách skúšať čoraz odvážnejšie. Verte, že toto je len začiatok. Ako sa hovorím „známe svý lidi“. Najhoršie je, že vlastne s tým nemáme čo urobiť a môžeme len čakať, čo bude nasledovať. CTR sa bude isto predávať dobre, samozrejme, že nie kvôli mikrotranzakciám ale titulu samotnému a verím tomu, že sa nájde kopa ľudí, čo si niečo v hre kúpi. Aj keby to bola len drobnosť a peniaze sa sypú a oni vidia, ako sa to oplatilo a máme to tu nabudúce znova. Lenže tomu sa nedá predísť, ľudia sú leniví a (nadpis článku).

Majte ma za plačka, no ja som v poslednej dobe dostával informácie z herného sveta po dávkach a veľa bolo práve negatívnych. Pre mňa je aj táto posledná, za ktorú ma asi aj zožeriete je, že niekto pozerá online streamy hier. Teda nie nie, kto musí byť masa ľudí, nakoľko normálne Microsoft zaplatí nejakému puberťákovi, čo nevie zložiť vetu, je infantílne trápny a nudný také prachy za prestup na jeho platformu? Nemýľte si toto so závisťou, ja som so svojim životom maximálne spokojný. Ale týpek s menom Ninja hrá hry, vysiela to online, je neskutočne trápny až sa hanbím zaňho celú dobu hrania (pritom nie je ani nejako dobrý hráč, absolútny priemer) a nájdu sa ľudia, čo toto pozerajú? Kto vlastne pozerá stream? Nepoviem, ak si chce pozrieť niekto nejakú hru, čo si nemôže zahrať, lebo je to exkluzivita, nemá zrovna peniaze alebo ani na čom si to zahrať. Ale prečo stream? Na Youtube si viem nájsť „walktrough“ s normálnym komentárom alebo dokonca aj úplne bez neho. A keď to vypnem, nemám psychickú ujmu. Lenže ja som videl jeho videá a on hrá bežné hry. To si neviete zahrať sami? Bez blbých rečí? Môže mi toto niekto vysvetliť, prečo je TOTO také populárne?

Asi som už starý, no čím väčšia hlúposť, tým viac sa nájde zástancov... Viď plochá zem. To si podľa mňa len niekto urobil srandu a pozrite, už je z toho normálne sekta. Ak ste nevideli, pozrite si film Absurdistan. Je to totálna vymetená hlúposť, no zabavíte sa, pretože presne tam evidentne spejeme. Teda ak si nezničíme predtým planétu alebo samých seba. Prajem všetkým svetový mier a veľa zdravého a triezveho úsudku.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk